Psí odpoledne (1975)

„MĚLI JSTE VŮBEC NĚJAKÝ PLÁN?…“  Zajímavej příběh, ale jako film dost dlouhý… spíš takový psycho. Fajn Al Pacino, režie Sidney Lumet... prostě je to starý!       /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je založen na článku z časopisu „Life“ „The Boys in the Bank“. Ten popisuje loupež, která se stala v roce 1972. 2.) Film je uchován v Národním filmovém registru. 3.) Thx za titule „Thor13“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Problém tří těles (2024) (seriál)

„PŘIJĎTE. SAMI UŽ SE NEDOKÁŽEME ZACHRÁNIT. POMŮŽU VÁM TENTO SVĚT DOBÝT…“  Ze začátku mě to hodně baví. Fajn mix sci-fi, fyziky, fantasy světa a současnosti. Navíc návrat k „Emzákům“…Postupně se to hezky vyvíjí, aby… to skončilo totálně nudně. Ale věřím v pokračování…      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál je natočen podle románové série „Remembrance of Earth's Past“, kterou napsal Liu Cixin. Je pojmenován podle první knihy (2006). 2.) Očekává se, že kompletní seriál bude mít 4 série. 3.) Thx za titule „Michal Herman“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

To se vysvětlí, soudruzi! (2024) (seriál)

A ZASLOUŽÍ SI, ABYCHOM VRAHA CHYTLI. AŤ UŽ JE LIDSKÉHO NEBO JINÉHO PŮVODU…“  Tak až čtvrtej díl mě tak nějak uspokojil – konečně fajm mix píčovin skloubenej s dramatem. Do tý doby upoutá jen „komunistickej“ Macháček a holčička na tříkolce. Dialogy jsou mizerný (často trapný). Naštěstí později vocením ty vtipný odkazy na slavný věci – filmy, i to, jak se ty postavy sebeparodujou. Ale berte mě s rezervou… předpokládám, že jsem tvůrců cílovka – mám rád UFO, v 80tkách jsem žil, baví mě i trochu „jinej“ humor a chápu, že pravda je někde tam venku. Těch pozitiv tady ale není mnoho. Prostě, tohle se moc nepovedlo!       /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Ústav paranormálních jevů má předobraz v Psychoenergetické laboratoři, která opravdu existovala. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne

Here for Blood (2022)

„MUSÍME JI OBĚTOVAT…“  Pitomá, hororová ujetina, okořeněná špetkou heavy metalu, ve který tečou hektolitry krve. Příběh je hloupej, postavy jednodnají jak debilové – a to všechno má bejt jako vtipný. Nebo ne. Asi bude záležet, jak k tomu přistoupíte. Třeba s partou kámošů a sdvojkou v žíle…      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Thx za titule „ametysa“. ///                         PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Havěť (2023)

„JE TO JENOM PAVOUK…“  No, nezačíná to jako bůhví co. Serou mě ti Arabáči, páč ty dialogy… ty vole, furt po sobě štěkaj, píčujou… Naštěstí má ten pavouk rozum a zdrhne! A to mě baví, páč je to hnus a párkrát jsem sebou slušně škubnul! V podstatě psycho horor, páč ty kreténi způsoběj větší nápor na psychiku než ta havěť (pukuď ji teda nemáte doma). Pobíhaj po zamořeným paneláku, melou hadry… Zamrzí, že to končí tak zjednodušeně. … (A to byl jen jeden jedinej pavouk…! Doufám, že se toho nechytnou žádný teroristi…)      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film má vykreslovat paralely mezi pavouky a obyvateli paříšskýho předměstí. Obě skupiny prý jsou posuzováni podle vzhledu… 2.) Ve filmu se kombinují skuteční pavouci s těmi digitálními. 3.) Thx za titule „lordek“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  **

LaRoy, Texas (2023)

„MĚL JSEM SE RADŠI ZABÍT…“  No to asi jo… Film, ve kterým sledujeme blbečka - vlastně dva blbečky, jak řešej jakejsi případ. Serou mě! Filmy o píčusech musejí mít přídavnou hodnoutu. Ale tohle je vo hovně…      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde (má jít) o neo noirovou komedii. 2.) Thx za titule „massa1970“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne

The Last Stop in Yuma County (2023)

„JE MI LÍTO, JSME NA SUCHU. ČEKÁME NA CISTERNU S BENZÍNEM. MŮŽETE POČKAT VE VEDLEJŠÍM BISTRU…“  Westernově pomalý tempo a situace, která evokuje vzpomínky na Tarantina nebo Coenovce. Ovšem… ten první by do toho narval víc hlášek a fórů (páč k tomu tohle setkání přímo vybízí!) a ti druzí zase víc důvtipu. Takhle mě překvapí jen to, kdo všechno chcípne.      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Rozpočet by 1 (slovy jeden!) milion USD. 2.) Jde o Galluppiho celovečerní režijní debut. 3.) Thx za titule „sheffield358“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Sugar (2024) (seriál)

„SUGARE, TENHLE PŘÍPAD PRO TEBE NENÍ VHODNÝ…“  Tak předně – sympatická role pro Colina Farrella. (Myslím, že třeba kdysi dávno, by sekla i Willisovi…) Baví mě styl vyprávění i to, že hlavní postava defacto nesleze z obrazu. Povídá co dělá, co a jak udělá…, sdílí myšlenky… do toho prostřihy scén z klasickejch hollywoodskejch bijáků… a všechny cesty vedou do L.A. Je to pomalý, fajn hudební podkres a ten hrdina(!) je fakt sympatickej. To překvapivý odhalení… nevím, možná i zbytečný, ale třeba v další sérii…      /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde o společný projekt Marka Protoseviche (Já, legenda), Fernanda Meirellese (Město bohů) a Adama Arkina (Nabídka). Farrell je zde také producentem. 2.) Songy ze sériálu jsou dostupné na Apple Music, Spotify a Amazon Music. 3.) Thx za titule „Veronika Kursová“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  *

The 8 Show (2024) (seriál)

„VÍTEJTE V THE 8 SHOW. K ÚČASTI NEPOTŘEBUJETE ŽÁDNÉ ZNALOSTI ANI DOVEDNOSTI. JEN NÁM MUSÍTE VĚNOVAT ČAS, KTERÝ JSTE CHTĚL ZAHODIT…“  Reality šou… Korejsky sadistický… plus hodně toho jejich chování. Ale je to zajímavý. No a celý je to hlavně o tom, jaký my lidi jsme, takže to určitě vyvolá nějaký emoce. Jestli pozitivní nebo negativní, už záleží jen na každým z nás. Já radši optimističtější záležitosti…       /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Série měla rozpočet 21 mil. USD. 2.) Thx za titule „Veronika Kursová“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  **

První znamení: Přichází satan! (2024)

"… PRAVDA JE TAKOVÁ, ŽE CÍRKVE JSOU DVĚ…“  Na začátku jsem tak nějak rád, že to nevypadá klišoidně… Jenže ta předehra je kurevsky dlouhá! Vobčas se vyskytne dobrej nápad, ale moc mě to nebralo (spíš uspávalo!). Pravda, ten závěr je satanskej… (ale bude to stačit Antone Pavloviči?)       /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jedná se o prequel k „The Omen“ (1976) a jde o šestý film této série. 2.) Tvůrci se snažili vytvořit zvláštní atmosféru třeba tím, že dívky v sirotčinci mají kostýmy z 50. let. Většina oblečení je velmi lehká, aby navodila atmosféru „pohybu s větrem“. 3.) Thx za titule „Petr Zenkl“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *