Hruzi

Radek Hrůza

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4
    • 31.10.2017  03:55

Okay? Okay...OMG! Stop flirting with me... Když víte, že vám osud přeje, berete Svět i lásku s humorem a nadhledem. O to je tento film silnější, neboť i přes všechnu nepřízeň všech hvězd na nebi, tu vždycky bude ta zářící lajna hvězd, které vás nikdy neopustí. Důkazem budiž to, že krásné na lásce je nejenom to, že "berete" to dobré z toho druhého, ale spolu s tím přebíráte i závazky a dluhy, které má. Ať už je to smuteční řeč nebo další zářící hvězda, zářící vedle té hvězdy vaší.

• 1.3.2017  22:34

Osobně jsem od tohoto filmu očekával emoční úroveň jiného Willova filmu (Sedm životů). Nicméně film je skrz na skrz průhledný, dialogy v něm jsou průměrný bez žádné hloubky stejně tak jako postavy, které je říkají. Jediné, co se snad nedá vytknout, je hvězdné obsazení, ve kterém excelují Edward Norton a Helen Mirren. Smithovi naprosto nevěřím, že opravdu přijal to, že mluví se smrtí, časem a láskou, tedy s věcmi (lidmi), které tvoří jeho život. Ačkoli se jedná o průměrný film, ukazuje aspekty života, po kterých divák přemýšlí sám o sobě...což by mu ovšem příběh neměl dovolit...takže je vlastně na divákovi, jaký film si z toho udělá, zda život o lásce, o smrti či o čase.

• 22.2.2017  00:08
    Skrytá vada (2014)

Návrat mého nejoblíbenějšího filmového páru (Phoenix + Witherspoon) ve velice neobvyklém Noir filmu, ve kterém je pro diváka tak těžký se orientovat, že hned na začátku není překvapivé, že hlavní postavou je drogově závislý soukromý detektiv vyšetřující zmizení několika osob na pozadí hnutí hippies. Jelikož nejsem příznivcem ani hippies (bezmezné lásky a míru) a už vůbec ne marihuany (vznášejícího se stavu za hlasitého smíchu), je to dnes za dvě hvězdičky, alespoň pro každého jednu, jednu pro Phoenixe, jednu pro Reese.

• 2.2.2017  23:45

Hitch je spíše romantický film než komediální...avšak tu komediální stránku filmu netáhne jen tak někdo. Jak už je tu několikrát napsáno, Will Smith perfektně ovládne film a s jeho charismatem je jasné, že on žádného "konzultanta" nepotřebuje. Jako celek film působí pohodově, svěže, občas se snaží přikrášlit film moudrem nebo "krásnou řečí", mnohdy úspěšně, někdy už tolik ne. Dal bych tomu 3,5*, za další skvělý výkon Willa Smitha 4*

• 11.12.2016  15:49

LET'S DO THE TIME-WARP AGAIN!!! .... It's just a jump to the left :-) Lehce bizarní, vysoce originální podívaná, na kterou musíte mít buďto zvrhlou náladu nebo trochu připito. Ať už jste/nejste připraveni na scény s šílenými sluhy, úžasného sweet transvestity, na dokonalého svalnatého Rockyho nebo okouzlující pozem....chci říct lidi... musíte uznat že hudba má náboj, rytmus a je zatraceně chytlavá. Hot patooie, bless my soul, I really love that ROCK'N'ROLL!

• 12.2.2016  03:03

So y'all sit down, squat down or lie down but make yourselves at home 'cause here's the one and only, Mr. Johnny Cash!... Když film začal, ještě jsem nevěděl, že mě čeká můj nejlepší filmový zážitek, který jsem kdy dostal. Film, který mi představí mou nejoblíbenější herečku a nejoblíbenějšího herce. A možná právě to, že mohli Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon působit na plátně spolu, dělá z filmu to, čím je. Není třeba zmiňovat, že pro oba jsou role June a Johnnyho životní úlohou, čemuž odpovídá i nominace a (pouze!) jedna výhra oscara. Co se týče hudby, je naprosto úžasné, jak vás country zasáhne, i když to třeba neodpovídá vašemu vkusu. Navíc obrovské plus jsou oba pěvecké výkony. Reese má krásný jemný hlas, naopak Joaquin, stejně jako Johnny Cash, výrazný, hluboký, manželé Cashovi si prostě nemohli vybrat lepší dvojici na jejich ztvárnění. A nakonec příběh...Dojemný příběh zpěváka, jehož šatník skrýval pouze černou košili. Dojemný příběh závislého muže, který se zbavil své závisloti a mohl tak sbírat úspěchy jak na jevišti, tak mimo něj. Dojemný příběh drsného kytaristy, který naplno vyhrál svůj pochod lásky a mohl si vzít ženu, kterou poslouchal a miloval celý život. I'm asking you to marry me. I love you, June. Now I know I said and done a lotta things, that I hurt you, but I promise, I'll never do that again. I only want to take care of you. I will not leave you like that dutch boy with your finger in the dam.

• 3.2.2016  19:15

Čekáte úplně nový boj rytířů Jedi proti vzrůstající hrozbě temných Sithů? To tu jste špatně...Dostane se vám pouze směšně děsivého rytíře z Rena (co to je? Nevím...), kterého porazí vlastně úplně každý. Nemusíte mít výcvik nebo umět používat Sílu. Temná strana pod vedení Darth Vadera a Darth Sidiuse je dávno pryč. Stejně jako staré dobré Star Wars. Nicméně jeden dobrý nápad tu je. Přiblížením dobře propracované postavy vojáka Impé...Prvního řádu se divák vtáhne do děje a nějak lépe pochopí, jak to asi chodí v řádu a proč se přiklání k temné straně. Špatný film to není, ale nad hodnocením se raději ani nepozastavuji, protože kdyby film nenesl titulek Star Wars a nebyla tu nadějě v dobré pokračování v dalších epizodách...

• 3.2.2016  19:04
    Sexuální idoly století (TV pořad) (2010)

"8. červen, 2007 - Soud v Los Angeles posílá s definitivní platností na 45 dní do vězení dědičku hotelového impéria a a jednu z nejznámnějších amerických celebrit - Paris Hilton." ... skvělý hlas Pavla Zuny funguje stejně dobře jako ve vlastně vůbec nesouvisejícím pořadem Slavné dny. Jedna z největších zbraní je doprovodná hudba, vše je moderní a zaujme. Ovšem musíte si epizody dobře vybrat, za to ubírám jednu hvězdičku.

• 2.2.2016  01:58

Zrod mé nejoblíbenější postavy snad ze všech filmů ve velkolépé epizodě. Rozhodnutí Darth Vadera je dramatické a je to opravdové vyvrcholení této trilogie. Opravdu skvělá návaznost na další epizody. "Strach vede k hněvu, hněv k nenávist, nenávst...k utrpení".

• 25.1.2016  14:31
    Steve Jobs (2015)

Pokud vyhledáváte akci, tady se vám ji dostane skrz mnoho a mnoho skvěle natočených dialogů, které jsou navíc brilatně a geniálně podané od Michaela Fassbendera. Film hned na začátku nabere jistý ráz a drží ho po celou dobu až vygraduje v dojemný závěr. Neřeším, zda je Steve Jobs zcela morální člověk, nebo zda produkt Applu opravdu mění svět, ale vyjímečnost se jim upřít nedá. Po stránce marketingu je Jobs naprostý génius. Podívejte se. Uběhlo 5 let od jeho smrti a už jen to, že je film o něm a nese jeho jméno z něj dělá zaručeně úspěšný kus. Naštěstí ale zde ale výkony dají čest památce ať už jde o zmiňovaného Fassbendera či Kate Winslet, Jeffa Danielse nebo Setha Rogena.

• 25.1.2016  00:02

Vypadá to jakoby se WOLF unavil a další film radši celý proležel. Zajímavé. Když Leonardo předvedl dokonalou scénu, kde nemohl ani mluvit, ani chodit, jenom mohl ležet, zkusil to po celý film. A nevyšlo. Šíleně nudné, šíleně nucené, šíleně předvídatelné. Dalo by se to popsat větou: Nezničitelný Leo se plazí za pomstou, cestou zabije pár indiánů, skočí ze skály, nechtěně zachrání zrovna znásilňovanou indiánku a jede použít GENIÁLNÍ mnohokrát viděnou fintu a dokoná tak pomstu. Celé v leže. Pokud letos za toto vyhraje Oscara, bude to výsměch jeho předchozím rolím a v neposlední řadě výsměch Tomu Hardymu, který ho naprosto přehrává. Mohli obsadit Chucka Norrise, alespoň by to dokonale splnilo normy nadprůměrné komedie.

• 28.9.2015  02:52
    Zmizelá (2014)

Začátek filmu nijak rychle neplynul, nevypadalo to jako nějaké velké drama, jen pouze jako film, který už předem avizuje špatné manželství kvůli neobvyklím osobám, které se na manželství podíleli. A to taky může být zápletka pro nepovedenou romantickou komedii :-) Ale zhruba od poloviny filmu začne ta slušná zápletka. A vy začnete přemýšlet. Kdo...Proč...Jak...Film plyne a ke konci si říkáte: Není to už přehnané? A vůbec se to nezlepší. A nevyřeší to ani neuzavřený konec, který mimochodem nesnáším. Konec beru jako něco, co by dalo tečku za výtečným zážitkem. Podle tvůrců si asi ten film pořádnou tečku nezaslouží...podle mě ale ano.

• 25.9.2015  03:15

Nikdy nezapomenu na ten pocit, který jsem měl po konci filmu. Jako zkrachovalý gambler, který prochází kasínem, všude slyší zvuky Jackpotů, ale vůbec ho to nemrzí. Vidí na stole padnout šestky, ale nezávidí. V nitru stejně ví, že kasíno vždycky vyhraje. Neb začni žít a stejně dostaneš na držku. Jedinou možností je užívat si hru, ale nečekat výhru. Jiskřičku naděje třeba vykřeše prostitutka, která už tolikrát v životě prohrála, ale stále nevzdává šanci na to jedno vítězství... Pokud od života chcete moc, prohrajete, a vše ztratíte. Pokud od života chcete moc málo...nedostanete vůbec nic.

• 16.9.2015  15:11
    Show Leoše Mareše (TV pořad) (2015)

Když se u nás rozjede nějaký pořad, například Partička (tímhle jí nechci obhajovat, moc jí nemusím), nadáváme, proč není jako pořady z USA, že ty jsou lepší. Late Night Show se ve velkém rozjeli už dávno v USA a u nás se konečně někdo snaží o podobný formát. Za to je třeba chválit, někde je třeba začít a věřím, že časem se nejenom bude napodobovat formát z USA, ale i kvalitativně se přiblíží. Nikdy se nestotožní s Americkou kvalitou, ale to ani naše televizní osazenstvo, ale pořád má na víc než tohle (hwv Mareš má provokativní vtipy pro mladé publikum v tom vidím určitý potenciál.)

• 9.9.2015  23:27
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Mistrovské dílo, které nám ukazuje, k jaké hraně geniality se až dá dostat, když se sžijete s dějem. Za těch 10 hodin vám rota E přiroste k srdci, zejména pak Major R. Winters. Každý díl prožíváte jejich tažení Evropou. Dokonce s nimi i cítíte jistou nenávist ke kapitánu Sobelovi, kterého bravurně zahrál David. Všechen otravný patriotismus a velké proslovy jdou stranou, aby uvolnili cestu brutální válečné atmosféře doplněné o skvělý hudební doprovod. 5 hvězdiček, 10 z 10, 100% a velký potlesk.

• 1.5.2015  14:25

Skvělý marketing, film pokulhává. Proč? Musím se přiznat, že jsem knihu nečetl, ale téma nahrává tomu, že to bude film založen na emocích. Nemohu si pomoct, ale ze žádné scény ve filmu nevyzařovala taková energie, jakou by si divák zasloužil. Spíše mi přijde, že je film jako smlouva a business meeting. Formální, zvláštní, parodující samo sebe. Přesto tu jsou věci, právě jako zmiňovaný marketing nebo herecké výkony (hlavně Jamie Dornan) či soundtrack, které jsou chválihodné.

• 11.6.2014  12:07

Stále přirovnávám Harryho Pottera s Pánem prstenů a Hvězdnými války. Je tu "Vyvolený" (Potter,Skywalker,Frodo) a důležitá postava, která se zdá být tou nejdůležitější (Brumbál,Yoda,Gandalf), ale nakonec vše dělá pro vyvoleného. Harry Potter má ovšem něco navíc. Bojují tu tři strany. Dobro (řád) vs Menší zlo (ministerstvo, tisk) vs Větší zlo (Voldemort). Zdá se to zamotané a nezlepší se to. Ale i tak považuji díl za vcelku povedený, hlavně díky vedlejším postavám (Lenka Láskorádová, Umbridgová a Popletal)

• 16.5.2014  17:18

"Starej, dobrej" film z "osumdesátek". Napínavou atmosféru frajersky bortí Gene Hackman s jeho ledovým, přesto sympatickým, úsměvem. Velkou éru neviditelného impéria, Ku-Klux-Klanu, a jejich Velkých Kyklopů a Čarodějů, kteří na oko zajišťují klid a pořádek v jižanském městečku Mississippi, naruší mladý a drzí agent FBI. Klasická zápletka, neobyčejný film. Atmosféra ladí s hereckými výkony dokonale. Film vede k zamyšlení, co ne že se odehrávalo, ale stále odehrává v jednom z nejúžasnějších a nejvyspělejších státu na světě. USA bylo, je a bude vždy útočištěm podobných stvoření jako jsou teroristé či "vlastní lidé", rytíři KKK a jim podobným.

• 5.1.2014  02:24

Opravdu velmi jednoduše podaná komedie, která mi svou lehkostí opravdu sedla. Žádné efekty, žádné speciální záběry kamer, vše závisí jen na skvělé práci herců (kteří si mimochodem výborně rozumí) a scénáři. Ten ovšem pokulhává za vším ostatním. Nicméně originální zápletka, která má spoustu odbočení k "Magorovi", zkrachovalému herci, krásce a studence atd., byla "poklidně dramatická", což mi na komedii sedí. Co se týče hereckých výkonů vyzdvihl bych M. C. Duncana, A. Bowlby, obvzláště za jejich lehkost. Ovšem NEJVĚTŠÍ obdiv má moje oblíbenkyně Cobie Smulders, která je sympatická prostě všude! (Myslím, že 4* je pro tuto komedii hodně, ale díky Cobie, to je 5*!! :-) )

• 13.7.2013  01:52

4* jsou moc.. :-( Jsou za herecké výkony (hlavně Christoph Waltz) a originalitu + poutavý příběh. Ale čím více krve se ve filmu objevovalo, tím více to film schazovalo...

• 2.1.2013  22:21

Místy nudné pasáže se střídají s velice silnými okamžiky (Pro mě nejsilnější - What is that? - It's Rock'n'roll). Podařené výkony Robina Williamse a hlavně Roberta De Nira. Bojím se, že bez nich by bylo zbytečné tento film vůbec natáčet, proto "jen" 4*

• 6.9.2012  13:13
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Nesnáším České pořady o vaření, není to zábava, nic to lidem nedává, vždyť si ty debilní recepty z nich stejně nikdo nepíše. Ovšem konečně parádní vyjímka. Pořad Ano, šéfe je prostě vynikající. Jak by řekl šéf, prostě sexy.

• 6.9.2012  13:11
    Fast and Loose (TV pořad) (2011)

Mám radši Whose Line Is It Anyway, ale musím říci, že v některých dílech jsem se u Fast and Loose pobavil i více než ve Whose Line... Hlavně díky Davidu Armandovi.

• 6.9.2012  13:09
    Whose Line Is It Anyway? (TV pořad) (1998)

Obrovský potlesk pro všechny herce, mnohem zábavnější a rozhodně je v tom o moc více hraní než v partičce.

• 6.9.2012  13:07
    Noční show Conana O'Briena (TV pořad) (1993)

Conan je akční a má velký smysl pro humor, ví, co lidi baví a co chtějí vidět, ale už dlouho mám v oblibě Davida Lettermana, takže se Conan v oblíbenosti nachází, až pod ním, ovšem oni dva mají zdaleka nejlepší Talk-show.

• 6.9.2012  13:05
    Noční show Davida Lettermana (TV pořad) (1993)

Skvělý smysl pro humor, Letterman je sice méně akčnější než například Connan, je to více "komorní a důstojné", ale to mě na tom baví.

• 6.9.2012  13:03
    Futurama (TV seriál) (1999)

Matt Groening ví, co má malovat. Postavičky se vzájemně doplňují a zaručují dobrou zábavu. Seriál je stejně dobrý jako Simpsonovi!

• 10.3.2012  18:18
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

Při hodnocení bych zabrousil trochu do psychologie a naučil některé lidi, co je "sociální dovednost" a co to znamená "konstruktivní kritka". Sociální dovednost je umění mluvit s lidmi (a to všemi druhy lidí) a konstruktivní kritika je podání názoru, který poukazuje, jak na špatné věci, tak vyzdvihuje věci dobré. Chci tím říct, že lidi, co vidí jedním okem první díl a běží to na csfd ohodnotit "odpadem" a zanadávat si, SI MŮŽOU TRHNOUT NOHOU! Porota opravdu nestojí za moc. Darina a Josef "Pepa" Vojtek by si své komentáře mohli napsat a použít je u každého druhého soutěžícího (např. Daryniny nároky na výraznost a úsměv nebo Pepovi rockové podtexty), ale druhá půlka, a tím myslím hlavně Patrika Vrbovského, porotu vylepšuje. Leoš Mareš a Tina jsou v superstar dobří, ale nehodí se do takovýchto trapných momentů, kdy moderátor se raduje více než rodina. Velké plus je, že se zde jedná o profesionály, proto se nikdy nemusím rozčilovat nad ubohostí Českého a Slovenského národa (Tou ubohostí myslím Lucii Bílou, která pouští každé druhé s odpuštěním hovado do finále ČSMT).

• 24.2.2012  13:54

Mám velké štěstí, že jsem ze Základní školy v Kunžaku, která požádala pana Wintona o propůjčení jeho jména, a že jsem ho mohl osobně vidět, když přiletěl k nám do školy a poslouchat ho. Je to neobyčejný člověk. Vyprávěl nám o sobě, jako o obyčejném člověku, který pomohl pár lidem. A přesně tak, je natočen i tento dokument. Je natočený skromně a hlavně ve směru lidskosti.

• 18.2.2012  22:05

Výtečný dokument o výtečném a jedinečném PANU režisérovi.

<< předchozí 1 2 3 4