SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Jedna z mála novodobých seriálov, ktorý je vtipný, pekný, milý, nenásilný, má nejaký zmysel, a skutočne niečo našim deťom aj dá.  Vhodný je dokonca pre celú rodinu. Škoda len, že tento seriál existuje už štvrťstoročie, ale na Slovensku, ktoré je 100 rokov za opicami, sa objavil len posledných pár rokov dozadu.

Babij Jar (2003)

Trochu viac dramatizovanej omáčky okolo, ale aj tak veľmi presné dielo, ktoré vo Vás vyvolá veľmi veľký dojem. V podstate to sedí podľa kníh a ostatných dokumentov, ktoré som ohľadne Babyn jar prečítal. Najhoršie je to, že väčšina z tých vrahov- Einsatzgruppen,ktorých bolo okolo 3000, uniklo spravodlivosti, a po vojne si žili normálny civilný život, mali manželky, rodiny a deti...nechápem to.  Mnoho potomkov nacistov dodnes netuší, čo robil ich otec, či dedo za vojny....

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Nikdy som si nemyslel, že ma 36. rokov starý seriál bude tak baviť. Skrátka a dobre, elita československých hercov, ich skvelý výkon a trochu nostalgie robí divy. Jediné, čo mi trochu pokazilo zážitok, bol veľmi slabý výkon Brodského, a potom ešte ten vyschnutý mŕtvy škrečok v poslednej časti....vypadal ako myš, čo bola týždeň zakopaná v zemi.

The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda)

Mal som zase deja vu, ale nie kvôli tomu som dal maximálne hodnotenie....nečakal som vôbec, že Ellie bude taká drsná a skvelá aj vo filme, skrátka, celkovo to bolo majstrovské dielo, dokonca bez jediného zombie obyvateľa, a dokonca bez nepotrebných vsuviek, ktorými sa pýšia predchádzajúce časti. Najlepší diel zatiaľ.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Vzhľadom na doterajší postup som od tejto epizódy nemal nejaké veľké očakávania, a preto som bol nakoniec celkom príjemne prekvapený. Podľa mňa jedna z najlepších epizód dosiaľ, ktorá mala všetko, čo kvalitný survival potrebuje...atmosféru, napätie, obchodný dom, a aj nejakého toho zombíka.  Vadilo mi teda jedine to, že to bolo zase až príliš krátke....no ak k dabingu(miestami neprítomnému) sa už nevyjadrujem, pozriem si to potom ja naraz v origináli. Táto časť sa až príliš podobala na emotívnu epizódu rovnomennej hry, ktorú som po nociach hrával skoro pred 10 rokmi, keď som mal ešte čas, takže vo mne prebudila aj značnú nostalgiu na pomalé staré zlaté časy, a ja tým pádom nemôžem dať menej ako plný počet.

The Last of Us - Vydržet a přežít (2023) (epizoda)

Tá neschopná herečka, lezba a veliteľka v jednom Melanie Lynskey, má hlas ako mníška(resp. jej dabérka), a ani kvér nevie v ruke poriadne držať.... Keď si pozriete aká bola pekná v roku 2011, a teraz po 11. rokoch vyzerá ako stará babka, doslova vyžratá prasnica, ktorá vôbec, ale absolútne nevie hrať. Ale našťastie vyšiel zo zeme veľký šéf, a ukázal jej, kto je tu pán....aj keď ju vykončil v podstate ten najmenší zombík, akého našli.   Takže veľké plus za to, že sa už nemusíme v ďalších častiach pozerať na ten jej neschopný herecký výkon. Ale škoda tých dvoch na konci, mohla to byť dobrá partia, začínali sa mi páčiť.

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Lepšie! Lepšie....je nepýtať sa, a jednoducho si to pozrieť. V druhej polovici to začalo príjemne gradovať, a presne takto som si to aj predstavoval. Škoda len, že to bolo také krátke....ale pozitívne na tom bolo to, že sme sa konečne zbavili ďalšej zbytočnej histerickej čúzy.  Napadá ma, že vhodné by bolo možno počkať, pokým vyjdu všetky epizódy, a potom to dopozerať všetko naraz, budem mať konečne poriadny celovečerný zážitok.

Zpráva (2020)

Brutálne vykreslenie "života" v tábore smrti + útrap na úteku z neho. Neviem, kto v tomto filme čakal nejaké veľké emócie, či príbeh. Prečítal som knihu od Vrbu, o úteku z Osvienčimu, taktiež aj knihu od Glazara o úteku z Treblinky, resp. desiatky ďalších kníh,  videl niekoľko ďalších dokumentov, a môžem povedať, že tento film už ani lepší byť nemohol. Jedinou emóciou bola túžba po slobode, tak načo riešiť niečo iné, keď iné tu nemá ani nejaký zmysel.....  Bezútešná dráma preto splnila presne to, čo som od nej očakával, a možno aj o trochu viac. Aby ste mohli "čítať medzi riadkami", odporúčam predtým pozrieť aspoň dokument "Veľký útek z Osvienčimu" z roku 2007....to bude taký základ na pochopenie.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Niektoré časti sú trochu slabšie, ale väčšina z nich je aj tak nadpriemerná. Tých 88% si seriál určite zaslúži.  O napätie a intrigy vôbec nie je núdza, čo ešte podtrhujú skvelé výkony protagonistov.