SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Jedna z mála novodobých seriálov, ktorý je vtipný, pekný, milý, nenásilný, má nejaký zmysel, a skutočne niečo našim deťom aj dá.  Vhodný je dokonca pre celú rodinu. Škoda len, že tento seriál existuje už štvrťstoročie, ale na Slovensku, ktoré je 100 rokov za opicami, sa objavil len posledných pár rokov dozadu.

Space Ranger Roger (2017) (seriál) odpad!

Toto je tak zlé, že je to horšie ako reklama. Je až neuveriteľné, akým kresleným odpadom kŕmia naše deti v súčasnej dobe.  Ako povedal jeden slávny Korben Dallas: Nekoukej na to celej den, zdegeneroval by ti mozek.

Babij Jar (2003)

Trochu viac dramatizovanej omáčky okolo, ale aj tak veľmi presné dielo, ktoré vo Vás vyvolá veľmi veľký dojem. V podstate to sedí podľa kníh a ostatných dokumentov, ktoré som ohľadne Babyn jar prečítal. Najhoršie je to, že väčšina z tých vrahov- Einsatzgruppen,ktorých bolo okolo 3000, uniklo spravodlivosti, a po vojne si žili normálny civilný život, mali manželky, rodiny a deti...nechápem to.  Mnoho potomkov nacistov dodnes netuší, čo robil ich otec, či dedo za vojny....

Palm Springs (2020)

Nudný film, s hlúpučkou zápletkou.... a záverom ala došiel rozpočet....Ten záver mi pripomínal staré hry na Spectrum....mordujete sa s hrou niekoľko dní, aby sa Vám hra za odmenu ukázala na konci jeden nezmyselný obrázok. A k tomu ešte ten príšerný hudobný podmaz.  Neverím tomu, že som toto dopozeral do  konca. Jednu hviezdu za to, že som sa raz zasmial, ale tak mi treba, poslednú dobu pozerám furt nejaké kraviny.

Monty Python a Svatý Grál (1975) odpad!

Opakované a nechutné že vraj "vtipy" + občasný fekálno-primitívny že vraj "humor" = hodnotenie 84% . Som rád, že takto málo stačí ľuďom ku šťastiu. Keď si odmyslíte primitívny humor, tak zostane pár minút inteligentného humoru, ktorý aj tak nemáte šancu pochopiť, pokiaľ neviete niečo o histórii Anglicka a Francúzska, niečo o Artušovi a samozrejme, pokiaľ si to nepozriete v origináli, pretože aj ten dabing zabil väčšinu z toho mála povestného anglického humoru. Skrátka a dobre...toto je čistá katastrofa, návšteva v márnici človeka pobaví viac ako tento smutný film.  Keby si aspoň nerobili srandu zo smrti, dal by som možno aj 10%, pretože tuším raz som sa zasmial.

Focus (2001) odpad!

Náhodný generátor troch slov - mother fucker neger. Vo filme túto hlášku v rôznych obmenách počujete snáď 300x.  Je to z toho dôvodu, že mnohí herci, a najmä Lloyd Avery, počas natáčania fičali na kadečom, a preto z úst nedokázali vydať nič konštruktívnejšie a zmysluplnejšie....len samé nadávky....čo sa za mladi naučíš, na starosť akoby si našiel.

Chlapci ze sousedství (1991)

Black cosa nostra v džungli. Film len pre určitú komunitu, pre ostatných ľudí je to značne fak-fak-fak preafektovaná nuda, s hláškami, ktorým v roku 2023 nerozumejú už ani opice v pralese. Toto dielo Vám nič nedá, a niektorým dokonca aj i zoberie, príkladom toho je jeden z podradnejších hercov z tohto filmu Lloyd Avery II. , ktorý sa z toho účinkovania zbláznil tak, že si následne pomýlil realitu z fikciou....a dá sa povedať, že mu tento film zobral jeho biedny život.

Ronja, dcera loupežníka (2014) (seriál) odpad!

Veľmi nepovedená vykrádačka rovnomenného, avšak úspešného švédskeho filmu z roku 1984.  Nie, nie, japonci rozprávky pre európske deti animovať fakt nevedia. Resp. možno aj vedia, ale ku nám sa aj tak dostanú väčšinou len takéto lacné šmejdy. Celá animácia sa tak vlečie, akoby to robili ručne -prekreslovaním troch pohybov zo skicára....a to ešte nie je to najhoršie. Úplne najhoršie je to, že tieto slabučké a skromné animácie sú doplnené nulovým dejom. Pamätáte si ešte na prvé pikachu rozprávky?  Tam je niekedy aj 30 sekúnd záber na postavu, ktorá padá, padá, padá, a celé je to akoby vyrobené z troch ručne nakreslených hárkov, ktoré sa na kamere striedajú medzi sebou....a to celé ide niekoľko sekúnd, a u tých úchylnejších rozprávok i niekoľko desiatok sekúnd. No a tu je to tiež, doplnené o nulovú zápletku. Keď som prvý krát videl na toto čumieť deti, hneď som vedel, že to je zase nejaký japonský "skvost", s rozpočtom 10000 Yenov. Sledovaním takýchto hlúpych rozprávok môže našim deťom skôr uškodiť....Japonci, čo majú tie zvláštne výstrelky v dospelosti, to majú pravdepodobne z dlhodobého sledovania obdobných zvráteností za detských čias.  Každopádne, pokiaľ chcete  na chvíľu spomaliť a ukludniť myslenie Vašich detí, tak toto je absolútny ideál :D....ja však radšej odporúčam prechádzku.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Séria 1 - 100%, Séria 2 - 100%, Séria 3 - 50% a ostatné série..... odpad, odpad, odpad, odpad, odpad. Priemer  31%, dve hviezdy.   V prvých dvoch sériach máte okrem nápadu, ešte aj absolútne skvelý hudobný podmaz, ktorý sa pomaly začal vytrácať v priebehu 3. série, až sa nakoniec vytratil úplne.  Nechápem, prečo zničili to, čo tak krásne fungovalo, a čo dávalo tomuto seriálu dušu, tú neopakovateľnú atmosféru....pustili sa asi do toho nejakí kvázi umelci a z umeleckého diela vyrobili bezduchý brak.  Ešte aj tie reklamy v roku 2020-2023 sú také priblblé. Kedysi to boli dvaja babráci, čo nás tak skvele bavili, a od roku 2020 sú z nich zrazu už "šikovní majstri, a odborníci"...a to úplne vážne, bez štipky irónie, ktorá by to celé vysvetlila, a následne to potom  vyzerá, ako by si z nich deti mali brať príklad, a čo tak vidím súčasnú generáciu, tak si pravdepodobne aj berú.