Úniková hra (2019)

Už počas prvých 10. minút viete obstojne odhadnúť film  - ja dávam tomu 10%, pretože toto je originál hovienko potiahnuté tou najtenšou vrstvou zlata, aká sa len dá vykovať...tipujem niekoľko mikrónov. Dal som si tú námahu, a jedným okom som sledoval tento zmätok, a áno, tých prvých 10. minút je presne o tom, o čom bude zvyšných 90 minút...každopádne logické hádanky, a nejaký hlbší zmysel v tom nehľadajte. Čo režiséra v noci napadlo, to tam cez deň zakomponovali. Čudujem sa len, že táto hovadina má aj fanklub :DDD

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Nikdy som si nemyslel, že ma 36. rokov starý seriál bude tak baviť. Skrátka a dobre, elita československých hercov, ich skvelý výkon a trochu nostalgie robí divy. Jediné, čo mi trochu pokazilo zážitok, bol veľmi slabý výkon Brodského, a potom ešte ten vyschnutý mŕtvy škrečok v poslednej časti....vypadal ako myš, čo bola týždeň zakopaná v zemi.

Muž v ohni (2004)

Pred 19 rokmi mi to pripadal ako skvelý film s drsným Denzelom Washingtonom. Teraz už vidím len pomstychtivého pánka vo veľkej nočnej košeli. Škrečok v nočnej košeli. Akosi sa vytratila tá akčná aura.  Ale nejaké napätie predsa len zostalo.

Baywatch Nights (1995) (seriál) odpad!

Po všetkých tých zapeklitých problémoch, ktoré musí Mitch riešiť cez deň, mu zabijaci, vrahovia, únoscovia, a iné pochybné osoby nedajú pokoj ani v noci. Bežného človeka by z takéhoto života muselo určite poraziť....a to aj napriek tomu, že sa pohybuje na prvý pohľad v príjemnom prostredí. Sa potom nemôžeme čudovať, že si nemá čas oholiť ani chlpy na hrudi.

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Ako fanúšik starších Star Trek seriálových ako aj celovečerných filmových sérií môžem povedať, že ma toto "veľdielo" maximálne sklamalo. Okrem toho, že sa to podobá na nezáživnú ukecanú netflixovskú telenovelu, ešte mi tam toho aj veľa chýba, napr. nemá to ten slávny scifi wow efekt, tú správnu atmosféru.... Originál Star Trek bol vždy o krok vpredu pred realitou, veľké displeje, futuristické diagnostické prístroje, komunikátory, telefóny s veľkým displejom, bezdrôtové slúchadlá, grafika, a pod. Toto všetko bolo pred 20-30 rokmi také futuristické a nepredstaviteľné. Ale teraz, v roku 2023, keď už máme väčšinu z týchto technológii k dispozícii, nemá Vás čo nadchnúť....a tá grafika je ešte horšia(asi nízky rozpočet) Nie je tu ani taký dychberúci efekt, ktorý by vo Vás evokoval nejakú túžbu po takejto budúcnosti. V budúcnosti, kde každý deň sú len nejaké zbytočné problémy, ktoré si v podstate posádka neustále vytvára sama.  Zostali tu síce transporty, warp pohon a vesmírne cestovanie, ale toto už teraz nestačí.  Nejaké nezáživné počiny posádky, zdĺhavé obkecávanie a nepodstatné "samogenerujúce sa" problémy okolo, ten celkový dojem ešte zhoršujú. Toto už pomaly ani nie je scifi, ale skôr sága na štýl "Tak jde čas", alebo "Krok za krokom". Taktiež ten otravný hudobný podmaz z toho robí akoby arkádu....rýchlu a jednoduchú akciu bez hlbšieho zmyslu.  Star trek bol vždy typický tým, že riešenia si takmer vždy vycucali z prsta, čo mne osobne nikdy nevadilo(lebo všetko ostatné bolo skvelé), avšak v tejto novej sérii mi to už vadí veľmi, pretože aj všetko ostatné je zlé. Takto dogabať kultový seriál....a tí herci ešte k tomu, to už je len čerešnička na torte(v opačnom zmysle slova)....ženy ostrihané na krátko, vyzerajú drsne a správajú sa drsne ako chlapi, a na druhej strane muži-metrosexuáli sa zase správajú ako ženy...hlavne kapitán, ten koná ako ultracitlivá napudrovaná bábovka, ktorá sa Vás vždy na konci dielu snaží niečím rozplakať.  No na grc a úplne naopak je to celé. Možno ich chceli len zrovnoprávniť, ale takéto posolstvo nech si láskavo nechajú pre seba. A čo sa týka jednotlivých častí, tak prvá časť ešte ako tak ušla, ale tie ďalšie časti to už s nimi ide veľmi rýchlo dolu vodou. Ďalší seriál, ktorý nemusel vôbec vzniknúť. 30%

Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas (1994) odpad!

Som si istý, že som objavil úplne ten najväčší odpad na svete, tú najspodnejšiu žumpu kinematografie, ktorú umocňuje ešte aj ten fakt, že Skylar Deleon, jeden z mladých hercov v tomto nechutnom seriáli(ktorého tu radšej ani neuviedli), zavraždil Toma a Jackie Hawks tým najhorším spôsobom, aký sa dal vôbec vymyslieť. Tfuj.

The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Zaspal som pri pozeraní tejto časti, čo sa mi už dávno nestalo....takže veľmi neviem o čom to bolo. Buď som bol veľmi unavený, alebo to bolo také nezáživné. Tipujem, že pol na pol.  Keď si nájdem niekedy čas na znovupozretie tejto časti, tak možno zmením hodnotenie.

The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda)

Mal som zase deja vu, ale nie kvôli tomu som dal maximálne hodnotenie....nečakal som vôbec, že Ellie bude taká drsná a skvelá aj vo filme, skrátka, celkovo to bolo majstrovské dielo, dokonca bez jediného zombie obyvateľa, a dokonca bez nepotrebných vsuviek, ktorými sa pýšia predchádzajúce časti. Najlepší diel zatiaľ.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Vzhľadom na doterajší postup som od tejto epizódy nemal nejaké veľké očakávania, a preto som bol nakoniec celkom príjemne prekvapený. Podľa mňa jedna z najlepších epizód dosiaľ, ktorá mala všetko, čo kvalitný survival potrebuje...atmosféru, napätie, obchodný dom, a aj nejakého toho zombíka.  Vadilo mi teda jedine to, že to bolo zase až príliš krátke....no ak k dabingu(miestami neprítomnému) sa už nevyjadrujem, pozriem si to potom ja naraz v origináli. Táto časť sa až príliš podobala na emotívnu epizódu rovnomennej hry, ktorú som po nociach hrával skoro pred 10 rokmi, keď som mal ešte čas, takže vo mne prebudila aj značnú nostalgiu na pomalé staré zlaté časy, a ja tým pádom nemôžem dať menej ako plný počet.

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

Príjemné pokračovanie, škoda len, že také krátke.  Ja chcem viac, a chcem to hneď. Tá krátkosť je tu signifikantná...pár minút trvá, pokiaľ si zrekapitulujú minulú časť, potom chvíľu hopsajú, a potom idú pár minút titulky na záver....zbytočne zabitých 5-10 minút, ktoré mohli využiť na nejakú akciu.  No a znova som tu videl náznaky LGBTI....Ellie je v hre lezba, takže predpokladám, že bude túto pliagu mať aj vo filme, no a v tejto časti sa tu na pár sekúnd minula potencionálna čipinka(v jedálni)...myslím si. Takže sa obávam, čo to bude v ďalších častiach zase za grc.