Sociální síť (2010)

Je rozhodně zajímavé vidět, jak se zrodil jeden z fenoménů současné doby. Už méně zajímavé je dívat se na tento film. Místy se chytají asi jen ajťáci, pro které to musí být orgie zábavy. Místy je to pro mě nuda k nepřežití.

Slunce, seno, jahody (1983)

Říká se, že potrefené husy nejvíc kejhají. A hle! Tu jich máme celá hejna! Samozřejmě, že každý má jiný vkus, ale ty namyšlené kecy o "čecháčcích" k smrti nenávidím - stejně jako to samotné slovo. Jste zhnusení? Fajn. Je mi vás líto. Já jsem nadšen. Mě se třeba nelíbil Avatar. Suďte mě.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Další z velmi přeceňovaných filmů, který mi připoměl, jak opatrný bych měl být při výběru své zábavy podle zdejšího hodnocení. Dost nudná, nesmysly nabušená kravina, která si hraje na jakési hlubší poselství, které však v záři neonů a pod sutí z rozsypaných zdí zcela zaniká. Jediný sympaťák široko daleko je buzík Wallace, v jehož roli naprosto září jeden z bratří Culkinů, někdejší počůránek, bratránek Fuller McCallister. Hlavní hrdince to sice docela sluší, ale pro mě osobně ji krásou svého oslňujícího úsměvu předstihla Anna Kendrick v roli Scottovy pubertální sestry. Škoda jen, že nedostala více prostoru. Zbytek je podivná splácanina, která prý vychází z jakéhosi kanadského komiksu, o kterém jsem v životě neslyšel, takže se na tuty honosí přídomkem "kultovní" (jako každá sračka v poslední době). Mohu s klidným svědomím prohlásit, že tento film mě k jeho sehnání rozhodně nenalákal.

Králova řeč (2010)

Ano, přesně ty nepochopitelně dlouhé pauzy mi vždy vrtaly hlavou, když jsem v nějakém dokumentu zaslechl válečný projev krále Jiřího VI. Konečně znám odpověď. Velmi krásnou a lidskou odpověď. Velmi příjemné konverzační drama, tesané zároveň jako pocta všem krásám anglického jazyka. FUCK, FUCK, FUCK!!! ;)

Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě (2009)

Tak to je hodně velká slabota. Oproti vyznění v komiksu nevyznívá ve filmu prakticky nic a i to málo je odporně překopáno. Filmové zpracování Příběhů mělo být ještě o stupeň či dva (tři?) temnější a různé výmysly navíc si tvůrci taky mohli odpustit. Závěr je dle mého z velké části dotvořen naprosto špatně, jelikož celá scéna po vylodění na mě v komiksové verzi působila naprosto v jiném smyslu, než jaký mi předložili filmaři. Když to všechno pominu, tak samostatné zpracování naznačeného doplňujícího příběhu Watchmenů asi ani jinak dopadnout nemohlo. Velké zklamání. Pro rejpaly: je to jednou pokus o věrné převedení "komiksu v komiksu" na filmové plátno, čili nebudu proto tvůrce šetřit za to, že animace se blíží originálu a myšlenka že byla zachována - vytratil se totiž duch.

Pán prstenů (1978)

Geniální záležitost, aneb jak to dopadlo, když Pán prstenů najel na konci sedmdesátých let na rozpočtové útesy. Nelze než doporučit všem fandům moderní Jacksonovy verze, zaručuji jim pokleslou čelist ve chvílích, kdy budou s úžasem sledovat důvěrně známé scény natočené naprosto stejně již před čtvrt stoletím (mnohé z nich doslova do detailu stejné). Škoda, že projekt nebyl dokončen a chaoticky končí dovyprávěním Dvou věží.

Dům veselých duchů (1988)

Příjemná kravinka, kde se sice většinu filmu neorientujete a zápletka spolu s důvody konání jednotlivých postav je evidentně spíchnutá velmi horkou jehlou - ale z nějakého důvodu se na to dobře kouká a místy je to i docela sranda. Na nudné nedělní odpoledne jako dělané. V každém případě se vyplatí vidět kvůli netradičnímu Liamu Neesonovi, tradičně skvěle hrajícímu Peteru O´Toolovi a v neposlední řadě též kvůli ultra sexy Jennifer Tilly v roli Mirandy.

Megamysl (2010)

Konečně zajímavě podaný příběh o superhrdinech a superpadouších. Hlavní (anti)hrdina je navíc nebývalý sympaťák a také žádná z ostatních postav tentokrát neleze na nervy, za což patří tvůrcům obrovský dík. To ostatně i za nebývale vtipné vtipy a popkulturní narážky - Megamyslovy obamovské plakáty s heslem "No, you can´t" mě vážně rozsekaly.. :)

Legenda o sovích strážcích (2010)

Vzácně se shodnu s většinou - tento film po výtvarné stránce bere dech, po příběhové bere mozek. Nemá cenu to dál rozpitvávat. Neurazí, nenadchne. Čistých 50 %.

Zelený sršeň (2011) odpad!

Divím se sám sobě, že jsem to dokázal dokoukat. Postupně mi mrzl úsměv a po půl hodině ničeho jsem pochopil, že se tentokrát dobrého filmu nedočkám. Ano, zasmál jsem se. Třikrát a jen tak aby se neřeklo. Nic k popukání, což tu, jak s údivem sleduji, mnozí ostatní opěvují. Laciné a trapné narážky, křečovité pokusy o vtipy, snaha vypadat strašně cool a retro.. Hlavní hrdina je vyloženě odporný, ovšem nikoli tím příjemně nehrdinským stylem, prostě je to tlustej buran, kterej to, jak je cool, neustále zdůrazňuje výrazy SHIT a DUDE. Jeho pucflek si zřejmě libuje v tom, když si z něj někdo dělá rohožku a od začátku do konce ho soustavně shazuje, přičemž ho za to ten podržtaška z nějakého důvodu od půlky filmu nazývá svým bratrem.. Třetí do páru je obstarožní sekretářka, která podle scénáře má být asi velice sexy, neboť oba dříve jmenovaní se o ní pokouší - nutno ovšem přiznat, že jejich pokusy jsou profesionální asi jako u třináctiletých puberťáků z nejmenovaného ghetta. Hlavní padouch je.. Chudák. Mistr zločinu, který nejprve vymlátí gangy v celém LA a pak si nedokáže zjednat pořádek od dvou dementů, totiž JE chudák. Divím se, že to Waltz wzal. Inu je vidět, že padoucha nedělá herec, ale scénář - a ten je v tomto případě zatraceně děravý. Jsem celkem fanda filmových zpracování různých komiksů, ale tohle nemá hlavu patu, nemá to podtext ani nadtext.. Prostě megaprůšvih, u něhož naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Naposledy jsem se tak strašlivě a tak dlouho nudil u Avatara.