Beowulf (2007)

Velmi originální a poutavé zpracování tradiční legendy.

Děsnej doják (2006)

Jedna hvězdička pouze za ten úvodní geniální taneční klip. Dál už se to dá sledovat jen po frontální lobotomii.

Poslední skotský král (2006)

Dobrý film, ale z lidožrouta Amina se dalo jistě vytřískat mnohem mnohem víc. Zejména mi tam pak chybělo to nejcharakterističtější a sice právě ono lidožroutství a Amin v hlavní roli. Celý film je totiž daleko více než příběhem "posledního skotského krále" příběhem jeho osobního lékaře. A ukázkou toho, že agilní (a notně naivní) blbec je horší než třídní nepřítel.

Jánošík - Pravdivá historie (2009) odpad!

Věru nevím jak to jinak vyjádřit, než parafrází úryvku dopisu Ladislava Stroupežnického Járovi Cimrmanovi: "Vážené dámy, Váš dramatický pokus jsem bohužel viděl, a nevím, co Vám mám vytknout dříve, zda chatrný děj, mátožnost postav, či veškeré prohřešky proti zákonům dramatu, jichž jste se stačily dopustit již během prvního jednání. ... Nevím, čím jste vyučeny, nebo v jakém oboru vyškoleny, ale s čistým svědomím Vám mohu doporučit, abyste zanechaly dramatických pokusů a věnovaly se práci jakékoli, ale jiné." 140 minut nudy. Poprvé se mi v kině stalo, že jsem po půl hodině vážně uvažoval, že film nedokoukám a odejdu ze sálu. Je to ještě horší než Báthory a český dabing to ještě dorazil. Navíc lákat na Pauhofovou a Labudu, když mají v celém veledíle oba dohromady maximálně (!) 5 minut prostoru, tomu říkám opravdu vrchol drzosti. Jalové dialogy, epileptická kamera, kdy nevíte, kde vám hlava stojí, příšerné "herecké" výkony, nuda nuda šeď šeď... Odpad - a to jsem ještě slušný...

District 9 (2009)

Další úžasné překvapení letošního roku. Začátek excelentní, dokumentární pojetí posunuje celý film mimo hodnocení. Druhá polovina filmu akční a trikově propracovaná a zvraty se střídají jak na běžícím pásu. Má to samozřejmě své mouchy a dokonce jsem si v jednu chvíli uvědomil, že nebýt to natočeno právě tímhle stylem, bylo by to maximálně na 3 hvězdičky... JENŽE! Ono to natočeno tímhle stylem je. Proti možným záporům je pak "nastaveno zrcadlo" v podobě mnohdy brutálních a silně emocionálně vypjatých scén (zjišťování Wilkus umí ovládat emzácké zbraně a "kreveťák" s červeným křížem na zádech) a zejména pak v podobě naprosto realisticky vykreslených pozemšťanů, v celé své syrovosti a surovosti, bez jakýchkoli hollywoodských příkras, žehlení a připosrané politické korektnosti.

Volejte řediteli (1994) (pořad)

To bylo tak úchylný až to bylo dokonalý. Když to vysílali díval jsem se vyjímečně, a tak až teprve po letech, starší a vyzrálejší, musím vyzdvihnout úchylnou genialitu této sračkorámy...

Kdo hledá, najde (2007) (TV film)

Překvapivě výborná a vtipná pohádka, s netradičním příběhem a netradičním, svěžím koncem.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Nikdy jsem snad neviděl jediný celý díl seriálu, nicméně... Dodnes si vzpomínám, jak jsme na to tehdy šli do kina s kamarády a cítili se jako hlavní čtveřice na filmu Asses of Fire. Jediné co si pamatuji, že jsem se bavil od začátku do konce a pak ještě intenzivní bolest poté, co jsem se prvních 15 minut nepřetržitě smál, a začínal jsem se obávat, že mi do konce filmu upadne sanice. Rozhodně to není film pro každého a pět hvězdiček musím dát už jen pro jednu nezapomenutelnou vzpomínku - asi po pěti minutách se totiž v řadě před námi zvedl pán, paní a asi pětiletá holčička a velmi svižným tempem mířili k východu. Dodnes nechápu, že jim nikdo před vstupem do sálu nevysvětlil, že tenhle kreslený film je vážně cokoliv, jen ne pro děti... Pro mě dodnes geniální a v mnoha ohledech nepřekonatelný muzikál. Toho Oscara by si zasloužili.

Divoké vlny (2007)

Bál jsem se toho jako čert kříže a ejhle, nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen.

Život na zámku (1995) (seriál)

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem to v době uvedení nehltal.