Lesní jahody (1957)

Velice silná a nečekaně naprosto čitelná záležitost, které ovšem k dokonalosti pořád kousiíček chybí. 90% P.S.: Snové sekvence jsou nezapomenutelné.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Po finále přidávám nejistou pátou hvězdu, protože se jedná snad o jediný seriál posledních let, který (i přes drobné výtky) udržel kvalitu až do samotného konce. 90%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Necháme zrát. Zatím nejisté pokukování po potenciálních čtyřech. 65%

Před úsvitem (1995)

Napoprvé to na pět nebylo, ale daleko to k tomu nemá. Ona zmiňovaná chemie hlavních představitelů a doslova kouzelná atmosféra noční Vídně je však mocná. Upřímně se těším na zbytek trilogie. 85%

Presidential Reunion (2010)

Carreyho Reagan a Chasův Ford tomu vysloužili přesně ty dvě hvězdy...

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Smrt, život, drogy, hetero/homosexualita, láska, zodpovědnost, smiřování se s realitou všedního života a zase smrt. Naprostá špička televizní produkce, jejíž finále (rozuměj poslední čtyři díly, ale lze to aplikovat na celou sérii) je s přehledem to nejsilnější a nejzdařilejší, co jsem měl dosud možnost v TV tvorbě vidět. Vynalézavé, skvěle odehrané, neobyčejně obyčejné, maximálně komplexní, neuvěřitelně uvěřitelné a silně působivé. Nikdy v životě mi po konci seriálu nebylo tak líto, že už to všechno končí. Povinost pro každého, komu uhranula Americká krása. Death is all around. 1.série 100%, 2. série 75%, 3. série 95%, 4. série. 100%, 5. 130%

Podfukáři (2013)

Den a noc. Svižná a hlavně zábavná první hodina vs. utahaná a překombinová hodina druhá, která je na závěr korunována totálně stupidní pointou. Odřené tři a to hlavně díky supermilému obsazení. Isla Fisher FTW! Edit: S odstupem času jsem sundal jednu hvězdu a teď suveréně přemýšlím, že sundám i tu druhou. Ten film je doopravdy šíleně hloupej.

Dotek Medúzy (1978)

Po třetí projekci s odstupem zhruba pěti let musím jít na plný počet. Něco takhle démonicky děsivého se jen tak nevidí a takovéhle filmy se dneska už prostě netočí. Hail Richard Burton! 95%

Iron Man 3 (2013)

Rozhodně nejlepší z trilogie a po Avengers asi druhá nej Marvellovka. 85%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Po víc než příjemné pětce přišlo zlé vystřízlivění v podobě šestky. Tohle už neutáhne ani The Rock s Ginou dohromady. Ach jo, a to ten minulej heist byl tak zdařilej. Nefunkčnost a hloupost, která nemá daleko ke stupiditě posledního Die Hard. 45%