Win Win (2011)

pěkné je, že nejde o fotbal, baseball nebo hokej...ale řecko-římský zápas. Bohužel přehnaná snaha o průměrnost a uhlazenost. Otázky položené filmem (vztah k matce-feťačce, vydělávání na starých lidech) jsou totiž až příliš složité na tak jednoduchý přístup a příliš závažné na takovou pohodu.

Cadillac Records (2008)

přínosný historický exkurz, skvělý pro doplnění hudebního vzdělání. filmově a emocinálně bez invence a hloubky, ale what the hell.

Rock ze střední (2009)

Na americkou teenagerskou (nefekální) komedii o muzice to není úplně zlý. Sice objevovat v roce 2009 ska je poněkud opožděné, ale pár dobrjech fórů a muzika jakž takž. A líbí se mi představa, že nějakej šestnáctiletej amík ví, jak znějí thin Lizzy :-) 50 %

Templář (2011)

Paul Giamatti luxusní...neusnula jsem jen proto, že jako dějepisný barbar jsem si nemohla vzpomenout, jestli ti Frantíci přijdou :-)

Den zrady (2011)

Bohužel...s tímhle obsazením a nisným tématem by to chtělo trochu šťávy. Je to čisté, přesné, ale až příliš chladné a uhlazené. Chtělo by to víc scén jako mezi Goslingem a Giamatim, kde se na povrch proderou emoce, které úplně chybí v milostné linii...čekala jsem o ždibíček víc. Nicméně herecky skvostné. Politika je svinstvo, to víme.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

škoda trochu ndného zpracování tak nosného tématu...pro ženy asi 10x zajímavější než pro muže.

Bůh masakru (2011)

U druhé poloviny jsem se dobře bavila, u první jsem měla chuť odejít, protože jsem opravdu nechápala, proč se na to divám...divadlo se nedá jen tak bez úprav převést na plátno a takový mistr jako Polanski by si s tím měla poradit lépe. Nicméně vzhledem k zábavné druhé polovině to rozhodně není ztráta času. A navíc pak budete rádi, že váš manžel není korporátní právník nebo etnolog.

Zrození šampióna (2009)

Jak si bohatí uvědomují, že existují chudí a nešťastní...ale hlavní postava vyzvedává průměrný až podprůměrný příběh a nudné pojetí o několik stupňů.

Ženy sobě (2011)

Jako žena a fanynka produkce Jude Apatowa dávám palec nahoru. Není to dokonalé, ale je to lepší než oba celovečerní Sexy ve měste dohormady. A fekální scéna je geniální. Držím Kirsten Wiig palce jako autorce, producentce i herečce dál!