Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

I na téhle show je vidět, že Black Books je Moranovo dítě...humor podobný, občas dost drsný, občas roztomilý a okouzlující. Během dvou hodin stihne Moran po vzoru Pythonů urazit několik skupin lidí a přitom být k sežrání. Smějete se nahlas a pořád přemýšlíte, jestli v těch jeho vlasech nežijou nějaká zvířátka:-)

Jay-Z: Americký raper (2004)

V žádném případě nesledovat nadabované. Jak může někoho napadnou dabovat rappera?!!!!!!

Kinsey (2004)

70 let posléze a jsem jen o kousek dál. Slušně natočené, extrémně obsažné, reálné a vypovídající...navíc herecky skvostné. Laura Linney je úžasná!

Libertin (2004)

Nakonec to nebylo tak umělecké, jak všichni strašili:-)Johnny Depp a John Malkovich v jedné scéně...herecký koncert! Jedna hvězdička dolů za přílišné protahování hrdinova konce a málo scén z divadla, které podle mě byly nejsilnější. A kvalitně podkreslující hudba...Do you like me now?Já tedy ano.

Mechanik (2004)

Díky fantastickému Baleovi spíše jako psychologický film o tom, jak se dá přijít o rozum - za ****. Jako thriller by to bylo spíš za 50%, ale motiv žlutejch lístečků (který denně používám) je dobrej.

Metallica: Some kind of monster (2004)

jako dokument nejspíše velice slušné...ale nějak nejsem schopna překonat odpor, který ve mně někteří členové kapely vzbudili (a to jsem jejich muziku mívala kdysi opravdu ráda!). Navíc si myslím, že Lars Ulrych si s tvůrci dělal trochu co chtěl a hodně hrál (ještě větší egoista, než jsme čekali). Dost mi chybělo i zvýraznění časové rozmezí mezi skoky (kdo má ty dny odečítat?) - jsou v sobě a najednou vesele nahrávají a chválí se navzájem? kde se stal ten zlom a proč ve filmu není? není to špatné, ale mohlo to být lepší. ale i horší.

Motocyklové deníky (2004)

Až moc dobrej film a hlavní představitel na to, o kom to je. Bylo by záhodno aspoň naznačit, jak všechny tyhle myšlenky o rovnosti a následný revoluce dopadly. To se v hodnocení nedá jen tak přejít. Ale ta cestovatelská část je super!

Na dotek (2004)

Jedna která neví, co chce. druhá která to ví naprosto přesně. jeden který je slaboch a hlupák. druhý který je macho a magor. námět nuda, dialogy nic moc (a nemyslím si, že je to původem v divadelní hře) - ale mike nichols zachraňuje, co se dá. Herci jsou dobří...roberts by mohla být víc depresivní, lawovi nedokázal chaotickou postavu jednoznačně pochopit a usměrnit. Portman je sladká, ale Owen ten "f***ing bastard" vládne všem.

Nezničitelná láska (2004)

Asi musíte mít ráda Iana McEwana, aby se Vám líbil tenhle film...já mám a film se mi líbil především po vizuální stránce. Daniel Craig skvělý!

Soumrak mrtvých (2004)

Kdo miluje britský humor, bude spokojen. A Dylana Morana vidím vždycky ráda :-)