• Krátkometrážní

Jak začínali: Dnes vzpomíná Ljuba Hermanová (1972) (TV film)

Bohumil Bezouška měl štěstí na herecká setkání, která se po letech stávají skvělým materiálem pro ty, kterým učarovalo hledání ztraceného času...

Maska (1994)

Nejlepší. Masku dodnes považuju za nejlepší komedii dekády. A není důležité, že komiksová předloha je drsnější, animák dětinštější a značku málem zničila Maska jr.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Dodnes si pamatuju ty nekonečné fronty ve videopůjčovně a obrovský plakát právě na dvojku zvířecího detektiva, který určoval vkus celému sídlišti. Byla to paráda, dvojku se podařilo napěchovat Carreyovským humorem ještě víc a výlet do Afriky celý zážitek jen podtrhl. Ale animák a Ventura jr. už neměli šanci.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Ace Venturu jsem milovala. V prvním díle navíc zdobila Courteney Cox, takže nikdy nebyl důvod na ten film zapomenout.

Truman Show (1998)

Truman Show ve své době patřila k fascinujícím velkým filmovým zážitkům, které překračovaly hranice médií. Tehdy jsme hltali články v Cinemě a neznali jsme formát reality show, přesto jsme věděli, že Jim Carrey překročil další mezník. A ten pocit zůstal a i po seznámení se s formátem je možné Truman Show obdivovat.

Muž na Měsíci (1999)

Jsem ráda, že jsem si zážitek s Mužem na Měsíci nechala uzrát. Miloš Forman natočil film s Jimem Carreyem v době jeho největší slávy a málokdo byl tehdy připravený na změnu žánru. Dnes už ale víme, zvláště po setkání se seriálem K smrti trapný (I'm Dying Up Here, 2017), jaký byl vztah Carreye k počátkům stand-upů. Koneckonců tehdy ani ten formát u nás zavený nebyl, ale dnes už si ho umíme užít na plnou bránici.

Miláček (1972) (TV film)

Roháčovská variace na maupassantovskou klasiku. S předlohou to už nemá mnoho společného, primárně jde jen o ty exhibice tehdy populárních zpěváků. Inscenace je plná tehdejší stylizační manýry, která až dusí.

Sokolí oko (1994) (seriál)

5/22 Solidní devadesátkový seriál podle klasických románů z cyklu Příběhy Kožené Punčochy. Autor Posledního mohykána James Fenimore Cooper je publikoval v letech 1827-1841 a odehrávají se o století dříve. Klasická dobrodružná četba z doby kolonií. Hawkeye byl jedním z osadníků a seriál se soustředí především na  Francouzsko-indiánskou válku po roce 1755. Největší devízou je každopádně Elizabeth Shields v podání skvělé Lyndy Carter (Wonder Woman 70. let). Taková ženská v divoké přírodě si nezadá s Cizinkou ani Naughty Mariettou.

Méďa Béďa: Cesta za pokladem (1985) (seriál)

1/27 Pěkná Hanna-Barbera týmovka, všechny oblíbené postavy pospolu hledají poklad. Méďa Béďa, Bubu, Růžový panter... Všichni na svých místech. Škoda, že tento klasický animák nepozorovaně nadaboval Barrandov až v roce 2012.

Hovory s TGM (2018)

Kosatíkovský epilog za úvodním dílem Českého století. Solidní malý velký film, který se skvěle doplňuje s povinnou četbou.