Muž bez stínu (2000)

Solidní a efekty nadupaný thriller. Charakter vědce (pokusného králíka) neodolá výhodám neviditelnosti a rozhodne si mj. užívat se sexy Rhonou Mitra, aniž by se jí zeptal. Nedostatky jsem ignoroval a bavil jsem se výborně.

Symptom Pandorum (2009)

Drsný, krvavý a atmosférický sci-fi/horor, který příjemně překvapil. Atmosféra temného a nepřátelského vesmíru se vcelku podařila, ale Horizont události nepřekonala.

VALL-I (2008)

Přiznám se, že ač animaci nebylo nejspíš co vytknout, pohádka o zamilovaném robotkovi mne nijak extra nezasáhla. V několika hluchých místech jsem se vyloženě nudil. (70%)

Nezralé maliny (1980) (TV film)

"Ty máš krásné zuby, to je cizina že ?" Laskavým humorem a hláškami naditý výborný film o srazu studentů po 50-ti letech. To prostě pohladí na duši.

Dilino a čert (2009) (TV film)

Další z plejády pohádek, které ubíjejí podprůměrnou kvalitou, bez jakékoliv pohádkové atmosféry.

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Příjemný poetický příběh za tónů romantické kytary M. Pavlíčka. Bavilo mne to více než štědrovečerní Láska rohatá.

Diktátoři (2000) (seriál)

Zcela nevyvážená a také chvílemi dost neobjektivní dokumentární série. Co lze dnes považovat za svobodu a demokracii ? Způsob, jakým se mne o tom snažila tato série poučovat, se mi vůbec nelíbil. Lenin tam dle mého nemá vůbec co dělat, měl tam když tak být Stalin. Propagační materiály uvádějí : "Všechny uvedené muže dle tvůrců spojovala určitá idea uspořádání světa, kterou chtěli naplnit i za cenu lidských životů." Musím tedy říci, že takových mužů (i žen) by se našlo daleko daleko víc, ale proč ukazovat do vlastních řad, že ? Kvůli absenci několika amerických prezidentů nemohu dát více než 2*.

Láska rohatá (2009) (TV film)

To už se opravdu nedočkáme pořádné pohádky, kterou by jsme tzv. žrali ? Ta zlatá pohádková éra je dávno pryč a mám pocit, že je to už jen čím dál horší. Ty kytary v opakující se melodii byly opravdu děsný a celkově dějově to bylo dost slabé. S hodně přimhouřenýma očima 3* za Táňu Pauhofovou.

Pochodně (1960)

Výborný film zachycující atmosféru tehdejší doby. Pak se mohli kapitalisté divit nárůstu levicového hnutí v Evropě.

Velké trápení (1974)

Tak to dopadá, když si rodiče skrze děti vyřizují mezi sebou účty. Jana je bez matky a bez sestry, ale s otcem, který na ni nemá čas. Jana tak skončí v dětském domově, smířit se s takovým osudem ale nechce. Smutný film o smutných věcech. Někteří rodiče si možná ani neuvědomují, jak dokáží psychicky ubližovat vlastním dětem.