Agenti dementi 2 (2008) odpad!

Marně jsem hledal, čím by mne tento film pobavil. Pro koho se tyto filmy proboha točí ? Je diváckou cílovou skupinou tvůrců puberťák s krabicí popcornu, řehtající se úplně všemu (a ničemu zároveň) ? Být to aspoň trochu vtipné a nápadité, byl bych smířlivější, ale je to jen neskutečně trapné. Další žhaví kandidáti do odpaďácké TOP 200 jsou Královna Sumuru, Krvavý sníh, Tyranosaurus Rex, Řez diamantem, Tvář smrti, Cíl, Velké dobrodružství, Potkan 007 a UFO

Steven Seagal - Muž zákona (2009) (pořad)

Pro fanoušky (již obltloustlého) S. Seagala jistě zajímavý počin, pro ostatní spíše utrpení.

I Love You Phillip Morris (2009) odpad!

Moji oblíbení herci u mě tentokrát bohužel nezabodovali a zařadili se k těm, co před 5 lety krotili onu horu. Bude to asi tím, že můj pohled na tento "druh" filmů je stejný jako u uživatele "tuntavaly". Nevím, jestli tento pocit mám jen já, ale dost vnímám, jak u nás i ve světě roste geometrickou řadou množství filmů s gay a lesbi tématikou. Příští týden na nás budou čekat v kinech také homosexuálové z Izraele. Je jich dnes také plný bulvár i politika, až mám pocit, že nejen v kultuře, ale i v politice a všude kolem mne jsou jen homosexuálové maskovaní za hetero a začínám pochybovat, koho jsou vlastně ona slavná 4 procenta. Je vidět, že se to sypání peněz do tzv. otevřené společnosti G. Sorosovi zatím vyplácí, bohužel. Jsem také zvědavý, jestli se takhle nadšeně začnou točit filmy o homosexuálních pedofilech v řadách katolické církve, kteří jsou nyní ve světě tak "populární". To by bylo pane téma, zastánci politické a náboženské korektnosti by z toho měli mrtvici. Pro xSxEx : Když už jste takový odborník na názory sedláků, neměl by jste si plést xenofobii a homofobii, pak to vypadá, že nevíte o čem píšete. To stejné platí pro Vaši poznámku o zcestném srovnání homosexuality a pedofilie, protože pedofilové se dělí na heterosexuální a homosexuální (viz. např. Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D. na webu planovanirodiny.cz). Ale ještě k filmu. Na filmu mi vadí zejména jeho komediální projev, nasáklý homosexuálním exhibicionismem. Ten jsem prostě nepřekousl bez ohledu na zdejší liberální a pozitivně diskriminační nálady sociálního inženýrství. (přidáno 22.3.2010)

Ženy v pokušení (2010)

Nemastná neslaná komedie, která nenadchne ani neurazí. V tomto se asi silně rozcházím se zdejším protitroškovským bratrstvem, ale opravdu jsem se lépe bavil u Troškova Doktora od jezera hrochů.

Smyčka (2009) (TV film)

Průhledné, předvídatelné a stupidní. To teatrální přehrávání některých aktérů zabíjelo i ty zbytky atmosféry i s příběhem.

Předčítač (2008)

Z dramatického, romantického, válečného a thrillerového filmu jsem se dočkal jen druhého jmenovaného. Film zamaskovaný do sladkého hávu a nalakovaný narůžovo, jenž je nejspíš určený zejména něžnějšímu pohlaví.

Síla života (1985)

Viděl jsem to hned někdy po roce 90 a na tehdejší dobu, plnou "céčkových" slátanin, to byla nadprůměrná sci-fi podívaná. Způsob, jakým slečna/tvor vysávala z lidí životní sílu, byl fakt originální.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

JCVD je ve formě. Tato akční ikona 90-tých let se stále sympaticky snaží a bojuje. Jeho fanouškům se zcela jistě US 3 bude líbit a ostatní můžou tak akorát filozoficky mudrovat. Pro mne je tento film příslibem, že jeho blížící se EAGLE PATH nebude marným pokusem. Se zatnutými zuby 75%.

Sherlock Holmes (2009)

Mírné zklamání. Vizuálno opět zvítězilo nad příběhem a "sherlockovská" atmosféra dostala na prdel. Některé filmy z americké továrny na sny v poslední době napovídají, jakýmže se to směrem bude bijáková masová zábava asi ubírat. Díky novým hi-tech mašinkám dostávají oči i uši mega-dávky vizuálního adrenalinu, ale mozek přitom dostává sakra na prdel. Asi poprvé jsem tento pocit prázdnoty naplno pocítil po projekci bondovky Dnes neumírej.

Ve jménu krále (2007)

Kupodivu vcelku solidní film, u kterého jsem se nenudil. Taková, bych řekl, jednodušší verze Pána prstenů. Efekty a vizuál nebyl nejlepší, ale dle mého nebyl ani tak špatný, jak někteří píšou. Podle zdejších hodnocení jsem čekal filmařskou hrůzu, ale příběh otce, který jde za pomstou (zabili mu syna) a současně za záchranou unesené manželky, mě celkem příjemně překvapil. Ta plejáda známých hereckých jmen ovšem taky.