• Thriller

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Co si budeme povídat, když nestihnu přečíst noviny jinde, tak si tyhle zprávy pustím stejně jako jiné. Manipulovat sebou nenechám a abych se dozvěděl co se kde děje to postačí... Že jsou zprávy mainstreamové místama debilní a hrajou lidem na city je věc jiná... EDIT: prodloužení relace o 20 min... Má cenu to komentovat? Nemá...

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tak toto má oproti předchozí epizodě 1 více romance, akce a zábavy, ale chyběli mi ty dojemné momenty z jedničky a Hayden Christensen se mi tu ani trochu nelíbil, nemůžu si pomoct. Mistr Yoda je výbornej, Natalie ještě lepší než ve zmíněné jedničce. Nicméně se podle mě pan Lucas trochu přilepšil.

Father of Invention (2010)

Kevin Spacey, kterého mám opravdu rád, v roli "televizního prodejce" není zrovna to pravé ořechové. Naštěstí je ten film o trochu více o rodině, ale bohužel je to podáno tak typicky americky (a to mám Spojené Státy opravdu rád), že film spadá do těžkého průměru. Nejlepší jsou na něm tedy ti herci Heather Graham má skvělý charakter, Camilla Belle pěkný pohled a Kevin Spacey tak iritující image, že to snad ani není možný. Příběh si budu pamatovat maximálně rok, ale je to celkem nenáročné a místy snad i vtipné či úsměvné.

Ženy v pokušení (2010)

V Čechách jde o nadprůměr, ale název sám o sobě mě dost odrazoval, naštěstí většina herců nebyla pro mě tak okoukaná.

Nákaza (2011)

V tomhle filmu hraje spousta dobrých herců, ale žádný z nich nehraje dost na to, aby jste se s jeho postavou dokázali sžít [Nejvíce mě fascinoval asi Jude Law.]. Film má několik dobrých momentů a myšlenek, ale strohý styl podávání ve mně nevyvolal pořádně žádnou emoci. Film má taky neuvěřitelně rychlý spád, kdo by vynechal jen půl minutky, tak přišel o podstatnou část filmu, což je sice pěkné, ale má to i nevýhody, než se "rozkoukáte" tak vám hlavní postavy umírají. Film na mě chvílemi působil dokumentárním dojmem, což sice přidává na důvěryhodnosti, ale divák pořád ví, že sleduje film. Pro mě celkem rozporuplný film, nicméně tím je také s jistou dávkou nadsázky nezapomenutelný. Takové 3,5*.

Loosies (2011)

Konečně romantická komedie plná adrenalinu. Film působí celkem příjemně, ale nečekejte žádné umění, jde spíše o takový mainstream, ale rozhodně by vás neměl zklamat. Herci jsou fajn, příběh taky, jen je škoda toho nelogického jednání vyšetřovatelů a policajtů, kteří se chovají absolutně iracionálně, ale nejde o krimi film, takže to jim celkem odpouštím.

50/50 (2011)

Jsem rád, že roli nakonec odmítl McAvoy a dostal ji můj oblíbenec J. Gordon-Levitt a vidět ho se sympatickou Annou Kendrick? Tak to nemůžu těch 5 hvězdiček nedat. Co se filmu týče, je těžké jej hodnotit, film podle skutečné události má vždycky něco navrch a příběh a námět obsahuje tak citlivé téma, že není co k tomu dodat. Ten způsob, jakým je film podán je bezchybný a skvěle působí na diváka, ale nečekejte žádné srdcervoucí proslovy a ubulené herce. Slzy ušetřili tvůrci spíš pro diváky. Rukou držená kamera přináší skvělou autenticitu, děj je velice přirozený, nepostrádá žádnou gradaci a celkově tento film působí ohromně skutečně. Nakonec bych jen dodal, že je snímek možná trochu přeceňován a uvažoval bych o 4*, ale za herce a netradiční pojetí musím dát plné hodnocení.

Kamarád taky rád (2011)

Lépe hodnocený ekvivalent "No strings attached". Bohužel pro tento film, jsem toto viděl jako druhé.

Collapse (2009)

Trailer byl skvělý, film mě později trochu zklamal, ropa je samozřejmě důležitá, nic nového. Pěkný dokumentární film jinak.