• Thriller

Aréna národů (2012) (pořad)

Další wipeout s bohužel trapnými moderátory. Aleše Hámu mám rád asi jako Michala Davida.

Odsouzení (2010)

4* jsou u tohoto filmu hlavně za příběh. Betty Ane Waters dokázala téměř nemožné. Ale filmové zpracování se mi tolik nelíbilo. Ten příběh by si zasloužil klidně o půl hodiny delší stopáž, ale místo toho tvůrci udělali 100minutový průlet připomínající spíše reportáž. Emocí se mi z filmu nedostalo a to je u takového příběhu největší problém. Buď neměli tvůrci dostatek finančních prostředků (avšak 12,5 mil.$ není nijak velký nedostatek na drama), nebo je to odfláknutá práce - pravděpodobně. Stručně řečeno: neuvěřitelný příběh, skvělý potenciál, dobrý film (dobrý je málo).

Muži v naději (2011)

Někdy míň je víc. Tohle mohl být relativně dobrý film, ale zbytečně dlouhý scénář, který nebyl ani moc překvapující to zkazil. Navíc se mělo jednat o komedii, ale to se občas tlouklo s dramatickým nádechem, tohle mi oproti ženám v pokušení sedlo méně.

Londýnský gangster (2010)

Škoda, že tu Keira skoro nic nehraje, přestože prostor dostala. Celý film tak táhne Colin Farell s Rayem Winstonem a Colinovi to opravdu šlo. Strukturou mi to trochu připomínalo The Departed, jen to zbytečné kecání ve filmu mohli tvůrci nahradit dobrou akcí.

Útěk do divočiny (2007)

Po dlouhé době co jsem viděl tento film, musím dopsat komentář (a to také proto, že se jedná o můj v pořadí 100. komentář). Přestože je to již dlouho co jsem viděl tento film, si jej velmi dobře pamatuji a nezapomenutelným momentem byl samozřejmě citát "Happiness only real when shared.", který se mi vryl pod kůži. 100% hudba 100% film.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Death Note, je velmi, velmi zvláštní seriál, samozřejmě v kladném smyslu. Že se jedná o animovanou a kvalitně napsanou detektivku, není vůbec špatný nápad a po chvíli si na atmosféru seriálu velmi rychle zvyknete. Až na úvodní znělky (ta první byla ještě vcelku pěkná), je hudba v seriálu výborná. Předností celého seriálu jsou pak 'pohledy' z obou stran hlavních hrdinů; je pěkné vidět paralelně úvahy jak Lighta, který zápisník najde, tak super-chytrého detektiva L, a to nejen monology, ale také dialogy. Děj: Bohužel, psát inteligentní scénář plný zvratů a napětí je náročné a velkou část pomyslných patron vystřílí tvůrci řekněme kolem 12. dílu, tam se vše tak trochu změní a kouzlo dosavadní části, se pomalu začne vytrácet, to dovrší zhruba kolem 18. dílu, kde se celý děj přesune na pro mě slepé a velmi nezajímavé místo. To jsou důvody proč asi většina má radši první polovinu seriálu. Další mezník bych našel asi v dílu 24, kde se děj vrátí do původních kolejí, ovšem hned po tom také nastává nejzásadnější zlom celého seriálu (samozřejmě vám nenapíšu jaký :)). A zbylých 12 dílů mě už asi tolik nebavilo, i když tam byly opravdu skvělé momenty, tak to bylo poněkud jednosměrné a přímočaré a jen to působilo, jako kdyby tvůrci hráli o čas. Zbytek už je takový jaký je, není to špatné a poměrně dokázali udržet nějaké napětí, ale dějově nepříliš překvapující. Na závěr: Seriál má celkem tedy 37 dílů a pokud bych jej mohl rozdělit po šesti, tak první 2/6 jsou výborné další 1/6 je trochu slabší, další šestice je pro mne nejslabší částí a poslední 2/6 (plus 37.díl) jsou dobré.

Ženy na cestách (2010) (pořad) odpad!

Něco se sice dozvíte (pokud jste to ještě nevěděli), ale za jakou cenu? To podání se nedá zkousnout...

Co ty jsi za číslo? (2011)

Klasická normální romantická komedie s předvídatelným dějem. Bohužel mi hlavní herečka byla trochu nesympatická, nevím proč, ale její výkon mě nijak nepřesvědčil a ani neoslovil. Budu ale velkorysý a dám 3*.

Británie má talent (2007) (pořad)

Tyhle talentové show mě baví (spíše tedy učinkující), ať jsou odkudkoliv.