• Thriller

127 hodin (2010)

Boyle šel zde rovnou na věc a po 15 minutách jsme u finální zápletky, takže ve zbylých 80 min nám servíruje de facto jedinou scénu scénáře. Což není největší problém, ale film se nejspíše drží skutečného příběhu a napětí během celé té fáze tak nějak kolísá, chvílema je to úžasný, ale na druhou stranu některé části stopáže opravdu nudí. James Franco hrál podle mě na maximum, ale co si budeme povídat, tyhle One Man Show nebývají nejlehčí role. Jinak si myslím, že není co jinýho vytknout, soundtrack skvělej, příběh neuvěřitelnej ale zatraceně dobrej. 4* si ale podle mě rozhodně zaslouží, už jen pro ten pocit, kterej máte hlavně na konci filmu, ale i pro ten kterej máte během toho největšího zoufalství. Vynikající film. Podobné filmy: Into the Wild, Buried, Frozen.

Sherlock Holmes (2009)

Velice rozpačitý film, vyzdvihl bych dobré herce, Downeyho je všude hodně, Rachel McAdams je charismatická, dalším plusem je skvělá hudba, kamera se mi taky líbila i režie byla si myslím dobře zvládnutá. Na druhou stranu jediná pozitivní stránka scénáře je způsob, jakým mistr Holmes dedukuje a vyvozuje závěry v řešení všech hádanek, což mě popravdě už i chvílema nudilo. Ale nejhorší je ta schématičnost děje (následuje SPOILER!!), vždycky někam přijdou, strhne se bitka nebo rvačka, detektivové to VŽDYCKY o kousek přežijou a na konci, když ta slečinka spadne z rozestavěného Tower Bridge, tak vlastně jen dva metry na nižší patro. Nakonec to všechno dobře dopadne a mistr Holmes dostává další zajímavej případ. Myslím si, že druhej díl by byl dost podobnej tomuhle. Každopádně uteklo to rychle a ten americkej heroickej postoj ke scénáři odpustíme. Velmi slabé avšak stále 4*.

Dál než se zdálo (2010)

Ten film táhnou především vtipné dialogy, zajímavé scény a vkusný soundtrack.

Memento (2000)

Velice originální, skvělý film a je mi líto že nedám plných 5 hvězdiček, ale tohle je trochu pro mne zklamání, čekal jsem ohromující odvaz podobně jako v Se7en, ale to se bohužel nekonalo. Hudba nebyla nijak strhující, spíše tedy žádná, avšak herci a Nolanova režie skvělá. Nicméně to je zážitek nezapomenutelný. Krásné 4 hvězdy.

Blbý a blbější (1994)

Nehoráznej humáč, ale Jim Carrey je dokonalej a já tenhle film viděl už snad 10x a vždycky jsem se u tý nehorázný ptákárny zasmál :D

Pokémon (1997) (seriál)

V dnešní době na to nebudu koukat, ale musím přiznat, že když mi bylo 10 nebo 12, tak jsem každý víkend vstával v 8 ráno, abych se podíval na další díl. A teď ruku na srdce vrstevníci narozeni v roce 1990, kdo z vás ty kartičky nesbíral?

Fontána (2006)

Zajímavý děj, krásné záběry, skvělá hudba, vynikající režie a k sobě dokonale padnoucí herci. To je Fontána. 85%+