• Romantický

Miluj mě, prosím (2004)

Naprostý souhlas s recenzí uživatele nonick1. Chápu, že to asi bylo pro efekt, ale ty přeházené flashbacky kdy jsem ani na konci filmu pořádně nepochopila, co bylo kdy, pro mě tenhle film úplně zabily. A to jsem Wicker Park viděla po letech podruhé a nadšení se ani tentokrát nekonalo. Přiznám se, že jsem tomu chtěla dát druhou šanci kvůli Rose Byrne, která je úžasná v Damages, ale tady to ani ona, ani krásná Diane Kruger nezachránila (Hartnett pro mě naprosto nepřesvědčivý). Jediné velké plus je soundtrack (obzvláště songy od Stereophonics), díky čemuž přidávám hvězdičku, ale jenom muzika to holt neutáhne..

Čtyřicítka na krku (2012)

Příjemné překvapení a v dnešní době (viděno s menším zpožděním až nyní v r. 2021) nadprůměr v daném žánru. Možná je má euforie způsobena tím, že komedie co se točí dneska jsou buď úplně o ničem anebo nejsou paradoxně vůbec k smíchu. U This is 40 jsme se po dlouhé době s manželem několikrát upřímně zasmáli (a to že do 40 máme ještě daleko, no, alespoň já :-)), což se teď v době Covidové a karanténní, kdy bychom se občas nejraději zabili, rovná malému zázraku :-). Překvapuje mě tak nízké hodnocení, protože film je podle mě plný inteligentního humoru a na rozdíl od většiny komedií má i co říct, ale chápu, že hodnocení bude hodně záviset na tom, zda žijete v dlouholetém vztahu nebo jste akcechtivý teenager, kterému bude pravděpodobně Čtyřicítka na krku připadat jako ztráta času. Za mě ale ale tenhle snímek "hit close to home", nemluvě o parádním soundtracku a sladkém hudebním překvapení na konci.

Ted Bundy: Falling for a Killer (2020) (seriál)

Moc zajímavý seriál, sice ne tak strhující jako "Bundy tapes" na konkurenčním Netflixu, ale zase nám ukazuje Bundyho z odlišné a dosud neviděné perspektivy. Moc se mi líbil také náhled do života některých z jeho obětí, kterým bohužel podobné dokumenty nevěnují moc pozornosti. Chápu, že uctít památku těchto jedinečných žen není cílem podobně laděných dokumentů, ale potěšilo mě, že se tvůrci neomezili na výčet jmen a obligátní černobílé fotografie, které už my, co se o Bundyho nějaký ten pátek zajímáme, známe nazpaměť. Co mne také překvapilo je fakt, kolikrát kontaktovala Bundyho přítelkyně Liz policii s tím, aby si "Teda" proklepli a oni jí nevěřili. Další důkaz, že to byl mistr kamufláže, který dokázal svým uhlazeným vystupováním ošálit nejen ony nebohé oběti, ale i lidi okolo sebe včetně těch nejbližších. Vždy když jsem o Elizabeth četla, nechápala jsem, jak si mohla dlouhá léta nevšimnout, co je Bundy ve skutečnosti za zrůdu (dokud se neobjevil onen článek v novinách a nezačala komunikovat s policií), teď ale vidím, že to byla "jen" další oběť tohohle individua, která měla to štěstí, že přežila.. nebo ne?

Vpich (2011)

Další důkaz, že Chris Evans není jen "pretty face", Puncture totiž stojí a padá na Evansovi a řekla bych, že to zahrál perfektně. Jinak zajímavý příběh podle skutečné události, který (podobně jako třeba Dark Waters) ukazuje v jak nechutné penězi posedlé době žijeme a jak nebezpečná je existence monopolních společností ve zdravotnictví (mimo jiné). Docela mě mrzí, že není na internetu víc informací o skutečném Miku Weissovi, neboť to musel být docela formát (omlouvám se za nepatrný spoiler). Každopádně super film, který určitě stojí za zhlédnutí, obzvláště pokud máte rádi "based on true story". Akorát se přiznám, že jsem nějak nečekala takový konec (i když se to asi čekat dalo) a přiznám se, že mi z toho bylo pak trochu ouvej. Ale právě takových filmů je podle mě potřeba víc, kdy člověk jen nevypne televizi a nezapomene ve vteřině, o čem to bylo ale bude nad tím ještě dlouho přemýšlet.. jo a parádní soundtrack na konci.

The Morning Show (2019) (seriál)

Skvěle napsané a pekelně dobře zahrané. Jennifer Aniston a Reese Whiterspoon jsou tady brilantní a to i v dost (pro ně) netypických rolích, Tom Irwin byl vždycky můj oblíbenec a postavy Chipa a Coryho si musíte okamžitě zamilovat. Ani jednoho z herců (Crudup, Duplass) jsem doteď neznala a vidím, že je to velká škoda! Celá show je prostě herecký koncert nejvyššího levelu a vtáhne Vás a nepustí, nemluvě o posledním dílu, kdy Vám napětí nedovolí odtrhnout oči od obrazovky ani na sekundu. Za mě jeden z nejlepších mini-seriálů posledních let, jen škoda, že na pokračování si asi dlouho počkáme..

Řbitov zviřátek (2019)

Jedna hvězdička za toho překrásného kocoura, jinak pro mě absolutní ztráta času.. nebavilo mě to, nebála jsem se ani trochu. Kde jsou ty časy hororů typu Kruh, Ti druzí atd. Buď už jsem z toho žánru jako takového vyrostla, nebo se jedná o hodně špatně natočený kousek..

Svět podle Lelanda (2003)

"What is the IT, I mean, what they don't see?" -- "Just how everything's always slipping away." Do tohohle filmu jsem se zamilovala už když jsem ho poprvé viděla, což bylo někdy v 18, od té doby (už uplynul nějaký ten pátek :-)) jsem ho viděla několikrát a vždycky si říkám - třeba to není tak úžasný, jak se mi tenkrát zdálo, ale ono vždycky JE. Co se týče herců, naprostý koncert - ať už mladinký Gosling, Cheadle, nebo Spacey, pokud jde o příběh, tak ten nemá chybu - moc ráda bych si s M.R. Hogem zašla na kávu a vše s ním probrala :-). Kdo neviděl, ať neváhá ani minutu (a doporučuji v původním znění).

TY (2018) (seriál)

1. řada: Uuf, to byla jízda :-). Nevím, jak se to tvůrcům podařilo, ale celou dobu jsem fandila Joeovi a doufala, že ho nenachytají.. Beck mi přijde jako rozmazlená husa, co neví, co od života chce a o jejích přátelích ani nemluvě. Dala bych i pět hvězdiček ale jednu strhávám za uvěřitelnost: SPOILER - to jako celou dobu nikdo nevyšetřuje zmizení toho týpka, se kterým Beck chodila, i když občas něco plká na sociálních sítích, není to nikomu divné - kolegům, rodině?? Taky mám pár výhrad k poslednímu dílu; za prvé, flashbacky z Joeova dětství - no dobře, chápu, že někteří diváci potřebují vědět PROČ, ale podle mě by bylo mnohem přitažlivější a tajemnější, kdyby nás nechali tápat nad temnotou Joeova charakteru. Za druhé, ta poslední scéna tam podle mě byla navíc, byla bych spokojená, kdyby 1. řada skončila před ní, ale chápu, že účel je asi nalákat na druhou řadu.. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Jelikož mám o Bundym dost načteno, moc jsem se na film těšila - bohužel, o to větší bylo moje zklamání. Nejde o to, že by Efron nebo Collins hráli nepřesvědčivě, ale celé to působilo jako špatný TV film, takže asi chyba režie/scénáristy? Nevím. Každopádně kdo se chce podívat na kvalitní film o Bundym, ať si raději pustí Obezřetného cizince s Markem Harmonem (Deliberate Stranger), nebo snad i TV film Cizinec po mém boku (adaptace bestselleru spisovatelky Ann Rule, která Bundyho znala a nějaký čas s ním pracovala), který je o 1000% zajímavější a napínavější. Jinak pro fajnšmekry samozřejmě dokument Bundy Tapes, to je teprve okno do duše chladnokrevného psychopata..

Lékařští detektivové (1996) (seriál)

Viděla jsem několik dílů ve Španělsku/USA, takže neznám ty německé, ale za mě rozhodně palec nahoru. Nyní je i na českém Netflixu prvních 7 řad, bomba! Nastínění případu a pak čistá policejní/detektivní práce bez nějakého zbytečného okecávání, to mi vyhovuje. Navíc, kdo čte rád knihy ze sekce "true crime" (jako já :-), může zde najít inspiraci (samozřejmě myslím inspiraci ke čtení! :-). Líbí se mi, že je tady vždy vysvětleno, kde udělal pachatel chybu - někdo tu v recenzích vtipně komentuje, jací jsou to hlupáci a já si říkám - díky bohu! Ještě, že každý zvrhlík nemá nakoukáno a načteno na podobné téma, to by pak asi sakra přibylo nevyřešených případů..