Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů (2008) (TV film)

Prý jsou na světe jen dvě špatné věci - příliš teplé pivo a příliš těsné kalhoty. Není to pravda. Jsou tři. Toto je ta třetí věc. Někdo tady totálně vykradl Indianu Jonese, tváří se vážně a vůbec se za to nestydí. Něco jako kdyby ve vinném sklípku nalévali krabicové víno a tvářili se jako že vše je v naprostém pořádku. Dávám 1 hvězdu za to, že jsem se musel smát tomu, co si někdo dovolí.

Já, legenda (2007)

Dávám 4 hvězdy. Nečekal jsem nic a dostal všechno. Fakt silný příběh. A taky vidět prázdný New York, to jsem si vždycky přál. Jen ti zmutovaní byli na můj vkus až moc zmutovaní. Jinak ale díky pane Smith.

Verdikt (1982)

Pokud bych hledal právníka, tak beru Paula Newmana. Bože, jak ten dovede být přesvědčivý. Z obyčejného, nezáživného a předem ztraceného soudního procesu Vám udělá drama neskutečného kalibru. Paul Newman, pan herec. Dávám 4 hvězdy.

Drž hubu! (2003)

Francouzská komedie jiskřivá jako víno. Zábavná od začátku do konce. Nástup Depardieu na scénu byl vskutku impozantní, to byla smršť. I dále oba hlavní hrdinové dokázali balancovat na hraně vtipu a nesklouznout ke kýči a nevkusu. Za to jim děkuji, bavil jsem se královsky. Dávám 4 hvězdy.

Prometheus (2012)

Film se mi v podstatě líbil - dávám 3 hvězdy. Jen jsem měl takový obsedantní pocit, že jsem to už vlastně někde viděl. Že by něco z Koule? Nebo z Vetřelce? Jak začala závěrečná vyvražďovačka, tak už jsem věděl, že jinak to prostě dopadnout nemůže - přežije jen torzo androida a hlavní hrdinka Ripleyová (vlastně v tomto případě je to Elisabeth, ale to je jedno). Ridley Scott je na tyto filmy specialista a mohl by je točit téměř každý rok a toho svého vetřelce ještě párkrát dobře prodat.

Nula od nuly pojde (2006)

Všem se předem omlouvám za své subjektivní hodnocení, ale přesně takové černé komedie jsou můj šálek kávy. Myslím, že je černá až dost, ale přesto tvůrci nešli za onu pomyslnou hranici, kdy komedie začíná urážet. Herecké výkony tak akorát. Snad jen závěrečné kupení mrtvol bylo už trochu moc, ale jinak musím hodnotit jako nadprůměrné a dát čtyři hvězdy.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

To jsem vážně zvědav, jestli lidstvo někdy dojde až do této fáze robotizace. Roboti budou vypadat jako lidi a začnou myslet jako lidi. Nakonec utratí všechny peníze, aby se stali lidmi. Takže roboti pak přestanou existovat. Ale možná někteří roboti se nebudou chtít stát lidmi. A také se možná někteří lidé budou chtít státy roboty. Uff to bude zamotané. Dávám tři hvězdy.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Připravte se! Bilbo Pytlík se chystá na cestu. No vlastně on sám by nikdy nešel, kdyby ho jeden nejmenovaný čaroděj k tomu nezačal poňoukat. A pak taky trpaslíci - zde jsou úplně stejní jako za časů Cimrmana - ... ty potvory vám vlezou všude... A tak ráno vstanou a jdou a jdou. Cestou vykonají pár hrdinských činů - už mne ta digitální technika pěkně štve - dřív stačilo když na někoho spadl kámen velikosti normálního kamene. Dnes na něj spadne kámen velikosti panelového domu. No a pak když už dál jít nemohou tak čaroděj foukne a přiletí pomoc. Možná mohli letět už od začátku, ale to je nenapadlo a pak taky přece by z toho nebyl tento film, že. Tak dávám 3 hvězdy v úctě k pánovi jménem J. R. R. Tolkien...

Occamova břitva (2012) (TV film)

Na TV film slušný počin. Ano, umím si představit, že tak nějak by se to mohlo v životě i stát. Scénář má v sobě i kus nadsázky, ale není to na škodu věci. Výkony herců jsou v pohodě. Ondřej Sokol i Norbert Lichý hrají velmi dobře. Dávám 3 hvězdy.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

A tento znáte? Zlá macecha v zimě vyhnala Mařenku do lesa nasbírat, jak jinak – jahody. Mařenka, chudinka, bloudila lesem, sněhu bylo po pás, zima jak v Rusku a jahody nikde. Najednou se před ní objevila mýtinka, kde viděla kolem ohně sedět dvanáct měsíčků. Nejstarší z nich – Prosinec si jí všiml, přišel k ní a řekl: "Mařenko, teď tě znásilní všech deset měsíčků." A ona na to: "Proč jen deset, proč ne dvanáct?" Prosinec jí odpověděl: "Protože Červenec a Srpen jsou teplí." Jakákoliv podobnost s touto pohádkou je čistě náhodná. Dávám 2 hvězdy.