Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

První díl na mě působil tak nějak divně... jsem zvědavý, co přijde dál a moc rád přidám další hvězdy.

Intacto (2001)

Mám pro tenhle typ filmů slabost. Navíc je to parádně natočené a napínavě vyprávěné. Důrazně doporučuji původní znění ve španělštině, ačkoliv se dost špatně shání.

První člověk (2018)

SPOILERY. Pro mě zklamání. Těšil jsem se na samotný let a místo toho jsem dvě hodiny koukal na klasické rodinné drama, let na měsíc je odbitý v posledních dvaceti minutách. Moc jsem se těšil na vysvětlení, jak probíhá řízení rakety a jak vlastně probíhaly složité výpočty bez moderní výpočetní techniky. Nic takového tam nebylo. Návrat na zem je pak vystřižen úplně. Nebylo to špatné, nicméně stopáž totálně přetažená, podstatnou část filmu jsem se nudil.

Noc požírá svět (2018)

Začátek skvělý! Ale zhruba od jedné třetiny napětí neustále klesá, konec už je vlastně nuda.

Delirium (2018)

Hrozná slátanina. Efekty hrozné, napětí žádné. Ani jsem to nezvládl dokoukat.

Husí kůže (2015)

Průměrný rodinný film, který trochu zvedá Jack Black.

Halloween (2018)

Působilo to na mě stejným způsobem, jako Logan vzhledem k sérii X-men. Bylo to jiné, přesto dobré zakončení (?) slavné série.

Černota (2018) (pořad)

Musím říct, že jsem poslední dobou na tvorbu streamu opravdu alergický. Ta se sestává z trapných seriálů (Kadeřnictví...), recyklátorů youtube videí (Darwinovy ceny, Mistři volantu...) a afektovaných hysterek, které vám s vyděšeným výrazem sdělují nově nalezené éčko na obalu tatranky, resp. o pár korun vyšší kurz měny v centru města (A dost!, Honest Guide). Takže Černotu jsem vůbec neměl v plánu zhlédnout. A byla by to chyba! Nerad to přiznávám, ale je to fakt kvalitní a místy opravdu šokující (to hlavně jsem od Streamu nečeka) seriál. Plný počet nedávám jen kvůli nešťastnému formátu. Chápu, že streamované pořady jsou financovány z reklam, ale je hrozně otravný pouštět si epizodu po epizodě a nechat si "přerušit flow" nějakou reklamou na supermarket. A taky mi bylo líto, jak hrozně vyhejtovali paní trafikantku poté, co jim prodala vymazaný lístek. Co čekají? Že se člověk s podprůměrnou výplatou vyhne možnosti vydělat nějaké peníze bokem? Spíš bych tlačil na magistrát, abychom se papírových lístků zbavili úplně. Jejich výroba je drahá a je to naprosto zbytečný jednorázový odpad.

Ouija: Zrození zla (2016)

Byl jsem z filmu poměrně nadšený, dokud [SPOILER] nedošlo k sebevraždě přítele. Od tý doby to bylo zbytečně komplikovaný a divný. Konec naprosto zbytečný.

Predátor: Evoluce (2018)

SPOILERY. Já jsem byl opravdu přesvědčenej, že se to Blackovi povede. Že jako herec z prvního dílu opravdu chápe o čem ten první film byl a co z něj udělalo sci-fi legendu. Strach z neznámého, lov ze zálohy - spatření nepřítele na zlomek sekundy. A on pak natočí tuhle stěží koukatelnou srajdu. Chvíli jsem měl pocit, že sleduju spíš další Pacific Rim, nebo Godzillu. Klasická Hollywoodská mentalita - je to sequel, udělejme všechno větší. Jediné, co se mi líbilo, byly gore efekty. Občas opravdu záživné - například silové pole kolem mimozemské lodi.