T.M.A. (2009) odpad!

Celý film, kdy se vlastně nic neděje, trpělivě čekám na rozuzlení, které sice přišlo, ale bylo tak nic neříkající a slátané, že to vlastně bylo 96 promarněných minut.

Melodie mého srdce (2007)

Ačkoliv patřím mezi jedince, kteří se u filmu rozbrečí pouze když si zkopnou malíček cestou pro popcorn, tak závěrečná scéna mě opravdu dojala. Úžasná hudba, krásně natočené detaily (například záběr na struny). Rozhodně bych vyzvedla výkon Freddieho Highmorea, ale jediné drobné mínus, kvůli kterému srážím hvězdu je neuvěřitelnost celého příběhu, která mi onen dojemný konec trochu kazila.

Příšerky z podkroví (2009)

Ne, že by se jednalo o tak kvaltní snímek, ale scény s Rickym (Robert Hoffman) mě velmi pobavily. Takže tři hvězdičky za film celkově, jedna bonusová za scénky s blbcem Rickym (hlavně ta na závěr).

Scary Movie 4 (2006)

Ale co se stane s tou kachničkou? :)

Divnej týpek (2009) odpad!

Film je vlastně o chudákovi klukovi, kterého ztrapňuje zbytek osazenstva a on prostě jen trpí. A já trpěla také...Jak už bylo řečeno, vyjma hlavního hrdiny byly postavy tak extrémně nesympatické a rádoby komické, že se mi chtělo zvracet. Trapnost filmu, který natočili Benjaminovi "kamarádi" plus trapnost Chevalierova remakeu, trapnost obchodu se župánky, strážného anděla a ještě k tomu navíc naprosto úděsný Loanie (snad se to tak píše) dávají dohromady jeden ukázkový "odpad!". NEVERMORE!

Rec 2 (2009)

Ech. Nevím, kde začít. Režisérovi zřejmě padlo něco těžkého na hlavu, protože jinak si nedokážu vysvětlit skvělý první díl a takto zpackanou dvojku. Od amatérské elitní jednotky (která střílí hůř než amatéři a snaží se zastavit zombíka větou "Paní, stůjte!"), přes naprosto dementní hovory skupinky puberťáků, až po trapné převtělování ďábla do jiných těl (obzvláště ty hlasy byly jak z béčkového hororu)...Nicméně pobavila jsem se lépe než u mnohých komedií, úplný vrchol přišel při scéně, kde dívka omylem zastřelí hasiče místo zombíka, to už se opravdu nedalo nesmát:) Dávám dvě hvězdičky a na trojku mě prosím nenuťte se dívat.

Hanebný pancharti (2009)

"...tohle by moh' bejt můj mistrovskej kousek." A taky že byl. Počínaje prvním shlédnutím jsem uchvácena, i podruhé i postopadesátčtvrté. Tarantina jsem měla vždy v oblibě, ale tímhle si zaručil to, že na každý jeho film budu netrpělivě čekat jako malé dítě hodně dlouho dopředu. Když přestanu vychvalovat Tarantina, což bych mohla dělat ještě další hodinu, tak musím ocenit herecké výkony zvlášť Christopha Waltze a Brada Pitta. Do toho Pittova bramborová angličtina mě tak nehorázně baví, že bych se podívala zas a znovu už jen kvůli ní. Samozřejmě tomu třešničku na dortu dělá čtyřjazyčný scénář (tomu, koho napadlo dabovat tento film bych urazila hlavu) a pro Tarantina jedinečně ujetá a výstižná hudba. ANO, CHCI SE PODÍVAT ZNOVU, PROSÍM !

Rocky Horror Picture Show (1975)

Hudba super, Tim Curry ještě více super, jenže očekávání bylo moc velké na to abych skousla s prominutím odfláklý konec. Po celý průběh filmu, přeřazujeme na vyšší a vyšší rychlost, aby nám před koncem filmu došel benzín. Nicméně nápady jako transvestita z Transylvánie, který svede nejen Janet, ale i Brada; scéna s parodickým zvoláváním jmen ostatních (Janet! Brade! Rocky! ); úplně tupý a naivně křehký Rocky dodávají filmu velikou dávku humoru a originality. Kvůli závěru dávám ovšem pouze tři hvězdičky.

Potraviny, a.s. (2008)

Slibný začátek, jenže poté se i přes jistou míru zajímavosti faktů stupňuje nuda stravující diváka. Samozřejmě jsem ráda za syrovou pravdu o potravním průmyslu, ale některé části jsou zbytečně sentimentální. V tomto žánru jistě upřednostním film Supersize me.

Lidice (2011)

Lidice byly první film, kdy jsem viděla celé kino sedět až do konce titulek a mně samotné se nechtělo zvednout ani poté. Bylo to neskutečně působivé, ale dávám jen čtyři hvězdičky, protože tento námět by byl působivý v jakémkoliv provedení. P.S.: Jsem ráda, že tento film vznikl, že se na něj maturanti "museli" podívat, je třeba tento příběh znát a brát ho na vědomí.