Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Bohužel mě tento kult nijak neoslovil. Sci-fi prostě není žánr pro mě a když už, tak ne ve vesmírném provedení. Ale na druhou stranu, ve své době musely být Hvězdné války obrovským průlomem, co se efektů týče. I přes neoblíbenost tohoto žánru jsem film byla schopna se zájmem dodívat a nenudil mě, proto dávám tři hvězdičky.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Kvůli scéně "Luku jsem tvůj táta" nebylo možné film nedokoukat. Darth Vader je prostě zábavný a ne že ne! O chlup lepší než čtyřka, ale stále nemůžu hodnotit lépe než za tři hvězdičky.

Symetrie (2003)

První film po několika letech, který jsem nebyla schopna dokoukat do konce. Nebetyčná, nic neříkající nuda.

Temné stíny (2012)

Burtone, Burtone, co jsi to proved? Jde o snad nejnepovedenější dílo tohoto jinak geniálního režiséra. Scénář připomíná "Jak pejsek a kočička pekli dort", co scénáristu napadlo, to tam přihodil a doufal, že z toho něco vzejde, ale nevzešlo. Kolísání mezi žánry komedie-horor-fantasy je absolutně necitlivé a bije do očí. Pseudovztah Barnabase (Johnny Depp) s vychovatelkou (Bella Heathcote) vypadá téměř pedofilně. Prostě to celé nefunguje a třetí hvězdičku přidám jen za hvězdné obsazení mými oblíbenými herci (Johnny Depp a Helen Bonham Carter), překrásnou Michelle Pfeifer a za dračici Evu Green.

T.M.A. (2009) odpad!

Celý film, kdy se vlastně nic neděje, trpělivě čekám na rozuzlení, které sice přišlo, ale bylo tak nic neříkající a slátané, že to vlastně bylo 96 promarněných minut.

To (1990) (TV film)

Po tom, co si přečtete knihu, je to učiněná tragédie. Nuda, nuda, šeď, šeď...Potenciál původního nápadu a strašidelnosti knihy využit asi tak na 5%.

Trainspotting (1996)

Kdybych viděla Requiem za sen později než Trainspotting, jistě by to mé hodnocení ovlivnilo. Nicméně výborně ztvárněný absťák, ze kterého šel mráz po zádech a zvláště se mi líbily surrealismem inspirované scény. Dneska za čtyři.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

I přes to, že dva hlavní protagonisty nemůžu vystát a mám téměř prasečí radost, stane-li se jim něco nepříjemného, tak kombinace napínavých zápletek, krásně drzého Erica a občasného černého humoru mě nutí dát čtyři hvězdičky.

Třída číslo 402 (1999) (seriál)

Seriál mého mládí. A klidně bych se dívala zas a znovu! Doba, kdy Foxkids/Jetix/Disney Chanel byl ještě zábavný. Chi zpět animované pohádky!

Uvnitř tančím (2004)

Hezky zpracované citlivé téma, kde Steven Robertson zvládá mistrně svou roli. Chvílemi se člověk skutečně zamyslí nad smutnou bezmocí hlavních hrdinů připoutaných na vozíček. Vážnost tématu chvílemi odlehčuje James McAvoy v roli odrzlého Roryho. Za film hvězdičky čtyři, za herecké výkony přidávám i tu pátou.