• Krátkometrážní

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Na tohle jestli koukají děti, tak minimálně měsíc hrůzou nespí. :) Příběh mi přišel možná zbytečně komplikovaný, ale jinak na animák dost dobrý. Miluju tu kočku!

Have Dreams, Will Travel (2007)

I když pointa byla ve finále zajímavá, tak mě to tak úplně nevtáhlo do děje. 55%

Marie Antoinetta (2006)

Sofia Coppola točí velice zvláštní filmy a tenhle byl ještě trochu jiný než ty její předchozí a budoucí. A musím říct, že málokterý historický film mne nějak více osloví a tenhle mne tedy oslovil. Je težké říct proč, jak, čím, ale pocit, který ve mně na konci zanechal byl prostě Coppolovský. :) Spousta lidí říká, že je to jen o krásných kostýmech - a že jsem tedy hezčí neviděla - ale taky tak silný pocit, že bych chtěla v těch kostýmech propařit celou noc a pak koukat na východ slunce jsem už dlouho u filmu neměla. Tenhle film byl prostě inspirativní. :)

Patrola (2012)

Nevím co k tomu říct. Snad jen, že psychická újma způsobená títmo filmem, přebila vše. Super a doporučuju! 85%

Proti proudu (2009)

Ty ironické poznámky mne opravdu upřímně bavili. Jinak chápu, že to byl asi pokus o něco jiného - takový road movie za smrtí. Ale stejně jako ostatním uživatelům (soudě dle komentářů) ani u mě nevyvolal Paul moc pochopení. 60%

7 dní hříchů (2012)

Dívím se tak nízkému hodnocení, ale snad to bude tou nesestříhanou verzi, protože mě film opravdu mile překvapil a jsem tedy ráda, že jsem se nenechala odradit. Českých válečných, poválečných a komunistických filmů je z poslední doby požehnaně a jednomu to už pomalu leze krkem, nicméně 7 dní hříchů mohu srovnávat jen s Habermannovým mlýnem (tohle téma totiž ještě tak ohrané není) a ač byl Habermannův mlýn o špetku lepší i ze 7 hříchů mi bylo značně šoufl, možná i víc šoufl. Tady si to kazí jen ten pitomý konec. 70% (a to jen proto, že Ve Stínu ode mne dostalo taky 4 hvězdy, ale přeci jen bylo o kapku lepší).

Tajemná řeka (2003)

Výborný příběh, kdy pátráte spolu s ostatními po tom kdo je vrah. Miluju filmy, kdy nic nemusí být, tak jak se na první pohled zdá. 90%. A konečně super film.

Disturbia (2007)

Něco mezi dětským filmem o špiónech a dobrým thrillerem. Ale takhle jsem se bála naposledy někdy v deseti letech. 70%