Hledá se Nemo (2003)

Jediný animák svého druhu, který mě opravdu zaujal a upřímně pobavil. Zaměření na malé obecenstvo ale nezapře.

Good bye, Lenin! (2003)

Rádoby vtipný dokument o tom, jak se žilo v jedné době. Pokud nejste členem ultralevicové strany, zkuste radši něco, čemu se dá říkat komedie. Dále viz komentář Civala.

Umučení Krista (2004)

Na tento film jsem byl "vytažen" do kina (povinně, nebylo úniku), takže jsem si ho opravdu "užil". Kromě hektolitrů krve opravdu není co k vidění, film lze doporučit leda jako předehru pro sado-maso salóny, nic jiného mě nenapadá. Existuje celkem dost filmů s biblickou tématikou, a tenhle se mezi nimi opravdu "vyjímá". Ruce pryč.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Nesnáším bezúčelné násilí a horor bez atmosféry. Ne že by ji TMMP postrádal úplně, ale ani jedna scéna není režisérsky natolik zvládnutá, aby byla hodna zapamatování. Možná kdyby točil sám Bay, dopadlo by to třeba lépe, kdo ví. Takhle se kromě Jessicy Biel není na co dívat:-)

Já, legenda (2007)

Půvabný výlet po zdevastovaném New Yorku s průvodcem Willem Smithem by si zasloužil téměř čistých 5* nebýt bezradného finiše.

Záhada Blair Witch (1999)

2* za originalitu. Jinak mě bohužel tolik nerajcuje pozorovat vystrašené chrchlající/slzící/soplící obličeje z bezprostřední blízkosti a téměř 90 minut se kochat přírodními krásami lesa. No a konec tomu nasadil korunu, i když co jiného bychom od takového filmu čekali že? Místo této "klasiky" spíš doporučuji novější a méně známý, avšak mnohem lepší Cloverfield. 40%

Monstrum (2008)

Působivý depresivní thriller se drží zásady "co není vidět, toho se nejvíc bojíme" a docela dobře to funguje. Dokonce ani chvílemi dost chaotická (ruční) kamera neubírá na povedené atmosféře. Rozhodně lepší než nudná Záhada Blair Witch.

Útěk do divočiny (2007)

Nemůžu si pomoci, ale tento snímek mi strašně připomíná dokumenty z večerního vysílání ČT2. Fakticky přesné, syrové a nudné vyprávění "podle skutečné události". Neurazí, nenadchne. Takže čistý střed.