Zkažená mládež (2007)

Velmi naturalistické, velmi reálné, velmi působivé. Klass není žádný filmařský zázrak, film občas vázne a některé scény nepůsobí příliš věrohodně, ale působivý konec vše vynahradí.

Divadlo hrůzy (1976) odpad!

Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Nevím, jestli úplně ten nejhorší (nevedu si deníček nejkánalovitějších filmů), ale k „vrcholu“ má opravdu velmi blízko. Uřezávání končetin bez sebemenší invence opravdu k dobrému hororu nestačí. Dokonce ani k průměrnému. Zlatá Pila..

(1998)

Ze všech Arronofskyho filmů jsem Pí viděl jako poslední (Wrestler se nepočítá). Čekal jsem jako obvykle netradiční nevšední film bližší samozřejmě Requiemu než Fontáně. Výsledek je však zklamávající. Černobílé zasazení mi nevadí, horší to bylo s dějovou stránkou a hlavní postavou, která je takříkajíc nicneříkající:) Pořád se snaží objevit jakýsi absolutní matematický vzorec všeho, přestává vnímat normálním způsobem okolní svět, no a dovtípit se konce už je nasnadě. Pí není špatný film, ale laťka nastavená později Fontánou a RzS je příliš vysoko.

Král Škorpión (2002)

Neskutečně pitomé a neskutečně zábavné. Pokud od tohoto filmu nečekáte nic víc než zábavu a odlehčení, budete spokojeni.

Hancock (2008)

Po druhém zhlédnutí nakonec těsné čtyři. Je pravda že po první půlhodině se děj trochu vleče a Willovi tady přemýšlení moc nesluší, ale film je i tak moc fajn. Škoda že se scénář nezmohl na více akce a především na důstojnějšího padoucha, který by létajícímu ochlastovi trochu víc zatopil (kočkování s Charlize Theron se nepočítá;-).

Spiknutí (1997)

Julii Roberts moc v lásce nemám, ale už kvůli skvělému Patricku Stewartovi musím dát 4*

Riddick: Kronika temna (2004)

Za prvních 20 minut by si snímek zasloužil ultimátní hodnocení. Skvěle fungující atmosféra jako v Pitch black, velmi nadějná zápletka no a ... Vin Diesel:) Jenže jakmile se na scéně objeví Karl Urban a jeho rasa "démonů", všechny ambice jsou rázem tytam a Riddick se propadá do béčkové tápající temnoty. Další vývoj je natolik nezajímavý, že mi bylo Vina skoro líto. Jedině kvůli němu dávám tři hvězdičky, jinak by hodnocení bylo ještě nižší.

Černočerná tma (2000)

Někdy si říkám, jestli se narodil dřív Riddick, nebo Vin Diesel. Jen málo herců se ke svým postavám skutečně tak "hodí". Námětem se Pitch Black řadí mezi průměr (nouzové přistání na zdánlivě opuštěném ostrově/místě/planetě, postupné zjišťování, že přeživší nejsou tak docela sami, útěk a zachránění se), ale Riddickovo charisma film o jeden stupínek povyšuje.

Sexmise (1983)

Nemůžu si pomoct, ale celý film mi nepřišel ani tak zábavný, ani tak sofistikovaný, aby to bylo na 4* Humor tu sice je, ale celé to působí až příliš omšelým dojmem.