Bestián: Kupředu, zpátky jen krok! (1999)

Fantastické minidílko, po kterém vás napadne, jestli se Rowan Atkinson neměl raději věnovat Shakespearovi. Nebo sci-fi? :-)

Den nezávislosti (1996)

Američané zase zachraňují svět a my jim to hrozně žerem. Naštěstí je to docela cool.

Bourneovo ultimátum (2007)

Po velmi dobrém AbM a obstojném BM (ty 4* byly tak tak) jsem byl vážně zvědav, s čím se vytasí Paul Greengrass potřetí. Výsledek je opravdu dechberoucí - téměř dokonale promyšlená akce trvající od začátku do konce, skvělý Matt Damon a nezapomenutelná šarvátka v koupelně:-) Už se nemůžu dočkat čtvrtého filmu!

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Tenhle seriál má s původními dvěma filmy společné všechno, jen ne jejich úroveň. Scénář naprosto o ničem, spousta povrchních, někdy vyloženě až debilních dialogů, nechybí ani parafrázování známých hlášek (nedošlo jen na proslulé "Já se vrátím" - to může vyslovit jen Arnie;-) Abych ale jenom nekritizoval, najde se i pár světlých momentů (byť opravdu jen pár), takže na své si přijdou jen opravdoví příznivci Cameronova díla.

Moulin Rouge (2001)

Kouzlo všeho toho juchání, tancování, dovádění, zpívání na mě jaksi nepůsobí. Bohužel. 3 hvězdičky za Nicol:-)

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Klasika, která hravě strčí do kapsy všechny pokémony, rychlou rotu i strýčka Skrblíka s celým jměním navrch.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Steven Spielberg. Tom Hanks. Druhá světová válka. Netřeba říkat, že od tohoto seriálu jsem čekal opravdu hodně, přinejmenším tolik co od Ryana. A výsledek? Těžko říct, zdali jsou Band of Brothers hraným dokumentem o tom, jak se různí členové roty Easy protloukali válkou, anebo válečným seriálem. Spielberg s Hanksem z toho udělali obojí a výsledek je... nijaký. Seriálu rozhodně nelze upřít autentičnost, avšak "kecací" scény, kdy jeden voják přijde k druhému, chvíli si povídají, pak přijde třetí k čtvrtému, zase si chvíli povídají atd., začnou velice brzno nudit. Akční scény jsou povedené, jenže za všech 10 dílů je jich tak málo, že se dá sotva hovořit o válečném filmu (tedy v ryanovském stylu). Vím, že s hodnocením jdu proti vodě, ale nemůžu dát 4 hvězdičky seriálu, u kterého jsem místy usínal nudou. Jediná scéna, jež se mi po všech 10 dílech opravdu vryla do paměti, byl příjezd spojenců ke koncentračnímu táboru. A to je na desetihodinový snímek sakra málo.

Volný pád (1993)

Po třetím zhlédnutí musím hodnocení nakonec o jednu hvězdičku snížit, protože vedlejší dějová linie s policajtem chystajícím se do důchodu a jeho pátráním po "tajemném vysokém bílém muži" už byla napotřetí docela nudná a záměrně jsem přeskakoval na scény s Douglasem, které jsou opravdu krásnou definicí toho, jak může vypadat jeden "bad day".

Next (2007)

Nicolas Cage vidí dvě minuty do budoucnosti. A co z toho máme my? Celkem nudný film s hóóódně nepovedeným koncem. Ale kdo by nechtěl vidět do budoucnosti že? :-)

Čarodějův učeň (1977)

Nejzvláštnější a nejkouzelnější pohádka, jakou jsem kdy viděl. Příběh Krabata a jeho triumf nad zlým černokněžníkem není nikterak originální, ale co mě dostalo, byl způsob vyprávění v podobě zvláštní animace, výborný dabing a hudba. Doporučuji přečíst knižní předlohu Otfrieda Preusslera, je přinejmenším stejně dobrá jako film.