Satan přichází (2006)

Rozhodování mezi 3 a 4 hvězdami nakonec rozhodla přítomnost mého oblíbence Davida Thewlise, jenž je skromný, ale vynikající jako vždy. Btw nenechte se odradit kecáním místních všeználků, film atmosféru MÁ, a i přes slabší příběh a režii rozhodně doporučuji zhlédnout!

Valkýra (2008)

Jsem filmový optimista, takže když přijde na to jestli udělit hodnocení lepší či horší, většinou dám lepší. Tento snímek je typickým příkladem takového "optimismu". Po prvním zhlédnutí by se jako nejvýstižnější slova hodily rozčarování, zklamání, skepse. Čekal jsem megalomanský velkofilm plný okázalé výpravy, napínavého příběhu a hektolitrů emocí. Bryan Singer však přišel se strohým a přímočarým, skoro až dokumentárním stylem vypravování. To mu nelze zazlívat, ale myslím že nejsem sám kdo čekal trochu víc filmových ingrediencí než těch dokumentárních. V konečném výsledku tedy Valkýra působí dojmem dobře odvedené práce, která však na našem vědomí zanechá jen malý otisk. Napodruhé tedy čisté 3,5*

Baader Meinhof Komplex (2008)

Film dravý jako mládí a dlouhý jako boj s terorismem. Po dvou a půl hodinách začnete věřit, že teroristé jsou vlastně lidoví hrdinové:-)

Crash (2004)

Nemám moc rád filmy, kde se dohromady prolíná milión dějových linií, milión postav a milión míst až je z toho nakonec pěkný guláš, Crash však patří mezi světlou výjimku. Každý z příběhů je vyprávěn svižně, poutavě a vtipně, takže všudypřítomná nudná vata, tolik typická pro podobné filmy, se tentokrát naštěstí nekonala. K některým postavám lze během filmu i citově tíhnout, což je další plus. Takže nakonec velmi spokojené 4 a 1/4 *

Propast (1989)

Další důkaz, že James Cameron je skutečně Pan Režisér. Z celkem tuctového námětu vyždímal opravdu hodně, myslím že točit to průměrný režisér, tak by Propast skončila na dně béčko/céčkové hlubiny.

Star Trek (2009)

Ajajajajaj... Srdce mi puká lítostí (upřímně), ale plných pět to nebude. Ale pěkně od začátku. Úvod je bombastický, Abrams mě dostal především kamerou, která krouží okolo kosmického bojiště s neuvěřitelným elánem a šokuje detailními záběry, jaké trekkies dosud nikdy nespatřili. Čistý orgasmus. Poté film přechází na poloviční impuls a začíná příběh Jamese Kirka od barového rváče a baliče až ke kapitánovi vlajkové lodi. Svět původního Star Treku (Original Series) znám velice povrchně, takže do kina jsem šel zcela nevědouce toho, o čem to vlastně bude. Po zhlédnutí můžu jen zopakovat to, co už se tu objevilo v několika komentářích - scénář je docela jednoduchý, skoro až naivní a rozhodně ne bezchybný, ale to mi až tolik nevadilo. Problém totiž není v obsahu, ale ve formě. Jak už bylo řečeno, Abrams si nový Star Trek přetvořil zcela k obrazu svému s cílem přiblížit tento fenomén i lidem mladším a neznalým. Tento úkol splnil na výbornou, avšak otázka je za jakou cenu. Dočkáme se výborných triků, kolísavého humoru (někdy skvělé hlášky, jindy trapnota) a všeho ostatního, co patří k tradičnímu velkorozpočtovému spektáklu. Neznalí jásají, my konzervativnější se ptáme. Opravdu je to ta správná cesta? Tlučte mě, mučte mě, vyhoďte mě do vzduchoprázdna, ale stejně budu mít raději posádku "v županech" než tyhle nedozrálé ukňouránky.

Milionář z chatrče (2008)

Naivní a hloupoučké, konec předvídatelný, ale to neznamená, že se na to moc pěkně nekouká.

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

Hodnocení platí opět jen pro první "řadu". Druhá 3*, třetí radši ani nehodnotit.

VyVolení (2005) (pořad)

4* za první řadu

Ztraceni v poušti (2002) (TV film)

Na televizní poměry docela slušný thriller, který bohužel dost kazí nepovedený závěr bezradného scénáristy.