Italian Spiderman (2007)

Geniální retroparodie, kterou spáchala parta Australanů. Ale hlavně, ten knírek…! K vidění celé na Youtube. 100 % PS: Je zajímavé, jaké duševní pochody dokáže tato studentská fabulace vyvolat v některých lidech.

96 hodin (2008)

Sebrali jste mi dceru? Tady máte přes držku!

Mise spravedlnosti 2 (1992)

Maje chuť na béčko a zavzpomínat si na staré časy, koupil jsem si v nostalgickém rozmaru tento film. Začnu trochu z jiné strany. Film jsem sledoval s českými titulky, protože dabing prostě nemám rád, ale po nějaké době jsem se rozhodl titulky nevnímat, jak byly odfláknuté (kupříkladu „I don’t understimate, so you don’t understimate me.“ přeloženo jako „Já nepotřebuju tebe, tak ty nepotřebuj mě.“ a další.). K samotnému filmu. Příběh mi přišel v rámci žánru v pořádku. Ne však už samotný herci. Neherečka Cynthia Rothrock, která drží tyč hůř než vařečku a v bojových scénách přesvědčuje pouze svou ohebností, se svým „hereckým výkonem“ jednoznačně přehrává Jeff Wincotta. Určitě v tom má prsty i střihač, který nedokázal zkrátit některé scény, z nichž nejkřiklavějším případem je rvačka Jeffa v tělocvičně. Z pozice fanouška bojových umění mi přišlo nechutné americké pojetí bojových umění: míchaní korejského, japonského a filipínského bojového umění, takže mi z toho bylo na zvracení. Výsledkem je hnusný guláš. Choreografie akčních scén, jak už zde bylo zmíněno, je však také otřesná. Taková zoufalá zábava občas neuškodí, člověk si váží více dobrých filmů. 20 %

Hajate no gotoku! - Acu ga nacui ze – Mizugi hen! (2009) (epizoda)

Plavky, pláž, slunce, „moe“, School Rumble, Tsubasa, řežba. Povinné letní OVA se všemi povinnými ingrendiencemi. Nevidím jediný důvod, proč bych to měl hodnotit jinak než původní seriál.

Herkules (1995) (seriál)

Ačkoliv jsem jako malý četl řecké báje a pověsti dokolečka, tahle věc se mi docela líbila. Chraň bůh, abych v tom hledal nějaké Řecko, ale zábavu na všední odpoledne, kdy na vesnici nebylo kam jít, proč ne?

Terminator Salvation (2009)

Více „Arnolda“ a více Guns N’Roses a možná přidám i hvězdu.

Tři muži ve člunu (1956)

To, že je to volně podle románu, ještě neznamená, že těch několik málo vtipů, které se inspirovaly knihou, musí režisér pokazit (tažné lano, zdymadlo… bludiště vcelku ušlo). Sice jsem nic nečekal, ale i tak je to vcelku utrpení. A ano, správně poukázal Mariin na nízkou úroveň dabingu. 30 %

Policajt umí karate (1983) odpad!

Policajt umí co? Karate to rozhodně není. Tragédie po všech stránkách. Akční scény = ubohé, scénář = nula, herecké výkony = tam někdo hrál? Ani „ramínka“ a hezká závěrečná melodie to nevytrhnou. Tohle byl největší šok, který ani nostalgie nezachrání. Film doporučuji zhlédnout znova a nehodnotit podle nostalgie.

Ghost in the Shell 2.0 (2008)

Dlouho jsem ten film nechtěl vidět, ale když jsem se k němu dostal v rámci korektur na Animefest 2009, nemohl jsem jinak. Jasně, jde o tentýž film, a proto jeho rozdělení na dvě samostatné položky naprosto nechápu – stejně jako v případě Ashes of Time. To by už tu mohlo být rovnou několik „Blade Runnerů“. Ale co, když jsem ohodnotil Ashes of Time: Redux, tak proč ne tohle? 100 %