500 dní se Summer (2009)

Zažil jsem něco podobnýho. Asi 17x. Ale tenhle film, i když má svoje klady a kvalitní místa (i celkovej nápad neni špatnej), je prostě nedotaženej. A herecky a dějově prostě průměr. Až na těch pár momentů, který jsou vystihnutý dobře. Nebudu konkrétní, nemam to zapotřebí. Nelituju, že jsem to viděl. Mam rád filmy o mezilidských vztazích. A i tenhle mi něco málo dal.

Nic nás nerozdělí (2012)

Tak předně - spousty lidí tady mele něco o ždímání emocí nebo citovém vydírání... Tak těchhle jedinců je mi upřímně líto. Je mi z nich do pláče. Citově mě vydírají !!!!!!!!!! PANEBOŽE, PROČ MĚ CITOVĚ VYDÍRÁTE???!!! PROČ??? NECHTE MĚ BÝT!!! Tak a teď k filmu. Docela zdařilé drama o jedné rodině uprostřed jedné z největších přírodních katastrof v našich dějinách. Vodě jako živlu zde z filmového a filmařského hlediska nelze nic vytknout, natočeno je to prvotřídně. Bylo jasné, že o tom dříve či později někdo natočí film. A za podívání to určitě stojí. Už jen kvůli tomu pocitu absolutní bezmoci při konfrontaci s tímhle nepřemožitelným a nezastavitelným přírodním živlem.. Následovaný všeobecným přirozeným chaosem.. Sice to mohlo býti syrovější a trochu více osekané o dějové náhodičky, ale to už je prostě ´´film´´... PS: Vzkaz pro ty, kteří někdy měli pocit, že je nějaký film citově vydíral: Vyhledejte odbornou pomoc! Nestyďte se za to a jednejte (!!!) než bude pozdě!!! Svěřte se odborníkům z oblasti psychiatrie nebo alespoň psychologie, uvidíte, že vám pomůžou...

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Spousta akce, dostatek známých a kvalitních herců, je to hezky natočené... ale jinak je to prostě blbina! Průběh celého děje, i ve všech jeho detailech, je zkrátka neuvěřitelný. Pokud chcete jednoduchou oddechovou střílečku, jste na správném místě. Ale rozhodně se v tom vůbec nešťourejte. Mě to zkrátka moc nebavilo. Chvílemi i trochu nudilo. Tím jak je to předvídatelné. A pohádkové. A nerealistické. Mam občas chuť na něco takového, ale konkrétně tohle mi prostě přišlo přitažené za uši jak sviň!

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Stokrát lepší než jednička! Ale i tak to mohlo bejt lepší.. Jay a Mlčenlivej Bob mě pobavili jako vždy.. Ale sakra...proč to neni zábavnější??? Já se chtěl bavit...!!! Nejvíc (a už nějakou dobu jsem se tak nezasmál...) mě pobavila Jayova ´´melancholicko-intelektuální´´ vsuvka na téma jeho budoucnosti jako astronauta :-D

Bratři (2004)

Dánsko... a já dávám za ´´čtyry´´, i když jsem byl do půlky přesvědčen, že to za 4 rozhodně nebude. Postupná kulminace dramatičnosti mě hodně potěšila a celý příběh je plynule dotvářen tak, že to všechno dění na začátku je vlastně ideální rozehrání celého filmu a tudíž nutné k celkovému dojmu... Rozhodně dost těžký i těžkopádný film. Ale perfektní drama! S výtečnými herci..

Ve stínu (2012)

Nudné a málo uvěřitelné. Někdy vyloženě podivné. Perfektní herci (a hezky temná atmosféra) mi to bohužel nevynahradili. Trojan ujde, ale ten film ho zkrátka tahá dolů, místo, aby on tahal film nahoru...

Sex ve městě (2008) odpad!

Kýč luxusu a povrchnosti v celé své kráse! Mám za sebou půlhoďku a jestli ta druhá půlhoďka (z celkových pěti !!!) bude na podobné úrovni, těm dalším už šanci nedám. --- Tak po jednasedmdesáti minutách můžu téměř s jistotou prohlásit, že je to sračka!!! Jak příhodné... (kdo viděl, tak ví, co se stalo v jednasedmdesáté minutě) Dál už to sledovat nechci a nebudu. Seriál mě bavil, i když jsem viděl jen pár dílů. Ale toto je nuda plná těch nejobludnějších a nejstupidnějších keců, a to vše je hozeno do ´´neskutečně srdcervoucího´´ dramatu...

Ocelové magnólie (1989)

Old-school komedie lomeno doják, takže nic moc. Spousta vaty a plků o ničem. Pak Julia umře a je to. Je fakt, že se povedlo její matce, v podání Sally Field, perfektně vyjádřit vztek a bezmoc krátce po pohřbu, ale to byla opravdu ojedinělá světlejší (kvalitnější) chvíle v celém filmu. Párkrát jsem se pousmál, ale jinak je to vážně plné všelijakých klišé a tak vůbec... Možná je to zkrátka určeno pro určitou cílovou diváckou skupinu...která se neshoduje s žádnou ze všech těch cílových skupin, do kterých rád patřím..

Mladí muži za pultem (1994) odpad!

Totální a absolutní ztráta (mého) času!!! Kdyby tam nebyli Jay a Silent Bob, nezasmál bych se ani jednou. Ale J a SB dostali tak málo prostoru, že jsem byl nucen (samozřejmě jsem nebyl nucen..) jen sledovat rozhovory o ničem mezi několika nezajímavými lidmi. Bez děje, bez vtipu, bez ničeho, co bych byl schopen ocenit. Že má tohle 82%, je asi ten největší vtip, týkající se tohoto filmu.

Kurz negativního myšlení (2006)

Tak tohle je dobrá blbinka.. Ale bavilo mě to. Černý humor a lehké drama, namixované tak půl na půl. Made in Norway!