Křížová cesta (2014)

Nevím moc, jak toto ohodnotit. K zamyšlení je to ale každopádně. A to nad tím, kam může až dospět despotická výchova a s tím související neustálé vštěpování morálních a mravních principů křesťanství. Někdo naivní a nedospělý se pak může docela klidně vydat na cestu ke kříži...

Netvor (2011) odpad!

Nedokoukáno! A jsem si zcela jist, že by bylo hodnocení stejný, i kdybych tuhle fantasy-romantickou sračkárnu dokoukal.. Klasická ubohost, kterých je mraky...

Vzpoura v Seattlu (2007)

Budu citovat přímo film, a myslím, že tyto dva úryvky říkají naprosto vše (ne o tomto filmu, ale všeobecně o těchto událostech) : ,,Udělali z nás ikony násilí.´´ - ,,A co jsi čekala?! Vždyť velký korporace vlastněj všechny americký média. To přece víš...´´ - ,,A proč to kurva teda všechno děláme?!´´ ----- ..a.. ----- ,,Jak chceš zastavit ty, který se nezastavěj před ničim?!´´ --- A můj názor na film: Pro lidi, kteří se těmito problémy a tématy zabývají, nebude tento film bůhvíjak zajímavý. Krom pár informací. Ale myslím, že jistý význam to má, tento snímek vidět. I když řada scén a dějových událostí je provázena různými klišé, prostor k zamyšlení se zde nalézá a o to asi jde. Nevidím to jako demagogický snímek, jen je to zkrátka film, který sleduje příběhy několika jedinců v několika dnech jejich životů, kteří se nějakým způsobem zapojí, ať už chtěně nebo nechtěně, do pouličního dění a demonstrací, na pozadí celé téhle špíny, tedy konference World Trade Organization (Světové obchodní organizace). Kvůli zajímavým myšlenkám a pár zajímavým informacím dávám toto hodnocení. Jinak bych řekl, že samotný film by byl na 2*.

Jim Carrey: Unnatural Act (1991) (TV film)

Párkrát jsem se dobře zasmál. Ale co se týče kvantity smíchu...míň než bych asi měl...abych to moh líp hodnotit. Je to hodně o ksichtech a různejch jeho (p)ohybech než o vtipech a ironii. Jim Carrey v týhle roli - prostě nic moc! Chvílema i trapný. Škoda, že se tak soustředí na mimiku a ty jeho blbiny a víc nevtípí, protože např. óda na Kanadu, byla moc dobrá..

Intermission (2003)

Tak tohle je pecka!!! Neuvěřitelně zábavnej malej nenápadnej filmeček! Víceméně konverzačka, trochu akce, a hlavně klasickej propletenec, teda jako klasickej v těchhle propletenejch filmech, kdy se osudy zůčastněnejch lidí všelijak propletou kvůli různejm všelijakejm blbostem! Farrell je tu tak, jak mi nevadí, resp. tahle role mu sedla naprosto parádně, protože když hraje slaďouše, chce se mi blejt. A Kelly Macdonald, ta je v tomhle filmu..prostě....prostě nádherná ženská! No, fakt jsem se parádně pobavil. Vtipný, svižný, zábavný! Klasickej britskej humor! Teda irskej, ale to je fuk...prostě paráda! Já miluju tu ostrovní angličtinu!

Generál (1998)

Těžce odlehčená gangsterka o jedné gangsterské celebritě. Brendan Gleeson skvělý, ostatní nápodobně. Možná to chtělo klást větší tíhu na ty dramatické chvilky, ale asi to chtěli tvůrci takto. V popisu filmu by měla být místo ´´thrilleru´´ spíš komedie. Tedy, já to tak chvílemi vnímal. Lehký, příjemně plynoucí film o těžké době v Irsku a o hajzlech, kteří jí proplouvali po svém.

Plán útěku (2013)

Schwarzenegger a Stallone pohromadě v jednom filmu. No, lákadlo slušný! Ale hold ten scénář nic moc no... A vlastně i režie. Prostě všechno moc na efekt. Nemůžu říct, že jsem se nudil. Občas jsem se i pousmál nad některýma spojitostma z jejich filmový minulosti. Bohužel na můj vkus je tam moc nedomyšlenejch nebo okatě náhodnejch událostí. Navíc, je sranda sledovat, jak zloduši padaj, jak hrušky po každý kulce, ale dobráci před kulkama zdatně uhejbaj a nebo jich snesou třeba i deset než je to položí (viz. muslim Javed). Škoda, ale s tim nic neudělám. Jak se mi tohle začne vkrádat do mysli, něco to značí. A musí se to odrazit v hodnocení. Béčko na jedno pozření.

Zmizelá (2014)

Proboha, hlavně nedejte na zdejší hodnocení a filmu se VELKÝM OBLOUKEM VYHNĚTE !!! Stupidní, dlouhé a nudné ´´drama´´, které, ač natočeno mým oblíbencem Fincherem, postrádá všechno, co od dramat chci. Celý film je neuvěřitelná mešuge-slátanina. Pořád jsem si říkal jestli se dívám na nějaké mystery-béčko nebo jen neuvěřitelně natáhlý díl nějaké přiblblé seriálové kriminálky. Policie debilní, ale spíš se hodí slovo amatérská. Ale amatérská tak, že jsem opravdu jakože nevěřil, že tohle je vůbec možné dát do takového filmu. Furt jsem si říkal jestli sleduji to samé, co tu většina ohodnotila tak vysoce a tak kladně. Vždyť tam byla blbost skoro všechno. Chování téměř všech postav je úplně mimo, fakt skoro, jak z nějaké ´´lynchárny´´ (samozřejmě trochu přeháním, ale schválně, Lynch je nepřekonatelný), absolutně neuvěřitelné chování a reakce okolí na ono chování ještě neuvěřitelnější, dějové zvraty vycucané nevím odkud, nelogické, debilně překombinované, dialogy plytké a trapné, a herecké výkony prapodivné až k pousmání přihlouplé. No, co se dá dělat. Asi jsem viděl jiný film než zdejší většina. Ale spíš se na to jako jeden z mála dívám za pomocí normálního logického uvažování a tyhle mešuge-filmy jdou zkrátka mimo mou osobu... Já chci kurva film, kde se postavy chovají alespoň trochu reálně a uvěřitelně a kde není mimózní úplně všechno, jako tady...od scénáře, přes dialogy, po režii... --- Trefné komentáře: FantoMaSk , Simmons

V moci ďábla (2005)

Nudný horor, odehrávající se většinou u soudu. Jennifer Carpenter v roli Emily byla ovšem skvělá. A vlastně ani o ostatních hercích nemůžu říct, že by nějak markantně zaostávali. Ale ten film mi nepřišel zkrátka ničím zajímavý nebo nezapomenutelný. Ničím. Brzy vyšumí a bude to spravedlivé vyšumění... -- 35% --

Co všechno věděla Maisie (2012)

Příjemné drama, kde je bezkonkurenčně hlavní rolí malá Maisie. Kolem se odehrává takové všelijaké menší či větší klišé, a malá Maisie tím proplouvá s roztomilou dětskou naivitou, jakoby bez zájmu k okolí, smířená vždy s variantou, kterou jí okolí podstrčí. Líbí se mi, že všichni 4 dospělí v jejím okolí jí mají opravdu rádi, je to vidět z každého rozhovoru, každého setkání, ale bije se to vždy s jejich egem, především v případě obou rodičů.