Sicario 2: Soldado (2018)

Stejně ponuré jako jednička, takže u mě jasný úspěch. Navíc peckové zvukové téma a skvělá akce. A pak taky zatraceně děravý scénáŕ, ty Beniciovi bleskové přesuny na správné místo jsou šílené. Konec přinejmenším podivný. Ale důležitý je výsledný dojem a ten mám pozitivní. Bavil jsem se. 75%

Arn (2007)

Nečekaně slušná kvalita. Neříkám, že je to nějaká pecka, ale zabavil jsem se od začátku do konce. 70%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Perfektní akce vyšperkovaná dokonale dlouhýmí záběry. Fakt, některé akční scény nemají obdoby. Vše pro mě sráží až moc zběsilé tempo vyprávění, kdy jsem chvílemi nechápal, co se vlastně stalo. Přesto velký respekt, je to parádní film. 80%

Jedna noc (2016) (seriál)

Aneb jak málo stačí k tomu, aby se člověku obrátil svět vzhůru nohama. Ponuré psycho drama z justičního a vězeňského prostředí, které diváka nenechá odpočinout. Pěkné budování charakterů postav, skvělý soudní proces. Nejednoznačnost provází celé vyprávění a nejinak je tomu i v jeho závěru. Má to takto své kouzlo, ale nemůžu si pomoci, konec bych raději jinak, zůstalo nezodpovězeno až moc otázek. 80%

Tomb Raider (2018)

Po kvalitním herním restartu jsem trochu naivně očekával i kvalitní film, bohužel. Představitelka hlavní hrdinky je sice šikovná kůstka, ale zde jsem ji nevěřil ani nos mezi očima. Nemělo to náboj a překvapivě ani sex-appeal. Příliš rychlé vyprávění bohužel poznamenalo i děj, takže po měsíci od shlédnutí ani nevím, o čem to vlastně bylo. Škoda, škoda, škoda, fakt jsem se docela těšil. Necelých 65%

Tiché místo (2018)

Parádní nápad a místy skvělou atmosféru naprosto zašlapává do země těžko uvěřitelné chování postav. Normálně tohle vůbec neřeším, ale zde mě to fakt štvalo, hodně. Jinak ale fajn nenáročné pokoukání. 70%

Blade Runner 2049 (2017)

Luxusní, ale opravdu luxusní záběry tvoří alfu a omegu tohohle pochmurného scifi filmu. Za mě málo kvalitních postav, hlavně na těch záporných se mělo ještě pořádně zapracovat, a taky trochu chabý děj. Jinak pecka. Vizuální podání, hudba, atmosféra, hlavní hrdina i to vleklé tempo mi neskutečně sedlo. 80%

Venom (2018)

Čekal jsem mnohem víc. Tom dělá co může, ale ta látka je taková divočina, že z toho ani on víc nevytříská... Vyslovenej průser to však naštěstí taky není. 70%

Zlý časy v El Royale (2018)

Hmmm, velká paráda na malém prostoru, za což film vděčí skvělým postavám s perfektním obsazením. Za pozvolným rozjezdem se ukrývá pořádná nálož překvapení završená opojným finále. Místy je to dobré psycho, což je další důvod, proč z tohle filmu mám takovou radost. Není to bez chyb, ale co dnes je? Lehce přes 80%

MOST! (2019) (seriál)

Nečekaně kvalitní uchylárna z české produkce. Nic pro slušnáky, ale o to víc pro zbytek lidí, teda pokud nejste jednou z menšin, z nichž si to dělá p*del. :) 85%