Arn (2007)

Tento film ma príjemne prekvapil a splnil moje očakávania, keďže som čakal, že to bude troška o niečom inom ako všetky tie hollywoodske veľdiela. Bolo menej krvi, menej akcie, ale o to krajší a zaujímavejší príbeh, výborná atmosféra, prekvapujúca podmanivá hudba, dobrí herci. Nemám výhrady.

Sintel: Příběh draka (2010)

Toto by som chcel vidieť v celovečernej podobe. Je to úplne super. A hlavne oceňujem to maximálne využitie free programu Blender na tvorbu 3D modelov a prostredia, keďže celý tento film je robený v tom programe, na demonštráciu toho, že aj z niečoho, čo je ponúkané zadarmo, môže vzísť niečo tak kvalitné a úžasné. Keby sa dalo, dám aj 6 *

Návrat do budoucnosti (1985)

Filmová klasika, ktorá u mňa nikdy nezostarne a ku ktorej sa vždy rád vraciam. Najlepší film o cestovaní v čase všetkých čias.

Armageddon (1998)

Tento film ma doslova pohltil. Pri prvom zhliadnutí ešte na VHS, kedy DVD bol pre mňa cudzí pojem, som sa do toho úplne vžil. Tento film je už pre mňa kultovou záležitosťou. Keby sa dalo dať aj viac ako 5 *, určite by som ich dal. Skvelý príbeh, atmosféra, Bruce Willis, podmanivý soundtrack a charizmatický Steven Tyler z Aerosmith. Tie reči o amerikanizme a klišé a neviem o čom si kľudne nechajte....

Sněžní přátelé (2008)

Nemôžem dať iné hodnotenie :) Tie šteniatka zlatého retrievera boli proste super. Už len kvôli tomu, že jedného takého retrievera mám doma :)

Hačikó - příběh psa (2009)

Tento film ma úplne vtiahol, dojal, upokojil, nenudil. Vychutnával som si ho každým dúškom. Hachi je krásny psík a všeobecne rasa Akita. A tá hudba to celé len umocnila. Jednoduchý a prostý príbeh, a napriek tomu silný a emotívny. Pre pohladenie duše ako stvorené. 100%

Red (2010)

Výborná akčná pecka s dobre obsadenými úlohami. Bruce Willis je stále tvrďák a príjemne ma prekvapil Karl Urban. Bavil som sa :)

A-Team: Poslední mise (2010)

Takú akčnú jazdu som nečakal. Seriál som nevidel ale film ma príjemne prekvapil a akčné sekvencie nemali chybu. 90%

Vetřelec (1979)

Možno tomu neuveríte, ale tento film som videl prvýkrát v živote. A to už má na konte pekných 32 rokov. Hanbím sa za seba, že som si tento filmový skvost plný dusnej a strašidelnej atmosféry nechával prejsť pomedzi prsty. Sigourney je tu ešte riadna kočka ;)