Pátý element (1997)

Pustil som si to hlavne kvôli Bruceovi Willisovi. Nevedel som, čo od tohto filmu čakať. Gary Oldman v úlohe záporáka ma veľmi príjemne prekvapil. Nečakal som, že to bude také vtipné, no o to viac ma to prekvapilo. Slušne som sa bavil. Akurát som len dúfal, kedy Chrisovi Tuckerovi niekto ustrelí gebuľu, lebo od prvej minúty som ho nemohol vystáť. Taká uškriekaná postava....ufff...to sa len tak nevidí.

Bídníci (2012)

Nikdy som nebol na muzikály. Vlastne som nikdy žiaden nevidel. Toto som si pustil kvôli Wolverinovi a Gladiátorovi, aby som videl, ako si poradia so spevom. No......a až do konca som to nevypol :D Na to, že je tam 99% spevu, mi to nevadilo. Herecké výkony a celkovo výber hercov bol super. Takisto piesne, výprava, atmosféra. Dokonca mám dojem, že tento film si ešte raz pozriem.

Mupeti (2011)

Milá, vtipná a nadčasová.....blbinka :) Niektoré hlášky naozaj stáli za to, a tie narážky na niektorých hercov :D A chválim aj slovenský dabing, ktorý sa celkom podaril. 80%

Mary a Max (2009)

Veľmi nevšedná tragikomédia, v ktorej sa samotný režisér dokáže dostať do vnútra snáď každého z nás. Toľko vnútorných rozborov a charakteristík zachytených pútavým spôsobom, to sa len tak nevidí. Smutné aj veselé pravdy o živote okolo nás.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Malo to duch Tima Burtona. Výrazy postáv boli veľmi trefne priradené k ich charakterom. Hudba Dannyho Elfmana potešila. A čo že to bolo čiernobiele? Kto tam nevidel ten zámer, ten asi Burtona moc nepozná. Milý film, ktorý však určite nedokáže každý oceniť.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

50 minút trvalo, kým sa vôbec dostali z Bilbovho domu.....a potom už len....utekali, bojovali. Utekali, bojovali .... až prišiel koniec. Bolo to síce spravené na oko pekne, ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že spraviť z knihy Hobit 3 filmy, nie je dobrý nápad. Vyslovene som sa nenudil, ale celé mi to prišlo príliš rozťahané. A nič nové. Prakticky je to kópia "Spoločenstva Prsteňa". 60%

Chata v horách (2012)

Neskutočne originálna šialenosť kde mi režisér servíroval jednu absurditu za druhou a ja som mu to všetko hltal aj s navijákom. Oceňujem naozaj veľkú originalitu námetu a príbehu. S príchodom titulkov som si povedal, že to bola kravina, avšak neskutočne dobrá kravina, ktorú si určite ešte raz pozriem.

Zvoník u Matky Boží (1996)

Krásna animácia, kvalitne prespievané piesne do slovenčiny, príjemné postavy, a pokiaľ si dobre pamätám, tak aj prvý film, ktorý som videl v kine :P

Sněhurka (2012)

Tento film na mňa pôsobil miestami veľmi rozporuplne. Najviac ma však prekvapilo, že sa dej netočil okolo Snehulienky, ale okolo kráľovnej, čo však nebolo na škodu, keďže sa mi zdalo, že Julia Roberts si úlohu náramne užívala. Nápad spraviť z trpaslíkov zbojníkov ma pobavil. Princ bol sympaťák a spolu s Lily Collins im to klapalo, ako mechanický stroj. Celkovo ako milá rozprávková komédia v netradičnom poňatí fajn. Zážitok mi kazili len 2 veci, a to: 1. Lily Collins by mala spraviť niečo so svojím obočím :P --- 2. Tá "pesnička" na konci, to bolo akože čo? A k čomu? Absolútne mi to tam nesedelo a pripadal som si, ako keby si zo mňa na konci filmu niekto spravil srandu :) No napriek tomu 75% za podarene využitý námet.

Prometheus (2012)

Po dlhej dobe som konečne šiel na celoslovenskú premiéru. A môžem povedať, že sa oplatilo. Mňa osobne Ridley Scott vôbec nesklamal. Nepatrím medzi milovníkov série Votrelca, i keď sa mi celá séria páčila. Prometheus však pre mňa osobne znamená úplne odlišný a iný pohľad na vznik votrelca a taktiež prináša zaujímavú teóriu o samotnom vzniku ľudstva. Atmosféra filmu je podmanivá, prostredie planéty pôsobí v 3D odeve až nebezpečne blízko, a 3D zábery vo vesmírnom priestore som si doslova užíval. Myslím, že nebudem jediný, kto si myslí, že z toho môže byť ešte celkom slušná filmová séria. S odstupom 2 dní od premiéry mám nutkanie si to vychutnať znova na veľkom plátne v 3D so všetkým, čo k tomu patrí.