Pornografický vztah (1999)

Pohled na lidskou komunikaci trochu jinak. Režisér Fonteyne v průběhu celého filmu balancuje na hranici mezi vyřčeným a nevyřčeným. Ať už se jedná o utajování důvodu, proč si hlavní hrdinka vlastně podala inzerát či o závěrečnou hru nevyslovených domněnek a dohadů. Pornografický vztah určitě stojí za shlédnutí (pokud nečekáte pornografii).

Výlet (2002)

Celkový dojem z filmu podle mě trochu kazí kostrbaté kotrmelce v závěru, jakoby ušité horkou jehlou. Také jsem se nemohl zbavit pocitu, že film na některých místech dělá ze Slováků blbce. Jinak je to velmi zábavná podívaná ozdobená skvělými hereckými výkony.

Tichý Američan (2002)

Velmi dobře odvedená práce, zároveň však nic převratného. Pokud nejste Američan/ka, snímek vás neurazí. A pokud těžko snášíte americký intervencionismus dá vám film víceméně za pravdu. Na Brendana Frasera ve vážné roli se dá díky překvapivě dobrému výkonu poměrně rychle zvyknout.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Po tom, co jsem si tady před shlédnutím filmu přečetl, šla moje očekávání do pryč, takže mě ten film nakonec docela příjemně překvapil. Knihu jsem četl a přesto (nebo právě proto?) se na film koukat dalo. S hereckým obsazením a výkony herců jsem měl největší problém. Ploché, nevýrazné, zkrátka šedo šedý průměr...myslím, že několikrát použitý výraz "strerilní" můj dojem ze ztvárnění hlavních postav, a nakonec i z celého filmu, dokonale vystihuje. Dal bych tak 70%, ale za rozpočet 130 mega si Da Vinci víc než 3 hvězdy nezaslouží.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Řekl bych o poznání slabší než Bowling for Columbine, taky nudnější a ještě o něco manipulativnější. Nic to nemění na tom, že nad některými činy "nejmocnějšího muže světa" zůstává rozum stát.

Bratři (2001)

Nic světoborného, spíše oddychová zábava, ale za těch pár skvělých vtipů si to zkrátka 3 hvězdičky zaslouží. Věta: "Express yourself" mě díky kontextu v jakém je ve filmu použita bude ještě dlouho rozesmívat.

Kill Bill 2 (2004)

O trošku lepší než jednička. O trochu víc vtipných scén. Podobně nezáživné a prázdné. Podobně divné a přitom pořád (na Tarantinovy poměry) hodně slabé. Zdlouhavé dialogy mi obvykle nevadí, ale tady mi často přišly samoúčelné. A že prý nejlepší akční film historie? Ale no tak, Quentine, probuď se! Kromě toho, že tam moc akčních scén není, výrazně to zaostává i v porovnání s Tvými ostatními díly, nemluvě o tvorbě jiných!

Cokoliv (2003)

Docela to ušlo, ale nevím přesně, v čem tenhle film převyšuje jiné... o Allenových nemluvě. Vůdčí trio je fajn, dialogy jsou fajn, scénář je relativně fajn, ale jinak to vlastně až tak zajímavé není.

Samuraj (2003)

Takový lepší japonský kill bill. Dějově, řekl bych, dost nepřesvědčivé, styl to ale má. Bohužel těch deset (nebo kolik) let života, které tomu Takeshi věnoval, až tak vidět není. Co mě vážně štve je ta současná "krevní" móda. Kdo to kdy viděl, aby krev takhle trapně stříkala... to už je reálnější vysmrkat pravýho holuba, než jedním "řezem" potřísnit celé promítací plátno.