• Krátkometrážní
  • Hudební

Mistro: Every Cradle (2015) (hudební videoklip)

Klip je dosť nechutný, podobne ako v Bring the Flood ukazuje násilie na ľuďoch, a text rozoberá otázku, či je vôbec dobré na takýto svet prinášať ďalších... Nekompromisné a nič pozitívne. V klipe hrá Amanda Sukenick, aktívna propagátorka antinatalizmu a efilizmu.

Mistro: Fuck Humanity (2015) (hudební videoklip)

Mistro má tri nechutné mizantropické videoklipy, v ktorých ukazuje najhoršie stránky ľudstva – brutálne násilie páchané na ľuďoch a na iných druhoch. Sú to klipy k songom Bring the Flood, Every Cradle a k tomuto: „Sme démoni, len sa rozhliadni okolo seba, neprinášaj ďalšiu nevinnú dušu do tohto pekla. Zobuď sa a ovoňaj realitu, nenávidím všetkých, serem na humanitu...“

Mistro - Let 'em Loose (2015) (hudební videoklip)

Chcete jíst mé přátelé? To je špatné rozhodnutí! Můžete jít okamžitě do hajzlu s vaší chorou a zvrácenou vizí. Nezkoušejte ospravedlňovat vaše špatné volby. Cítíte se velcí, když zabíjíte slabé a bezbranné? (...) Přál bych si chytit vás do klece, tak aby jste nemohli utéct, potom odstřelit vaši šerednou tvář brokovnicí. Hákem zaseknout do vašeho těla, stáhnout vás pomalu zaživa, pověsit tvojí hlavu na stěnu, čubko, teď jsi trofej ty. ...Haha, viem síce, že takouto rétorikou Mistro veľa ľudí k vegánstvu nepresvedčí, ale na odreagovanie to na mňa vplýva výborne.

Mistro - Storken Kommer (2015) (hudební videoklip)

Mistro v tričku "anti-natalist" svojským, kontroverzným spôsobom upozorňuje na preľudnenie. Určite to mnohých pohorší, ale ja v tom nevidím žiadnu mizantropiu. Všetci zomierame, preto počatie je strata súdnosti, čo to nevidíš? Cenu za to uvidíš, keď sa rozhodneš potomka splodiť, pochopíš akú záťaž tým spôsobíš svetu, v ktorom už čoskoro pre šťastie nebude miesto. Nádej zhasla ako sviečka v svietniku bez kyslíka, nazri do budúcnosti, na ten chaos, na spoločnosť v plameňoch. Nedávam tomu dlhú dobu kým sa moje veštby naplnia, tak prečo byť zodpovedný za utrpenie iného, prečo hodiť niekoho do mlynčeka ktorým je život. (...) Bocian prilieta, zostrel ho a ďalšie zostanú ďaleko, máme predsa dosť ich už, nepotrebujeme viac.

Mistro - The Holocaust (2015) (hudební videoklip)

Radikal song propagujúci vegánstvo ako životnú filozofiu, čiže nie len vylúčenie živočíšnych potravín, ale aj iných produktov zo zvierat, napríklad kože. Ako býva u Mistra zvykom, je to trochu útočné a preto nie každý vegán tým bude nadšený, ale pre mňa top v repe.

Mistro - Your Lullaby (2015) (hudební videoklip)

Ďalší zo songov, ktoré mnohých ľudí pohoršia, určite to dokáže vyvolať emócie, možno clivotu alebo zdesenie, ale mne to neprekáža. Nepropaguje potraty, ale podporuje dobrovoľné rozhodnutie nemať deti a za toto slobodné rozhodnutie nemožno nikoho súdiť. Možno to Mistro prezentuje trochu provokačne, ale mne to až tak nevadí. Moje drahé dieťa, táto pieseň je pre Teba. Nikdy nebudeš počuť môj hlas, ale kiež by si vedelo, že Ťa mám rád príliš na to aby som Ťa nechal v tejto temnote, aby som stlačil Štart na Tvojom srdci. Nikdy nebudeš existovať, navždy mi poďakuj (...) nikdy nebudeš trpieť, nikdy neucítiš bolesť (...) Mysli na všetky tie deti, ktoré boli dnes narodené, vytrhnuté z ticha do chaosu a úpadku, nebudeš jedno z nich, takže máš šťastie. (...) Mysli na všetky trápenia, ktoré nebudeš musieť zažiť, všetky tie hrozné sračky ktoré nebudeš musieť vidieť, ver tomu od niekoho kto ich videl všetky – od niekoho ako som ja.

Mláďata ze zoo (2011) (seriál)

Dnes už síce zoologické záhrady nie sú iba obyčajným väzením pre zvieratá ako kedysi, ale slúžia aj ako zariadenia, v ktorých sa rozmnožujú ohrozené druhy. Ale nepovedia, čo s toľkými mláďatami robia, keď povyrastú. Oddelia ich od rodičov, od svorky a predajú do inej zoo? Do zábavného parku? Ja neviem, ale pochybujem, že ich vypustia do prírody. Zviera patrí do prírody, bez ohľadu na to, koľko pytliakov tam behá – práve ich by mali chytať a nie tie zvieratá.

Mlčení jehňátek (1991)

Psychologická sonda do hloubi lidské duše :) Něco Vás probudilo, že? Co to bylo? –Uslyšela jsem podivný zvuk. Bylo to děsivé kvílení. Nějaký nářek. Jako dětský hlas. –Co jste udělala? –Šla jsem dolů. Ven. Připlížila jsem se ke stodole. Hrozně jsem se bála podívat se dovnitř, ale musela jsem to udělat. –Co jste tam uviděla, Clarice? –Jehňátka. Hrozně kvílela. –Poráželi jarní jehňata? –A ona kvílela. –A vy jste utekla? –Ne. Nejdřív jsem se snažila je pustit. Otevřela jsem jim vrata ohrady, ale neutíkala. Jen tam tak stála, zmatená. Nechtěla utéct. –Ale Vy ano. A taky jste utekla, že ano? –Ano. Vzala jsem jedno jehně a běžela, jak nejrychleji jsem mohla. –Kam jste utíkala? –Nevím. Neměla jsem jídlo, ani vodu a byla taková zima, hrozná zima. Myslela jsem, že když zachráním aspoň jedno, ale… Bylo tak těžké. Tak těžké… Uběhla jsem sotva pár mil a sebralo mě šerifovo auto. –Co se stalo s tím jehnětem, Clarice? –Zabil ho. –Pořád se ještě někdy budíte, že? Probouzíte se ve tmě a slyšíte kvílení jehňat? –Ano.

Moby: Disco Lies (2008) (hudební videoklip)

Je to všetko lož! Tie vaše vysmiate fialové kravy a veselé kuriatka, to je všetko lož! Bohužiaľ je to pravda, ľudia nevedia, ako prebieha proces v živočíšnej výrobe. Netušia. Je strašne pozitívne, keď človek s takým obrovským vplyvom využíva hudbu na osvetu. Mali by to púšťať namiesto reklám. Necenzurovanú verziu hlavne.

Moby & The Void Pacific Choir - Are You Lost in the World Like Me? (2016) (hudební videoklip)

Nie je pokrytectvo, ak komerčná kapela kritizuje konzumerizmus. Nie je pokrytectvo, ak tento klip práve pozeráš na mobile. Nie je to agitka o návrate na stromy. Je to o totálnej apatii dnešných ľudí voči okolitému dianiu, ktorá neprináša vôbec svetlé vyhliadky do budúcnosti. Nie si stratený/á v tomto svete tak, ako ja?