NESHOW (2013) (pořad)

Ceske zabavne relacie mam velmi rad. Tato ma vsak minula a iba miestami sa mi nieco zdalo velmi malo vtipne.

Do hlubiny (2005)

Niektore podmorske sceny (a tie dva zadky - zaco sa hanbim, ze to vobec hodnotim) urcite stoja za 1*.

Pozemšťan (2007)

Prekvapuje ma, ako dokazu ludia povazovat banality za filozoficke a intelektualne temy nasho bitia. Som nesmrtelny, lebo ved uvazte, co ked bunky nestarnu? Ved ano, ved cokeby som taak velmi rukami maval, zeby som vedel lietat. To by som potom lietal, nie ?

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Ono to vlastne ani nema zlozity dej, ci dobre herecke vykony. Ale nieco tam je, nieco co funguje. A ta zimna krajina - presne si pamatam ten pocit, ked som to videl po prvykrat. Chcel som mat kona a zit v zime.

Mrazík (1964)

Od sameho zaciatku, uz aj ako dietatu, mi tato rozpravka bola protivna. Vadilo mi na nej snad vsetko. Po XXtej reprize sa moje presvedcenie len potvrdzuje a som rad, ze som to nikdy poriadne nevidel cele. Je to jeden z tych filmov, ktore su pre mna vyslovene neznesitelne.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Rezisersky pluvanec s divnym scenarom do vlastnej tvare. Velmi som sa tesil :(

Pád Bílého domu (2013)

Tolko jednoducho primitivneho a prvoplanoveho patriotizmu sa tak casto nevidi (od dialogov cez scenar po vizalne odkazy). Jedine, co ma na filme zaujalo, boli niektore jednoduche, explicitne, realne a rychle sceny likvidacie. Postrehol tam niekto co i len jednu humornu scenku (odhliadnuc zmienku o poisteni WH, ktoru nepovazujem za vtipnu)? Ja nie. A ked sa takyto pribeh berie vazne, dopadne to u mna z 1*.

Království ohně (2002)

Nemozem si pomoct, ja mam drakov rad :) Ano, vela veci tu nesedi, ale to mi bolo jedno. Ta atmosfera mi zato stala. A konecne mi Matthew McConaughey nevadil.