Strach nad městem (1975)

Dost podobné jako Drsný Harry. Možná o trošičku slabší než film s Eastwoodem, ale nevídané kaskadérské kousky Mistra mě nedovolí hodnotit jinak. Záporák byl megaúchylák a jeho pohled mrazil (i když občas jsem se až musel smát). A Morriconeho bych musel chválit pokaždý.

Příběhy slavných - Ecce homo Šebánek (2009) (epizoda)

Správně bych napsal, že jsem se ani chvilku nenudil a proto dávám *****. Ale na tohle i tak nejde koukat kriticky - nebo jen jako na nějáký dokument. Doteď jsem si Josefa Šebánka vážil jen jako perfektního herce, ale on byl předevšim bezvadnej člověk, takže nejde jinak. Super jsem se bavil a ke konci tak tak, že zamáčknul slzu. Určitě neváhejte a podívejte se v archivu ČT. Bez rozpaků 100%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Mám slabost na Nortona, ale tohle bylo vážně z toho slabšího soudku a přijde mi, že za ty peníze se toho rozhodně dalo natočit víc. Teď nenarážim na stopáž (proboha víc opravdu ne). No nic, možná přijde i Iron Man, ale humor rozhodně ne, teda až na jedno již zmiňované cameo. 60%

Umírání za dlouhého dne (1968)

Je opravdu k nevíře, jak se dá za málo pěněz natočit tolik muziky. Vše tady působí strašně realisticky a dobrým způsobem se seznámíte s jednotlivými charaktery. Tenhle film je prostě úplně jiný, než ostatní válečné filmy. Měl jsem tu pocit asi jako kdybych četl knihu. Divné srovnání, ale při normálním filmu mi nepřijde, že vím tolik o každé konkrétní postavě.

Drsný Harry (1971)

Sem pořádnej chlap kterej se s ničím a s nikým nesere. Tak to si mohl říkat Eastwood už od doby, co se poprvé ukázal v dolarové trilogii. On co postava, to drsňák jak prase. Tady má navíc libovej kvér magnum 44, jako měl později Belmondo v Profesionálovi. Perfektní atmosféra a dobře úchylný záporák.

Monstrum (2008)

Jednu větou řekl bych: "Lepší než Mlha". Přiznám se, že prvních 20 minut jsem nebyl úplně pohlcený dějem a trošku mi i vadila ta roztřesená kamera. Přišlo mi to hrozně prvoplánový a naschvál ty prudký pohyby kamerou, aby to bylo prostě cool. Ale vadilo mi to jen do doby než přišla akce. Přijde mi hustý natočit takový blockbuster tímhle způsobem. Musím pochválit taky stopáž, která je fakt kraťoučká a reálně je to ještě míň než těch 85 min. Škoda, že mám hodnotit celý film, jinak by to bylo určitě *****. Já fakt tyhle chobotnicovitý humusy nemám hrozně rád, ale jsou super.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Ani Sindibáda, natožpak Čarodějova učně tady Mistr nepřekonal, ale stejně má tahle jeho pohádka svoje kouzlo. Pana gunmakera Svobodu, ani Helenku želvu teda rád nemám, ale tady nemají ani jak vadit. Spíš mi chyběly ty hororové prvky jako byly třeba právě v Krabatovi a Sindibád je prostě také daleko lepší. Spíš zklamání, ale jen díky vysoko nastavené laťce, kterou u Karla Zemana mám.

Cesta do fantazie (2001)

Tušil jsem, že se mi to moc líbit nebude a proto žádné zklamání. Film mám doma asi 3 roky a vůbec se mi do něj nechtělo, ale kvůli zdejšímu hodnocení jsem věděl, že jednou budu muset. Zajímalo by mě, co pan Miyazaki fetoval, když tohle tvořil. Další mě čeká Princezna Mononoke a budu se moc divit jestli se mi bude líbit. Prostě pro mě to byl shit. Třemi slovy: Japkovina jak prase. - 40%

Čarodějky ze Salemu (1996)

Drama u kterého jsem se místama musel smát. Srovnávat s Kladivem je podle mě namístě, zvlášť, když ho Kladivo rozcupákuje na plné čáře. Winona tady hraje největší čubku na světě, ale jejím kukadlům bych stejně odpustil všechno, jediný kdo mi vadil byl ten její kolektiv. Hrůza, hnus, k zblití, na ránu... Ale zpátky k filmu, v Salemu jsou dobří a neokoukaní herci, ale místama děj hraje moc na city a hlavně se z celého filmu dalo vytěžit mnohem víc. Třeba soudce byl měkejš, takový Boblig by s nima zatočil líp. 60%

Quantum of Solace (2008)

Myslím, že když Goldfinger u mě nedostal plných 5, nemá jiný Bond šanci. Přiznám se, že Quantum of Solace jsme sledoval v trošku divném rozpoložení. Děj jsem moc nesledoval a rozeznával jsem jen kdo je hodný a kdo zlý. Vždycky mi přišlo, že přes 2 hodiny je na bondovku zbytečných (prostě nejsem fanda). Tady se ta hodina 45 naštěstí netáhne a i když akce není moc, tak celkem stojí za to. Craigovský Bond se mi líbí a kdybych měl srovnat s Casino Royale, tak vyjde zhruba nastejno, ale stopáž je tady narozdíl u jiných přiměřená. Prostě jsem chtěl u tohohle filmu vypnout a vypnul jsem, takže 74%