• Krátkometrážní

Můj soused Totoro (1988)

Krásná a jednoduchá pohádka, která svým příběhem pohladí po duši. Úžasná hudba a krásná animace, která diváka konejšivě obejme. Děj je jednoduchý a okouzlující, v jednu chvíli i dramatický. Totoro je neuvěřitelně roztomilý a k mému překvapení ve filmu nemluvil, kočkobus je opravdu nápaditý. Tonari no Totoro je Miyazakiho čisté a jednoduché mistrovské dílo, asi nejvíce pohádkově dětské, které sem si po 10 minutách zamiloval. Před TnT jsem koukal na Berserka, takže jsem byl dost usazen do křesla po tak násilné změně žánru :), ale TnT mě ani na chvilku nenudilo a naopak pozitivně naladilo. Dobrý komentář: Divočák. Jeden z TOP 250 filmů na IMDB. 90 %

Poolhawooseu (2004) (seriál)

Full House (풀하우스, Pul hauseu, 16 * 60min ) Smutek, pláč, štěstí, naděje a láska. Velice povedené Dorama s opravdu nádherným soundtrackem ♫ Geu Deh Ji Geum ♫ , zatím jeden z nejlepších, které jsem v Doramech slyšel. Jak již napsala Zíza v seriálu se jen jedlo, spalo, hádalo a uklízelo, ale v tak rozkošném a komickém podání od Han Ji Eun( Song Hye Kyo) a Lee Young Jae(Rain), že jsem každý díl sledoval s úsměvem na tváři a za jejich vtípky a grimasy dokážu odpustit i horší kameru. !!! Spoilert !!! Od 1 až po 10 díl se celkem nic nedělo a jen jsem sledoval již zmíněné uklízení a vtípky, od 11 do 14 dílu, seriál konečně zvážněl a poslední dva díly byly prostě nádherné a sledovat po celou dobu neschopnost hlavního hrdiny jak má vyjádřit své city a Han Ji Eun jak poskakuje kolem Lee Younga a za zády na něj dělá gesta a grimasy nemělo chybu. !!! End Spoiler !!! Když divák promine začáteční zápletku, která je trochu střelená a občasné protahování a hlavně opakování vtípků a naschválů, rozhodně se má na co těšit a celkově je FH pohodovým nenáročným snímkem, ve kterém se každá hádka nakonec urovná širokým usměvem. 80 %