Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční

Zajímavosti k filmům (124)

Nae yeojachinguneun gumiho (2010) (TV seriál)

V 9. dílu v 61. minutě je na scéně (po levé straně) vidět postava zvukaře, když se Tae-Woong (Seung-gi Lee) vrací z nemocnice do svého bytu nad tělocvičnou.

Rabu mai raifu (2006)

Film Love My Life vznikl na motivy stejnojmenného komiksu, tzv. josei mangy (manga určená převážně pro dívky), kterou vytvořil Ebine Yamaji.

Moonwalker (1988)

Futuristicky vyhlížející auto, díky kterému unikne Michael Jackson svým pronásledovatelům z temných ulic města, je automobil Stratos ZERO.

Na sever od slunce (2012)

Film byl natočen na fotoaparátu Canon 5D a obohacen o snímky z kamery GoPro.

Vnitřní nepřítel (2005)

Natáčelo se v bulharské Sofii po dobu 31 dní od 16. srpna do 16. září 2004.

Přepadení v Pacifiku (1992)

V Británii byl omezen přístup na kategorii od 15 let. V zemi byla vystřižena desetisekundová sekvence – část boje v dílně a vytrhnutí ohryzku z krku.

Městečko Twin Peaks (1990) (TV seriál)

Pilotní díl byl poprvé vysílán 8. dubna 1990 na televizní stanici ABC, později bylo natočeno dalších sedm dílů a druhá série, která se dostala do vysílání 10. června 1991.

Mike Oldfield: Tubular Bells III (1999) (koncert)

Videozáznam končí přídavkem ve formě skladeb „Secrets“ a „Far Above the Clouds“. Na koncertě ale zazněly i skladby „Tubular Bells Part One“, „Moonlight Shadow“ a „Family Man“, které ale byly z videozáznamu vystřiženy, protože jejich práva vlastní společnost Virgin Records, u které Oldfield vydával alba až do roku 1991.

Do Himálaje s Michaelem Palinem (2004) (TV seriál)

Název Himálaj pochází ze sanskrtských slov "hima", v překladu "sníh", a "álaja", v překladu "obydlí". Vykládá se jako "Domov sněhu".

V krajinách ticha - Nikolaj a Ludmila (2011)

Na mezinárodním filmovém festivalu Jeden svět Praha 2011, kde si film odbyl svoji premiéru, získal Cena Českého rozhlasu za kreativní použití hudby a zvuku v dokumentárním filmu.

Zlato: Dějiny jedné posedlosti (2003) (TV seriál)

V egyptské mytologii se věřilo, že bohové, respektive jejich maso, je ze zlata. V řecké mytologii vystupuje zlato jako ichor, krev bohů a nesmrtelných, zlatá jablka nesmrtelnosti, které hlídaly Hesperidky, či zlaté rouno. Pro Inky bylo zlato symbolem Slunce. I Hélios putoval na zlatém člunu.

Terezské údolí - Dívejte se srdcem (2009)

Terezské údolí je přírodní rezervace ev. č. 12515, táhnoucí se mezi obcemi Náměšť na Hané a Laškov na rozmezí okresu Olomouc a Prostějov. Oblast spravuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Důvodem ochrany je soubor biotopů, tvořený menadrující říčkou Šumicí v inverzním zaříznutém údolí, luční nivou, údolními jasanoolšovými luhy a teplomilnou rozvolněnou doubravou na jižních svazích údolí s populacemi ohrožených druhů rostlin a živočichů.

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Plná verze filmu byla uvedena pod licencí Creative Commons (BY-NC-ND) na The Pirate Bay a dalších BitTorrent stránkách.

Reklama

Reklama

Reklama