Rain Man (1988)

Výborný výkon Toma Cruise, kterému skutečně věříte, že jeho proměna je skutečná. Škoda pro něho, že zrovna v tomhle filmu, protože Dustin Hoffman tu všechny mnohokrát převyšuje. Jeho nabrosto brilantní výkon se pro mě zapsal jako jeden z nejlepších v historii filmu. Dokonalost!

Král rybář (1991)

To je přesně ten důkaz, že Robin Williams byl muž s nesmírným talentem. Oscara měl dostat, nejen nominaci.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Tady už je znát podobnost se seriálem dost. A musím říct, že rozšíření příběhu s Kahnem a zároveň vytvoření Genesis stojí za to.

Magický hlas rebelky (2014)

Příběh této dámy je pro mě tak silný, to, co dokázala, jak se vzpírala a její velký comeback, říkající komoušům, tak a teď jste dostali do držky. Velká zpěvačka a žena. Klaním se.

Pěna dní (2013)

A je to tady, ta chvíle, kdy dávam plné hodnocení. Tohle je totiž tak krásný příběh, že mi z něj bylo na konci smutno. Ten skvělý pocit ze sledování sureálistických "nereálností" , ta křišťálově čistá forma lásky, lidi s dětskou duší a nádhernou naivitou. Krásná Audrey, která by mohla hrát princeznu víl, v druhé půli důkaz toho, že pokud člověk miluje, udělá pro toho druhého cokoli. Film, který je tak bipolární, jak jen jde, na začátku pouhé štěstí a na konci bezmoc, celé se to protíná. Myslím, že to není pro každého, ale pro mě určitě.

Zlodějka knih (2013)

Asi vážně měknu, kdo to kdy viděl, abych dal tolika filmům v tak krátkém období 5*? Každopádně Zlodějka knih je svým způsobem velmi laskavým příběhem o válce očima malé slečny. Přesně jsem si dokázal vybavovat, co asi dítě v tehdejší době cítilo a čím se zabívalo. Hlavní představitelka byla velmi milá a já si nedokážu pomoci 5*.

The Angriest Man in Brooklyn (2014)

Tak vysoké hodnocení dávám za to brilatní herectví, které Robin ukázal. Avšak spíše než o herectví šlo o skutečného Robina, jak se mi zdálo. Jelikož deprese moc dobře znám a vím, co s člověkem dělají, Robin přesně ukázal, že to, když je naštvaný a vrčí, tak to je právě ona nemoc, která se v člověku přesně takto chová a jeho druhá, milá stránka je to, čím se jí bráníme a jak se chceme projevovat před lidma. Mila mi tam neseděla, jakož i v jiných filmech, myslím, že patří spíš do filmů typu Kamarád taky rád, kde neurazí. Z celého filmu je cítit, že se s námi oscarový herec loučí a proto nemůžu jinak, než dát plnou palbu. Díky, že jste byl, pane Williamsi, Váš odkaz s námi bude věčně. Nikdy nezapomeneme...

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Českým kriminálkám odzvonilo... aspoň jsem si to říkal po těch produkcích, co na nás padají viz. Kriminálka Anděl, Expozitura, Eden atd. Pak mě ovšem překvapilo celkem náhodné shlédnutí 1. části tohoto seriálu. Všichni mi říkali, že je to dobrý, ale po mých zkušenostech s výše napsanými seriály jsem byl mírně skeptický, možná spíš více než méně. Věděl jsem, že tam hraje Bolek a to bylo všechno, říkal jsem si, čím mě může král Klaunů překvapit. A ono ejhle... Už, když jsem viděl ty jména v titulcích, tak jsem měl pocit, že to někdo bere vážně. Vetchý, Polívka, Stach, Blažek, Vladyka a každý má svůj příběh, který není nijak vyhrocený, prostě je takový, jaký by skutečně mohl být i Vaším. Jednotlivé díly na sebe "vedlejším" příběhem navazují, což je velmi milý bonus. Nikdo tu nejede metody Kriminálek LA, Las Vegas, Miamy atd. atd. atd...... Je to skutečně poctivá práce mordparty u případů, které jsou někdy až děsivé tím, že se stali. Nikdy jsem si nemyslel, že mě kriminálka takhle vezme, ale ono to tady klaplo, až moc dobře a není k tomu potřeba bombastický kamery, výbuchů, trápného přehrávání, kterou nás pravidelně zásobujou lidi z nováckejch seriálu. Jsem u desátého dílu a pokud budu stejně spokojen, jako jsem dosud po shlédnutí, tak dam plnej počet. Na seriály se nekoukam, protože to zabírá fůru času, ale tady doufám, že se bude co nejdřív točit pokračování. Vítejte Případy 1. oddělení. Po shlédnutí celé série skutečně zvyšuji na maximum.

Schindlerův seznam (1993)

Mistr zde dokázal to, co se jiným nedaří, mimo skvělých hereckých výkonů a děsivou atmosféru.

Rocky (1976)

Nejlepší drama, jaké kdy bylo natočeno. Charaktery mají úžasnou hloubku, zvláště ten Rockyho. Nemůžu nic vytknout, tenhle příběh (myšleno všech šest dílu) jsou pro mě modlou.