100 000 $ na slunci (1964)

Panstvo, nahoďte motoru. Však tolik se nežeňte, ať neuženete si úžehu. Zbavte se snů, ideálů a přeludů. Pouštní převozníci projeli, v potu a prachu, svou prémii.

Oběť lásky (1991) (TV film)

Nevyzpytatelně chutná slast. Ať vás/vám nezaskočí...mezi kostkami ledu ďábelsky vzrušující polibek. Atraktivita lomcující, propalující oční důlky, pravdivý stav věci. Zprvu sbalit, poté zbavit, rozlomit v půl. Neprohlédněte, co v něm vězí, až ho ženský půvab omrzí. Podlehněte svodům temně pohledného muže s úderným chtíčem, flirtujícího hráče s tajemstvím. Vábena jeho hořícími rty. Spálena žárem jeho těla. Smyslník smyslný. Sám velký požitkář - labužník. Hradní pán z pobřežní samoty, který není nikdy plně sytý. Znepokojující, nepřekonatelný milenec z čítanek, padělatel harlequinské romantiky. Eroticky magický sen, přes který byl přehozen magnetizující gotický pléd černokněžníka Heathcliffa.

Dům s věžičkou (2012)

Dětský Robinson putuje. Ukrajinská Honzíkova cesta míjí, je pokryta obrazy, které ji postihly. Sype se sněhová vločka jako třpytivá perlička. Kytička z trnoví. Pryč z tvrdých válečných pryčen do měkkých, nadýchaných peřin.

Jean Cocteau (2013) (TV film)

Když nás múzy dokážou /s/vést...

Vysvobození (1972)

Chlapská výprava, městská nátura in natura. Už plují. Ahóóój, vodáci. Matka příroda svou vřelou líci odvrací a místní "dobráci" vaši pramici na rozbouřených peřejích v noční můru převrací.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

...ale ještě dnes v hlavním vysílacím čase na programu je. Občanu Carverovi mediální piedestal rozdrcuje. Sledovanost zajišťuje. Show Jamese Bonda, živě a exkluzivně. Mocně titulovaná aura, luxus neméně pružné, mužně porostlé hrudi.

Bohem zapomenuté děti (1986)

Když srdce vydá /h/lásku. O tom nepomlčíš. Naše city přeci mluví společnou řečí.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tří odlišně westernovští, jednostranně lapeni zlatým žá/n/rem Klondajku. Výstižná myšlenka: progression

Fantom Morrisvillu (1966)

Rek v zámeckých kasematech. Nová modrá krev. Víte/jte/, vstupte. Vysoký blondýne, s dýmkou Watsone. Do fantazie nekonečné...