Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

Recenze (2 881)

plakát

Zločiny mužů (1984) 

Nestrpí odklady. Děje krutě rudé. Charónův pobočník, mistr bryskní smrti. Jeho brokovnicové obklady, bronzové "řezbářství" tváře uleví od nadvlády nálad nečlověčího zúžení. Albínské hlavy tyranie.

plakát

Běžná selhání (2022) 

V kruhu pozemském. Blízká setkání třepícího se druhu, se zastřeným nebeským, který spustil ji(skr)né role(ty). Ty zasáhly, zalehly vše, co (do)žene, nejde k duhu člověka.

plakát

Filmařské legendy - Nora Ephronová (2022) (epizoda) 

Sofistikovaná neeuforie Afrodité ve vztahu k formě. Žádná norma románků. Jen poctivý román, postupně z(a)pracovávající citový tón.

plakát

Rivalové v umění - Turner versus Constable (2017) (epizoda) 

"Rozkmotření toreadoři" pikniku barev. Mezi fialkami, renetami, košíkem trnek. Kvůli konzistenci koření, na  konstantu kořenů? Ale kdeže. Meditativní světlice zastavených prostředí. Atmosferické výřezy jako z pohlednic, malebně vzdušných výrazů.

plakát

Zámek (1968) 

Jeho nejvyšší uzavřenost vykazuje zkamenělost. Zakazuje otevřenost, (k) přízemí, a proto šel, šel od čerta k čertovi. Ležérní pěší, v kaftanu krkavčím.  Neználek, s rancem otázek.  V bludišti bez poradní nitě. Z(a)držován služebníky fantoma. Rozkličovat zámotek ale zákonitě znamená. Poznat  pouze královstvíčko poddaných, sešlost šedi, nikdy vhodné mazivo na lešení po, vyleštění vrcholové mysli. Lákán jest, zaměstnán odrazem neviditelnosti. Prolomit vychytralé brány bludu. Neodrazen utajeným obrazem kmenového klíčníka, jménem panovníka řádného odrazu panoptika, žel k vlastní zkáze. Ležet v zemi zapomenutých.  Ukázněně.  Navždy. Na tom si dali záležet.

plakát

Vanishing Point (1971) 

Bere klíče do zapalování, se zápalem. Švihá ojem. Ve žralokovi bělostném. Řeže zatáčky, trhá rekordy. Eskamotér, nebojsa, pojem. S vášní se pojí. Síla na silnici. Rád mluví rodeem paliv, dokud ho neodbourá stará zanícená šťára, a to bude tečka. Po šňůře na škváře. Chladne motor. Poutavost bezpásná. Beztarostných krajnic miláčka.

plakát

Tenká červená linie (1998) 

Teskná přehlídka z mechu a kapradí. Jantaroví motýlci v hadím brnění. Vílí kraj kvílí. Nad povely líhně apokalyptické nicoty. Ptačím zpěvem, který byl vehnán do rodiště početných rakví.

plakát

Nejdelší den (1962) 

Nejde žít s tím jedem v zádech. Ráno, v poledne, večer, a proto před Medardem, ale ne hned. Mezinárodní hlavní "šál" zelených  se činí, nešidí. Sekundy, hodiny. Má převahu, přehled. Na orlím proradným, na nohou. Nedá se roztrhnout. Zbývá necelý, poslední rok do jeho prohry.

plakát

Proti slunci (2015) 

...  karátovému kotouči  v modrém obležení. Pouti louče ostrova světel, která spustila slaný plamen. Sloučila kardinální pocit. Nenechat setmět. Nebeské jezdce bez křídel. Loučit se světem. Mořským "karem."