Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

Recenze (2 205)

plakát

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975) 

Budí zdání známých tváří, známého terénu. Páru mají. V páru, vřelou ruku, "leháro" styl. Střílejí /si z/ jejich zbraní. Stíhají rallye, karate, gagy. Střihnout si rendez-vous s šarmem šarády.

plakát

Villa jede! (1968) 

Buřič s šerpou patron, co má v sobě výřečnost ohně. Pod nosem úhledný, uhelný knír. Pod sebou vraníka - oře. Nad sebou podporu křídel, která vylidňují. Nepřátele, uzurpátory, vyhazují ze sedel. Černé pončo potom přetahuje přes ně. Praporečník. Jméno, co má vliv.

plakát

Soukromá vichřice (1967) 

Milou rutinu rozčeří, strhne kolovrátek týdenní. Jeden letní závan, vybočující cit. Jedna krátká návštěva, vratká vrátka k vášni s višněmi. Navrácená pravidelnému tepu, teplu domova s "kompoty." Jako na dlani.

plakát

Sejít z cesty (2012) (TV film) 

---> za rebelstvím "odpočívadel." Řídit, ředit mysl s volností. Nedřít /se s/ životy.

plakát

100 pušek (1969) 

Jakmile stoupne počet bitých. Stopne povýšené, supí. Spoušť na střelnici bytí.

plakát

Nevěsta na útěku (1999) 

Má odvahu zastavit ji, když nemá chuť, svatební dort nechává netknutý. Varhany s Mendelssohnem váhají. Ženichova vesta s myrtou čeká. Oddací list prohání, bere luft. Stále není podepsaný. Na kytici z kal nic nenaláká?

plakát

Dakota (1945) 

Tam choť její ochotný k tokání s koltem, když půdu pod nohama kutat chtějí. Za laciný peníz. Rozkutálet chléb jejich, věno drahé dráhy.

plakát

Píseň bez konce: Příběh Franze Liszta (1960) 

Klade tón za tónem. Obrací list za listem. A máme tu. Melodickou korespondenci vášní, hrdliččí nesešněrovanosti. Cukrový liz kláves lásky. Chrám pln andělů, nebeské "oázy." Její milosti. Milostné sonáty. Svazek ducha s oratoriem.

plakát

Ohnivé léto (1939) 

Rozsvěcí. Purpurové světlo. Jarní bytosti zahoří. Obdobím jisker a plamenů. Vtěleným šampaňským. Rozlévá zlatavý žár po řece, nivách. Zdobný, potřebný svit. Ale když se srdce sluní s jiným. Příliš prudce. Pálí cit. Zabolí. Bodá nitrem nejedna řezavá jehlice. Jako úžeh, v hlavě uhlíky, bouří hoře. Mračný stín zatáhne slunečník. Uhasíná nektar člověčí.

plakát

Divoká svině (1989) 

Ve městě velikém, sinavém. Bují pokoutná temnota. Škodná s osinami kličkuje chaosem. Honáci s odznakem /se/ plaší. Visí okem nad  mechanismem "slin" chobotnic autostrád. Zakaleným dnem vltavských, naplavených sinic, stád.

Reklama

Reklama