• Western

Poslední kanibalové (1977)

Tento naturalistický snímok : kanibalo horror od Deadata je jedným z tých klasickéjších zástupcov, tohto podžánru. Klasický príbeh, dvaja muži uviaznú v džugli plnej kanibalov a jedené o čo im ide je prežiť! Scény sú doslova "do tetailu" brutálne či už kanibalské hody, alebo porcovanie zvierat. snímok je ale klasikou žánru, čiže určite z tohoto hľadiska je to parádna podívaná !!!

Kanibalové (1980)

Asi najznámejší kanibalský horor zo subžánru cannibalo horrorov je vcelku vydarený. Výborná hudba od Riza Ortolaniho naozaj romantická melódia až kontrastuje z násilnosťou a brutalitou tohto filmu. Scény brutálne, či už zo zvieratmi, domorodcami, alebo návštevníkmi džungle. Kultové dielo nie príliš slávneho podžánru!

Ženy od hluboké řeky (1981)

Fuuuh..no neskutočná brutalita v tomto subžánru od Lenziho. Tento kanibalský horor je naozaj jeden z tých najnásilnejších čo sa tíka podžánru. Tento typ diel si ale takéto zábery vyžaduje, čiže ja nemám námietky. Môže byť !!

Vymítač kanibalů (1972)

Jeden z prvých kanibalo - hororov. V podstate, nie je ešte tak brutálny ako jeho nasledovníci, samozrejme, že krvavé scény v ňom sú, ale trošku miernejšie. Pekná hudba v pozadí, aj dej celkovo svieži a skvelý Ivan Rassimov. Italská klasika !!

Killer calibro 32 (1967)

Skvelý klasický spaghetti western!! Strieborný colt v správnych, rýchlych rukách. Precízne zvládnutá skvelá hudba!! Vydarené dielko :-))

L'uomo più velenoso del cobra (1971)

Milé prekvapenie !!! Naozaj zaujímavé giallo, najmä prostredím Kene v ktorom sa odohráva väčšina filmu. Veľmi dobrá zápletka, prekvapivé rozuzlenie, hudba od skvelého Stelvia Ciprianiho. Snímok má tepmo a neubúda z neho. Prekvapivé scény, napr. (safari a slon, búrka a tajomná osoba v záhrade, šlapaje od blata atd.) Tento snímok určite stojí za pozornosť!

La morte cammina con i tacchi alti (1971)

Toto druhé Ercoliho giallo sa mi asi najviac páčilo. Od hudby, po dej, tajomného vraha, cez krásnu Nieves Navarro , proste ma to šmrnc. Dej je trošku roztiahnutý, ale to vôbec nevadí, pretože vždy prichádzajú nové prekvapivé momenty. Určite patrí do top giallo !

Děs v opeře (1987)

Opera od Daria Argenta je jeden z najlepších (teda aspoň pre mňa) giallo thrillero - hororov. Desivý a napínavý zároveň so všetkým čo k tomu patrí. Tajomný maniak, čierne rukavice, nôž, pointa a rozuzlenie a výborná hudba od jedného z Goblinú dáva tomuto giallo tú pravú príchuť!!!

Mannaja (1977)

Jeden z najlepších spaghetti westernov!!! Sergio Martino natočil riadnu pecku! Poriadne drsný, cynický, brutálny a napínavý snímok so skvelými hercami (výborný Maurizio Merli či John Steiner). Bratia De Angelis opäť so skvelou neprekonateľnou hudbou. Vynikajúce!!!

La frusta e il corpo (1963)

Skvelá klasika od Maria Bavu - dá sa povedať že ide o gotické giallo. Tajomná pochmúrna atmosféra starého kaštieľa, parádne ladená hudba, výborní herci, pekné zábery - proste vydarené dielo od "majstra" žánru.