• Western

Ognuno per sé (1968)

Slušný spaghetti western ,skôr dobrodružného charakteru. Není to tradicný dej : neznámy cudzinec, v meste plnom banditov, ktorý je nekompromisný, dostane nakladačku a na konci je klasický súboj. Toto je akoby putovanie za zlatom štyroch mužov, ktorí postupne budú medzi sebou bojovať kvôli zlatu. Ale celkovo je to dobrý film!

Killer calibro 32 (1967)

Skvelý klasický spaghetti western!! Strieborný colt v správnych, rýchlych rukách. Precízne zvládnutá skvelá hudba!! Vydarené dielko :-))

L'uomo più velenoso del cobra (1971)

Milé prekvapenie !!! Naozaj zaujímavé giallo, najmä prostredím Kene v ktorom sa odohráva väčšina filmu. Veľmi dobrá zápletka, prekvapivé rozuzlenie, hudba od skvelého Stelvia Ciprianiho. Snímok má tepmo a neubúda z neho. Prekvapivé scény, napr. (safari a slon, búrka a tajomná osoba v záhrade, šlapaje od blata atd.) Tento snímok určite stojí za pozornosť!

La morte cammina con i tacchi alti (1971)

Toto druhé Ercoliho giallo sa mi asi najviac páčilo. Od hudby, po dej, tajomného vraha, cez krásnu Nieves Navarro , proste ma to šmrnc. Dej je trošku roztiahnutý, ale to vôbec nevadí, pretože vždy prichádzajú nové prekvapivé momenty. Určite patrí do top giallo !

Děs v opeře (1987)

Opera od Daria Argenta je jeden z najlepších (teda aspoň pre mňa) giallo thrillero - hororov. Desivý a napínavý zároveň so všetkým čo k tomu patrí. Tajomný maniak, čierne rukavice, nôž, pointa a rozuzlenie a výborná hudba od jedného z Goblinú dáva tomuto giallo tú pravú príchuť!!!

Sladký dům hrůzy (1989) (TV film)

Polovica filmu je giallo, okorenené pestrými gore scénami a atmosférou. Druha polovica tá slabšia, je už len mysteriózny horor. Celkovo sú tie 4 hviezdíčky za prvú polku giallovú.

Mannaja (1977)

Jeden z najlepších spaghetti westernov!!! Sergio Martino natočil riadnu pecku! Poriadne drsný, cynický, brutálny a napínavý snímok so skvelými hercami (výborný Maurizio Merli či John Steiner). Bratia De Angelis opäť so skvelou neprekonateľnou hudbou. Vynikajúce!!!

La frusta e il corpo (1963)

Skvelá klasika od Maria Bavu - dá sa povedať že ide o gotické giallo. Tajomná pochmúrna atmosféra starého kaštieľa, parádne ladená hudba, výborní herci, pekné zábery - proste vydarené dielo od "majstra" žánru.

Holky to chtěj taky 2 (2004) odpad!

..rovnako ako prvá časť, je toto ďalšia asi najväčšia kravina, akú som ozaj kedy videl!!!