Funny Games USA (2007)

námět filmu mne tedy moc nezaujal, ani to jak je natočený. je to taková lepší klasika. Co bylo pro mne přínosem kinematografii, je zatažení diváka do děje filmu. Oběti se ve filmu ptají proč to ti kluci dělají. odpověď je přece jasná, aby se divák měl na co koukat, jiný důvod zde opravdu není. A jako diváci si musíme přiznat, že vlastně chceme, aby je všechny zlikvidovali, jinak by to nebyla taková sranda. filmařsky to je docela pškně vyjádřené v tom, že když tam ti kluci nejsou, tak ten film jaksi nefunguje.

Gangy New Yorku (2002)

Mne to bavilo, až na tu linii filmu, která byla o lásce. Ta myslím film docela zkazila. Jinak jsem nic z toho nevěděl předem a jsem rád, že jsme se dozvěděl něco víc.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Ukázněnost a síla jednotlivce, vítězí nad neschopností velké organizace. Mám v tom filmu rád i maličkosti, jako třeba, že pokud se objeví televize, tak tam jsou pouze kreslené seriály. Dlouhý záběr na Ghost dogovu tvář jedoucího autem a poslouchajícího řízný hip hop u azuje všechno. Mám vždycky pocit, že tomuhle citlivému zabijákovi rozumím.

Gosford Park (2001)

Určitě zajímavý pohled spíše pod schody, než nad schody. trochu mi dělalo problém vyznat se v postavách nad schody, byli takový plošší. pod schody to bylo opravdu lepší.

Grandhotel (2006)

Mám prostě rád takhle "divný" lidi. tak nějak rozumim, proč se takhle chovají. J. Dulava je zde opět dokonalý, jako ostatně vždy.

Grbavica (2006)

Pěkný film. O jehož ději jsem si udělal obrázek již na začátku a bohužel jsem to odhadl dobře. Proto pro mne asi neměl takový náboj nečitelnosti.

Habermannův mlýn (2010)

Já nemám výhrady. Jen mám pocit, že se ve filmu museli ukázat všechny kliše v souvislosti s druhou válkou. ale tak to bývá s filmy, které jsou prvními vlkaštovkami vyrovnávání se s minulostí.

Hanebný pancharti (2009)

Určitě je ro nedprůměrný film. Ale zase na tak velký odvaz. na tu délku jsem čekal více akce. Hodně se mi líbil Waltz v roly Landy. Prostě od filmu jsme dostal co jsme čekal.

Hebká kůže (1964)

Konečně jsem opět viděl normální film. Žádná přehnaná akce, žádé zběsilé tempo, žádné zbytečnosti. Prostě vyvážený gulášek. Příběh je vpodstatě dost prostý, ale režiser z něho dokáže vymáčnot maximum. A přidat k tomu výborné herecké výkony, dobrou hudbu i kameru. Měl jsem pocit, že naprosto rozumím všem postavám a že můžu být součástí nich.

Hlídač č. 47 (2008)

Bez debat je výkon K. Rodena. Asi bych souhlasil s Renčem, že to je jeho nejlepší film. Neutěšenost prostředí a duše na mne z filmu přímo sálala.