Dilino a čert (2009) (TV film)

Nápad natočit cikánskou pohádku je dobrý. Je to sice mírná verze průměrné cikánské pohádky. Kdo nějaké četl mi dá určitě za pravdu. Ale nemůžu si pomoc, že to je dost odfláklé. Myslíám, hlavně výkony nehlavních herců.

Divý chlapec (1970)

Herecký výkon Divokého dítěte je ocenení hodný. Moc nechápu jak to takhle dobře mohl zahrát. Filmu bych vytkl jedinou věc a to je pohled z civilizace. Úspěch je to co zničí osobnost malého dítěte a naučího být člověk. A to je nemožné. Vím, že si Truffaut trochu přibarvil konec. Oproti skutečnosti se chlapec toho tolik nenaučil. Jo je to složitý etický problém a takové dítě by lidi neměli nechat s vlky, i když myslím, že by mu tam bylo lépe. Ve filmu nebylo ukázané, že měl výborný sluch, zrak a mrštnost.

Doba měděná (2010) (studentský film)

Pohled je opravdu skreslený, ale myslím, že jsem pochopil co filoměm mělo být naznačeno. Dobrý je i přesah na naše svědomí.

Dobré srdce (2009)

Mě se to líbilo. Nic složitýho, vtipné dialogy. Ten o brokolici si budu ještě dlouho pamatovat. A ten závěr mi nepřišel až tak strašnej. Dovedu si představit i horší.

Doktor od jezera hrochů (2010)

No úplný odpad to není. někdy loni v létě jsem slyšel rozhovor s režisérem. byl dost zajímavý a nadchl mne tak, že jsme si přečetl knihu a docela se těšil i na film. prohloupil jsem. zklamalo mne hlavně že film není vtipný. pokud má nějaká situace být jako vtipná. tak se tam jen křičí.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

film plný emocí u který jsem si říkal že to musela být fuška to natočit. víceméně o věcech, který znám. ale ti tak hrozí svým zdviženým ukazováčkem.

Drahé tety a já (1974)

Nemůžu jinak než 5 hvězd. Film se natáčel ve Vlachově Březí a to mám spojené s dětstvím. To jen že nejsem úplně objektivní. Ale i přes to mám pocit, že tempo ve kterém se film odehrává a vtipnost scén je na vynikající úrovni. Myslím, si že to je trochu opomíjený film, který patří do zlaté kolekce českých komedií.

Dravci a vrabci (1966)

První co musím ohodnotit je výborná hudba. Už dlouho mne takhle žádná filmová hudba nechytla. Jinak se mi bizardní nádech filmu. A taky je to film, který má co říct, což je dnes již dost vzácné.

Drsná Planina (1979)

Co na filmu stojí opravdu za to jsou herci. Jinak jsem čekal větší agitku, než to nakonec bylo. Celkem věrohodně stvárněný život pohraničníků mne docela bavil.