Radyo

Radyo

Radek Horák

okres Nový Jičín
pan Průměrňák

1827 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

  Skvost všech skvostů a kult všech kultů. Nepřekonaný a snad i nepřekonatelný seriál, jenž dal nový rozměr slovu "televizní". David Lynch by měl přijít do nebe (nebo do bílého vigvamu, chcete-li) už jen za tohle své dílo, ani by nemusel natočit nic jiného. Kyle McLachlan se už nikdy potom nepřekonal, stejně jako řada dalších známějších i neznámých herců z této fantaskní série.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Se studem přiznávám, že jsem Hru o trůny začal sledovat až před cca 14 dny, s opatrným očekáváním, zda se naplní aspoň částečně ty bombastické pochvalné ódy ze všech stran, kde už tuto sérii stihli zaznamenat. No, po první desítce epizod si dovolím poznamenat, že to je PECKA. Další dojmy budu sdělovat postupně, po zhltání zbytku (já vím, hltat se nemá, aby mi nezaskočilo - ale tady to jinak nejde) tohoto famózního seriálového orgasmu. EDIT (11/2014): Tak na konci čtvrté série jsem "rozbitý jak hračky" - seriál mě naprosto pohltil a po dosud posledním dílu jsem nadržený na pokračování! Jdu udělat zásah do žebříčku TOP seriálů!

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Uběhly první dvě série a jsem zcela ztracený. Ovšem ztracený v tom smyslu, že se nemůžu dočkat pokračování. Sledovat to na Nově, to už jsem zavrhl, hlavně z toho důvodu, že čekat týden na další díl pro mě bylo přímo týrání diváka (stejně mě to týdenní čekání neminulo - akorát, že teď čekám na US premiéru...). Jinak musím uznat, že tvůrci odvedli výbornou prácičku - skupinka přeživších je natolik různorodá, že si v ní najde snad každý někoho, s kým se více či méně ztotožní. Na mě tedy poněkud kýčovitě zatím působí dr.Jack v podání Matthewa Foxe, ale kdo ví, třeba se to změní. Výborné výkony předvádějí dle mého názoru hlavně Terry O'Quinn (Locke) a Dominic Monaghan (Charlie). seriál má v sobě takové zvláštní kouzlo, drží diváka v napětí takřka neustále a naprosto zaslouženě si přivlastnil přídomek "kultovní".

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Bezkonkurenčně nejlepší sitcom, jaký znám. Je neuvěřitelné, že i v 8. sezóně dokážou tvůrci ještě překvapit novými a novými vtípky, i když už to pochopitelně není taková síla, jako v prvních 3-4 sériích.

 • poster

  Já, Claudius (TV seriál) (1976)

  Vynikající televizní dílo, žádné složité a velkolepé kulisy, jednoduchá "studiovka", ale s maximálním účinkem. Neznám člověka, který by si tenhle seriál po shlédnutí neoblíbil. Claudius v podání Dereka Jacobiho - to je prostě nepopsatelné, to se musí vidět. Jeho interpretace je geniální, ale tohle slovo samotné nemůže vystihnout tu hloubku, tu duši, kterou do své postavy Jacobi vložil. A vypočítávat další skvělé herce asi nemá smysl, snad jen zmíním Johna Hurta jako Caligulu - byl famózní. Tímto žádám některou z televizí o zařazení Claudia do programu, neboť jsem jej viděl teprve dvakrát, a to už docela dávno.

 • poster

  Marco Polo (TV seriál) (1982)

  Náááádherný seriál s velkolepou výpravou a skvělými herci. Navíc ta hudební složka Ennia Morriconeho doslova bere za srdce. Viděl jsem jej dvakrát a pokaždé z něj jsem byl úplně hotový a na každý díl jsem se těšil jako malé dítě na nanuka. Opravdu skvělé dílo.

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  Máte dojem, že už jste v televizi viděli všechno možné, snad všechny nejnemožnější praštěnosti, a snad všechny existující styly humoru, a snad i všechny známé či neznámé vtipy? A viděli jste Létající cirkus Monty Pythona? Ne!?? Tak zapomeňte, že jste kdy předtím viděli něco směšného. Protože tohle je vysoká škola humoru, a to jsem ještě HODNĚ mírný ve výrazech. Zkuste si vymyslet něco opravdu hodně praštěného, vynásobte to asi tak dvaceti a budete mít přibližnou představu, jak vypadá ten nejslabší a nejméně ujetý vtípek či gag v podání této legendární humoristické skupiny. Všechny ostatní gagy v jejich provedení jsou tak neskutečně praštěné a legrační, že při nich můžete smíchy umřít (ostatně, tohle rčení Pythoni zparodovali hned v 1.díle svého seriálu). Zkrátka a dobře, jde o tu největší legraci, co se kdy na televizní obrazovce objevila. A pokud tento jejich humor někdo nechápe, či se mu snad nelíbí, je mi jej OPRAVDU UPŘÍMNĚ LÍTO.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Napoprvé jsem si říkal: "Co na tom má být kultovního?" Ale napodruhé už jsem to věděl! Je to prostě super pecka, skvělý seriál, skvělá zábava, a jediné, co bych vytknul, tak to, že je těch dílů ZATRACENĚ MÁLO!

 • poster

  Šogun (TV seriál) (1980)

  Vynikající seriál ze starého Japonska, jenž se na naše obrazovky dostal snad poprvé. Vynikající herci, výborná je i hudební složka, o scénáři, výpravě a kameře ani nemluvě. Z tohoto seriálu byl sestříhán film Zajatec japonských ostrovů, který se ovšem ani zdaleka tak nevydařil.

 • poster

  Akta X (TV seriál) (1993)

  K dokonalosti tomuhle seriálu chybí málo, snad jen - méně dílů. Každá nová série je čím dál slabší a stále víc a víc se "vaří z vody". Bohužel, protože minimálně první 2 série byly tutově za 5 hvězdiček.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace