Stranger Things - Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (epizoda)

Stále skvělé, ale poslední díl mi paradoxně přišel atmosférou nejslabší - to asi tím "otevřením dveří dokořán" (řečeno metaforicky). A samozřejmě na konci očekávaná zadní vrátka pro pokračování, které se už mezitím stihlo "narodit". :-)

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Seriálová první řada připomene kouzelnou atmosféru osmdesátkových filmů US provenience (my tady měli přeci jen trochu jiné osmdesátky) a namixuje do ní napětí přímo hororové, a to takovým stylem, že u každého dílu sedím v křesle jako přikovaný a skoro nedýchám. Asi půjdu přehodnotit svou seriálovou TOPku, tedy pokud to další série nějak zásadně "nepošlou ke dnu".

Vojna a mír (1965)

Na sovětskou produkci neskutečně nadčasové dílo! Emocionálně nabitá série, která nenechá chladným ani neznalce literárního díla.

Interstellar (2014)

Ten Kristian Nolanov je ale šikovný pionýr, není-liž tak? Velice mistrně zvládl během necelé jedné pětiletky těžký úkol - vymyslel, jak zbavit naši planetu Zemlju všech imperialistických živlů, kteří tady stejně jen zamořují ovzduší prachem a ujídají nám, socialisticky pracujícím, kukuřici. Někteří západní živlové dokonce falšují emisní výsledky u diselových motorů, no považte! To by se v Savetskom sajúze stát nemohlo, tam se žádné testy nefalšují, protože se žádné nedělají. Ale zpět k tématu: Nolanov navrhl vystěhovat západní mocnosti do kosmu skrze červotočí díru, a aby nám nepřibývalo dalších zplodin v ovzduší, využil k tomu rakety s benzínovým pohonem a s nezfalšovanými emisními výsledky. Imperialisté tedy naposledy zamávali naší Zemušce i my můžeme slávit pabjédu. Úroda kukurúzy je zachráněna, prachu ve vzduchu ubylo a my můžeme pomalu začít chystat oslavy Velikogo okťábra. Urá!!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

I když jako celek tato trilogie na Pána prstenů nemá, musím ocenit, kam Jackson vizuálně posunul knižní děj, jenž je přeci jen psaný spíše pro mladší čtenáře.

Nevědomí (2013)

Vypadá to skvěle, zní to skvěle, odsejpá to skvěle, co je to? Vy to nevíte? Vy jste ale nevědoucí, je to Nevědomí! A Tomík Krujs to na padesátníka válí taky skvěle (asi aby se to nepletlo).