Nenechám tě odejít (2001) (TV film)

Marka Harmona mám ráda a mrzí mě, že mu dali roli takového "záporňáka". Role mu ovšem sedla, zahrál to skvěle. Film by chtěl ale sestříhat, jeden díl by stačil, aby to dostalo trochu švih. Ale i tak dávám za 4, nemůžu jinak.

Dokonalí andílkové (1998) (TV film)

Trošku mi to připomínalo Stepfordské paničky. Snaha o dokonalé lidičky. Kéž by to bylo tak jednoduché. No jo, stejně z toho všichni "vystřízlivěli". Michael York, jak jinak, úroveň celého filmu pozvedl o jednu příčku. Jinak ale slušný průměr.

Hitlerova kariéra (1977)

Hodnotím pečlivé a důsledně zpracovaný dokument se spostou autentických záběrů a fotografií. Celý postupný sled událostí bez příkras a ideového zabarvení bylo velmi zajímavé sledovat. Líbilo se mi, že příběh byl předložen naprosto objektivně. Ano, téměř jako v hodinách dějepisu. Hodnotím velmi pozitivně.

Stepfordské paničky (1975)

Narozdíl od flanker.27 bych řekla: Konec špatný, všechno špatně... Tím ovšem nemyslím kvalitu filmu. Chudák holka.

Hon na císařské křižníky (2006) (TV film)

Chtělo to trochu víc života, takto to bylo suché čtení, doplněné střídavě černobílými autentickými a barevnými hranými záběry. Škoda, i když to je dokument, nemusí vypadat jako hodina dějěpisu. Ale ten záběr, jak vyrazili do puště, se mi vážně moc líbil.

Rychlejší než smrt (1995)

Zajímavá sbírka hvězd současných i tehdy budoucích. S westernem to mělo společného snad jen kdy a kde se to odehrávalo. Postavy mi připadaly poněkud málo výrazné, ploché. Myslím, že to téma bylo trochu promarněné a možnosti herců nevyužité. V samotných hercích to nebylo, chtělo to spíš lepší režii. Sharon Stone ale byla zajímavá a Russell Crowe tajuplný. Řekla bych, že herci dělali co mohli, ale z vody víno neuděláš.

Tulák z širých plání (1973)

Miluju ten jeho pohled přimhouřených očí. Eastwood je prostě třída a tyhle jeho starší filmy mají neskutečné kouzlo.

Poslední mise (2004)

Seagale, Seagale, kolik ti toho zbylo z tvého bojového umění? Pravosti těch scén, kdy odrovná protivníka, nevěřím ani náhodou. Kdeže loňské sněhy jsou! Sochy na Karlově mostě jsou pohyblivější.

Skvělí chlapi (2000)

Proboha, jsem divná já, nebo jsem někde jinde? Celé to bylo o ničem pořád dokola, byla to neskutečná nuda. Tak dlouho jsem čekala, že se bude něco dít, až mě to po hodině a půl uspalo.

Paříž, Texas (1984)

Děj se odvíjel tak zoufale pomalu, že jsem půldruhé hodiny nechápala, proč se na to vlastně dívám. Bohužel ten zbytek už to zachránil jen částečně. Ten film je opravdu jen pro trpělivé.