Ženy sobě (2011)

Nechcel som si Bridesmaids vôbec pozrieť, ale vždy sa ku mne akosi dostal, tak som mu dal šancu. No úprimne, sklamal ma. Som rád, že som si ho pozrel, ale autori stavili na zlú kartu, hoci je vidno, že by nápadov mali dosť, len od nich upustili. Dokonalá scéna na weckach, v lietadle, o tom ako zaujať policajta, aby vás zastavil, neuveriteľne vtipná Melissa McCarthy a Ír s najúžasnejším prízvukom Chris O´Dowd. Ak by sa tohto štýlu držali po celý čas, najmä na začiatku, ak by sa nebáli pritvrdiť, dal by som kľudne aj štvrtú, či piatu hviezdičku. Film si určite kvôli spomenutým momentom pozriem znova, ale z priemeru ho to nevytrhne.

Muži v černém 3 (2012)

Nečakal som nič a ejha, aký dobrý film. Prvých tridsať minút som mal síce pocit, že to bude iba ďaľšie zbytočné pokračovanie, no potom s časovým skokom Jeya sa všetko zvrtlo k lepšiemu a k záveru k výbornému. Josh Brolin je Skvelý Key, akoby sa človek naozaj pozeral na T. L. Jonesa, filmu nechýba humor a kopec úžasných nápadov. Andy Warhol za všetkých a jeho pamätná veta o zúfalstve kvôli ktorému už maluje banány a plechovky:-)

Zátah: Vykoupení (2011)

Očakávaná stopercentná jazda sa nekonala. Pri niektorých súbojoch som mal síce pocit ako keď som prvý krát videl Ramba schytiť do rúk guľomet a zmasakrovať armádu barmčanov, teda sila jednotlivca, no v sto minútach bolo takých súbojov na počudovanie málo. Pod scenárom typu prestrieľaj a dostaň sa živý z budovy plnej týpkov čo ťa chcú za každú cenu mŕtveho si asi predstavujem niečo iné, ešte svižnejšie s viac silnými momentami.

Bruno (2009)

Ku kvalitám Borata sa Cohen asi už nikdy nepriblíži a jeho Bruno sa nachádza kdesi za Diktátorom. Úvodná tretina filmu bola nesmierne vtipná, na počudovanie aj scény prezentujúce gay anál, na ktorých som sa smial asi najviac. Pri podobných filmoch sú práve tieto zábery príčinou veľmi nízkeho hodnotenia, no Cohen to zvládol. Povinné trápne momenty treba vydržať, no vôbec nechápem ako sa mu podarilo zlanáriť Bona, Eltona Johna, Stinga a ďaľších a ešte k naspievaniu skladby s takým úžasným textom. Peniaze robia svoje.

Lítám v tom (2009)

Veľmi smutný príbeh o tom, že každý na tomto svete zomiera sám, aj človek s charizmou a šarmom Georgea Clooneyho. Ale vlastne vždy je tu nový začiatok aj keď ten výslovne nemusí znamenať život v oblakoch.

Diktátor (2012)

Niektoré momenty boli dosť prehnané, to bude asi tou unrated verziou čo som videl, ale po Boratovi druhý najlepší Cohenov film. Smiechu sa nedá ubrániť a záverečný prejav o tom čo to vlastne je diktatúra snáď niekomu otvorí oči..alebo nie, keďže je to len recesia.

Hunger Games (2012)

Battle Royale. Nič viac netreba povedať. To však bolo oveľa nápaditejšie, krvavejšie a po všetkých stránkach lepšie spracované, snáď s výnimkou hudby. Nevidím dôvod prečo natočiť hneď niekoľko pokračovaní filmu, ktorý má za kostyméra Denisa Rodmana a nemá vlastne ani žiadny hlbší odkaz. Vzoprieť sa systému? Akosi som si nevšimol.

Znovu a jinak (2011)

Dobre, videl som v Charlize tú skrytú nedozretosť, tú večnú roztlieskavačku, drámu, ktorá sa v nej odohráva, ale nikto ma nepresvedčí, že toto je dobrý a ešte aj vtipný film. Veľmi mdlé spracovanie a s napätím som čakal záverečné titulky.

Talisman (2012)

Presne som vedel čo od filmu dostanem a kto pozná a má rád knihy/filmy Nicolasa Sparksa, nebude sklamaný. Prekrásne prostredie ako vždy a prototyp dokonalého muža by asi nikto nezahral lepšie ako Zac a že nikto taký v reálnom svete nemôže existovať? A prečo nie..

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Možno som to nízke hodnotenie prestrelil a ak by to bol film o niekom, kto chce späť svoj starý život, no nakoniec si uvedomí čo by tak stratil, fajn. Lenže toto je Shrek a Shrek musí byť vtipný a keď som sa zasmial iba pri scénach s kocúrom, aj keď pri každej jednej, nestačí to.