Past (1999)

Veľmi dobrý film a som rád, že nemá vyššie hodnotenie, lebo by mohol zapadnúť do priemernosti. Sean Connery po napití sa z grálu stále mladne a Catherine to číslo šiat 4 naozaj pristane. Zápletky a prevedenia ala Thomas Crown milujem, k tomu prekrásne prostredie Škótska, nič viac mi nechýba.

Darwinova noční můra (2004)

StarsFan to celé skvele zhrnul. Autor sa snaží zamerať na všetky problémy v danej oblasti Tanzánie, až sa zamotá do spleti síce šokujúcich, ale zle zostrihaných faktov. Verím, že všetko povedané a ukázané je pravda, západný svet je zkurvene chamtivý a kvôli zisku kašle na to čo svojim konaním spôsobuje.

Agatha Christie's Poirot - Hodiny (2011) (epizoda)

Pri Poirotovi mám istotu, že si skvele oddýchnem a pri tejto časti to platí stonásobne. Záhada je naozaj záhadná a až do poslednej chvíle netušíte kto je vrah. Tak to má byť.

Bratři (2009)

Predlohu som nevidel, ale mám taký pocit, že musela byť lepšia. Prvá polovica je vynikajúca, scény z Afganistanu tiež, ale zvyšok, aj samotný záver nie sú nijako prekvapivé a ničím ma nezaujali. Nie je z nich cítiť potrebnú hĺbku. Ale to je možno spôsobené tým, že som sa s Maguirovou postavou vôbec nedokázal zžiť. Hoci je pravda, že k Natálke by som sa chcel vrátiť za každú cenu aj ja.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Oproti Svätému Grálu, ktorý som videl nedávno je to obrovský skok vpred. Dovolím si povedať, že Zmysel života je ich najlepší film, čo je najmä vďaka samotnému odkazu a zmyslu celého filmu. Každá jednotlivá epizóda je vynikajúca, žiadna nezaostáva a všetky majú právoplatné miesto vo filme, ich význam možno len treba pochopiť. Najviac ma však oslovila hudba Erica Idla, za všetky Galaxy Song a ešte Every Sperm Is Sacred Michaela Palina - dokonalý výsmech rímskemu katolicizmu.

Andělé a démoni (2009)

Solídne spracovanie knižnej predlohy a rovnako ako pri Da Vinciho kóde aj tu zvyšujem hodnotenie. Tempo je dostatočne svižné na potiahnutie dĺžky filmu a samotné riešenie jednotlivých symbolov je spracované pomerne zaujímavým spôsobom, takže si ma Robert Langdon a Ron Howard opäť získali. Veľmi sa mi páči prevedenie kulís natáčania, ktoré zaujmú už v knižnej predlohe a podčiarknuť treba aj výkon Stellana Skarsgarda a predzáver filmu, z ktorého cítiť hĺbku.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Moje hodnotenie síce veľmi nezaváži, ale niekomu možno poslúži. Neviem či tu väčšina ľudí pozerala iný film, alebo ho všetci videli s dabingom, ktorý zvyčajne veľmi neprospieva, ale ja som sa náramne bavil a to ma prvá časť veľmi nenadchla. Fantasy svet Narnie sa podobá tomu lotrovskému či potterovskému, teda miestami prechádza na temnejšiu stranu, čo je možné vidieť aj počas bojov, kedy to nie sú len omráčenia po hlave, ale plnohodnotné podrezávania hrdiel či strely šípov do srdca. Netreba sa však báť, stále je to v medziach prístupnosti, hoci občas som mal pocit ako pri sledovaní Hit Girl v Kickass:) Prince Caspian maximálne predčil moje očakávania a zachránil tak pre mňa celú sériu. PS: myši sú jednoducho skvelé, kľudne by zapadli aj do Shreka.

Zlatý kompas (2007)

Prevedenie knihy na plátno sa podarilo na výbornú, príbehovo teda dej nezaostáva a CGI nevadí. Vždy budú názory pre a proti, najmä keď film či kniha ponúka iný pohľad na svet a na zaužívanú vieru a vždy tu budú ľudia ako ja, ktorí budú tieto témy milovať. Extra body za Evu Green, ktorá by ma mohla začarovať kedy by chcela a za skvele prevedený finálny súboj. Lahôdka pre oči.

Spalující touha (1999)

Psychologickú štúdiu pocitov, vzťahov a sexuálnej motivácie Mr. Kubrick natočil majstrovsky a doslova bez slov som hltal každú scénu, kedy si Bill uvedomoval pokušitelnosť vlastnú i sveta okolo. Samotná svetelnosť vianočnej atmosféry iba pridáva na celkovom dojme, že sme sa stali závislými na fyzične a materiálne tohto sveta. Žeby najlepší výkon Toma Cruisa?